Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyváltás előkészületeké...

Munkahelyváltás előkészületeként táppénz?

Figyelt kérdés

A fent feltett kérdés lenne a tervem, de már előre bűntudatom van miatta, és nem tudom miért.


A jelenlegi munkahelyemen elvárja a főnök a túlórát, de mivel nem kötelezhet rá, nyilván elenged 8 óra után, de azért kifejezi a nem tetszét azok felé akik nem vállalnak pluszt.

Nekem most születik a gyerek, házat újítunk fel, de ha ezek nem lennének se túlóráznék mert imádok itthon lenni, 8 órás munkára vagyok kalkulálva, mentálisan nyomaszt ha valahol többet kell melóznom, szóval én soha nem túlóráztam.

Mivel senki nem jön ide, és egyre több a munka, a főnökömenk ez pénzkiesést jelent. (sokkal kevesebbet fizet túlórára mint amennyit ő keres az emberi túlóráival)

Szóval neki 1 ember túlórája +10k amiből kb 2 ezret fizet ki az alkalmazottnak.


Régen ez nem így volt, volt embere is, sokkal jobb volt a közösség.

A kollégáim java része egyedülálló, se nő se gyerek, se kisállat kategóriás ember, van aki szabadság alatt is bejár, imádják a túlórát.


Észrevettem hogy a rendes munkaidőben én gyakorlatilag rommá vagyok szpatva ahhoz képest amit a többieknek kell csinálniuk, és egyszer mondta is a főnök, hogy ők még 10 órát dolgoznak, én 6 óra múlva megyek haza...

(ja, és ők keresnek 650-et én meg 400-at)


Alig várom, hogy megmondjam neki hogy jó szórakozást nélkülem.

Már a helyetteseként lébecoló testvérét is beállítja dolgozni ha egyszerre 2 ember megy szabira, de ha mindenki dolgozik akkor is feltudna venni még 3-5 ember azonnal.


Nekem jövőhéten kell állásinterjúra mennem, de iszonyat fáradt vagyok, annyira széthajtanak 8 órában is, hogy arra gondoltam hogy az egész hetet "kivenném".


A kérdésemmel csupán önigazolást keresnék, szerintetek ez helyes így?

Nyilván nem, de mit tehetnék?


szept. 7. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem helyes.

Onnan indul a dolog, hogy bármennyire nem bírod a főnököd, engedd el a zsebében turkálást, mert rohadtul nem látod a teljes képet, nincs értelme a kisembernek a vállalkoz/főnök/tulajdonos zsebében turkálni, mert csak saját magát vezeti meg és még nagyobb hülyeségeket/konteókat gyárt a fejében.


Mint vezető, egyáltalán nem tartom korrektnek semmilyen szinten a táppénzcsalást, te jelenleg erre készülsz. Függetlenül attól, hogy ki milyen viszonyban van kivel, és milyen a munkahelyi légkör. Az soha senkinek nem jó, amikor az emberek ennyire lusták és hagyják elfajulni a dolgokat. Szerintem teljesen valid ilyenkor felnyomni a munkavállalót, meg az orvosát is. Ki kell venni a szabit az interjúra aztán kész. Vagy beadod a felmondást most, és ha letelt a felmondási idő, utána interjúzol.

szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy főnök vagy :D

Arról is megírod a véleményed, hogy több, nehezebb munkákat akar elvégeztetni velem azért mert családos emberként nem szeretnék reggeltől estig a munkahelyemen dekkolni?

Semmi bajom nem lenne a rendszerével, ha ugyan azt a munkát kapnám a munkaidőmben mint a többiek. Ők azért vannak ott mert nincs magánéletük, és hogy havi 250-el többet keressenek mint én.

Ő ezt úgy értékei, hogy akkor nekem többet kell dolgoznom 8 órában, korrekt nem?

Vagy csak a munkavállaló legyen mindig korrekt, a főnök meg jaj szegény?

Pénzért dolgozunk, hülye meg nem vagyok, nem fogom sajnálni, hogy jaj szegény nem keres annyit mert én a családommal szeretnék lenni.

szept. 7. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

#2:

Rosszul gondolod, vezető vagyok, nem főnök...


Természetesen megírom:

"több, nehezebb munkákat akar elvégeztetni velem azért mert családos emberként nem szeretnék reggeltől estig a munkahelyemen dekkolni" Ezt ő mondta, hogy azért mert gyereked van, azétr kell többet dolgozni, vagy többet odlgozni mert nem túlórázol? Nem kellene benyalni a propagandát ennyire, senkit nem érdekel igazán, hogy kinek hány porontya van otthon, a munka az munka. És ez most nem a pejoratív része, egyszerűen a munkáltató oldaláról a munka elvégzése az elsődleges.

"Ők azért vannak ott mert nincs magánéletük" Ha annyira szeretsz otthon, akkor honnan tudod kinek milyen élete van vagy nincs? Miért ítélkezel? Ha ők többet keresnek a túlórável, akkor ez egy korrekt rendszer (szigorúan innen közelítve), aki túlórázik, ki van fizetve. Igazából a helyzetedet tekintve teljesen lényegtelen, hogy ki mennyit keres hozzád képest, mert ők azért a pluszért kapnak többet, amit te nem akarsz belerakni.


"Pénzért dolgozunk, hülye meg nem vagyok, nem fogom sajnálni, hogy jaj szegény nem keres annyit mert én a családommal szeretnék lenni."

Senki nem mondta, hogy sajnálnod kell, sőt pont arra hívtam fel a figyelmed, hogy ne menj bele ilyen alapszinten hibás gondolatmenetbe, hogy a szerinted megtermelt bevételből kivonod a te béred, aztán kész. Mert ebből pont az lesz, amit fent ecsetelsz, szerinted a mindenki a te ellenséged és mindenki rajtad nyerészkedik.


Nem azt mondtam, hogy csak egyik irányban kell korrektnek lenni, hanem azt, hogy nem kell elmenni egy ilyen helyzetig. Van egy - szerinted - inkkorrekt munkahelyed, amire a megoldásod nem az, hogy vagy teszel ellene, vagy lelépsz, hanem beállsz te is az inkorrektségbe. De ezek után te kikéred magadnak, hogy veled miért inkorrektek, sőt a következő helyen is ki fogod kérni, amikor ott is mindenki inkorrekt lesz.


Ettől még lehet, hogy a munkahelyed nem egy álommeló, de nem is egy rémálom.

szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát a mellébeszélséhez aztán értesz, és minden személyskedés nálkül kíváncsi lennék minek vagy a nem főnöke, hanem vezetője, ha már értelmezni sem tudod amit írtam.

Írjam lassabban?


Tehát én 8 órás munkára jelentkeztem, ez így is ment, mindenki ennyit dolgozott. Majd jött a túlóra lehetősége, ami mostanra elvárása a főnöknek, mert inkább kifizet minden ember után egy +1 félhavi bért, mintohgy embert vegyen teljes bérért.

Mivel ismerem a kollégáim, tisztában vagyok vele, az ő elmondásukból, hogy nincs magánéletük, nem sietnek haza, ezt ők maguk mondják.

A főnök tekintettel arra, hogy a kollégáim javarésze 10-12 órázik a szar és nehezebb munkát rám terheli amirét én csak 8 órában vagyok ott. Erre utalt az a megjegyzése is, hogy a többiek még itt leszenk 10 órát, én már csak 6-ot.

Meg hallom/látom hogy a többiek mit csinálnak aznap, és tudom hogy én végzem a szarabb részét az esetek 70%-ában.

"mert én hazamegyek"...hát rohadjak meg hogy van családom és nem ott képzelem el az életem.


Na mindegy, gonodolom téged is azért sért ennyire ez a táppénzes elv, mert a te "(meg)vezetett embereid" is élnek vele.


Bocs hogy kicsit személyeskedő és támadó lett a válaszom, de ugyan ezt éreztem a tiédből is amelett, hogy mellébeszélés az egész, és csak a főnököm feltételezett szemszögéből akarod látni az egészet, hogy a hülye munkavállaló csak okoskodik,belekotnyeleskedik a pénzbe pedig nem úgy van az stb...


Nekem most lesz az állásinterjúm, oda szeretnék menni, szóval remélem az én főnököm is ilyen hülyén érvelne, mert így cseppet sem bánom már.

szept. 8. 09:06
 5/5 Szolovjov ***** válasza:
49%
Alap. Egyébként bármikor kötelezhet túlórára. Egy hónapban egy teljes hétvégét kell biztosítani. Heti szinten meg 48 órát dolgoztathat nyugodtan. ha olyan rende shogy nem kötelez rá, akkor jó ember. De 3 havonta egy hét táppénzt illik beiktatni, plusz mellé ott a szabi. Így már lehet pihenni.
szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!