Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Csípő diszpláziám van. Egy hónapig táppénzen voltam az orvos javaslatára mert nagyon fáj a járás. Kontroll után az orvos megint egy hónap táppénzt javasolt de vissza mentem a mai nap dolgozni hogy megtudjam hogy bírom e munkát. Sajnos nagyon nagy fájdalmaim voltak. Délutánra alig tudtam felállni. Írtam a csoport vezetőnek hogy ezen a héten még táppénzen lennék hogy felkeressem az orvost a továbbiakban. Utánna való héten meg szabadságon lennék. A szabadságot már nagyon régen kikértem. Amikor még nem volt ilyen rossz az állapotom. A csoport vezető aki nem az emberiségéről híres elkezdett fenyegetni hogy vagy menjek be dolgozni vagy mondjak fel.

Ti mit tennétek a helyemben?



júl. 8. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Maradnék táppénzen, akár egy évig is, közben keresnék másik munkahelyet.

Ha esetleg vígasztalhatlak, az Isten ígérete az emberiség számára!

Ézsaiás 33:24."Egyetlen lakos sem mondja majd: Beteg vagyok! A népnek amely a földön lakik, megbocsáttatott a vétke."

júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mégis milyen opciód van?

Dolgozni nem tudsz, nyilván máshol sem tudnál és fel sem vesznek így. Függetlenül attól, hogy mit érsz a munkaerőpiacon úgy egyébként.


Betegállomány, ha a csoportvezető valóban nem lenne emberséges, akkor elenged szabira és a felmondással várna vissza. Betegállomány alatt nem tudom direktben ki lehet-e rúgni. De betegállománnyal új jogviszonyt kezdeni tudtommal még mindig nem lehet.

júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Betegállomány alatt nem tudom direktben ki lehet-e rúgni."


Természetesen nem.


"De betegállománnyal új jogviszonyt kezdeni tudtommal még mindig nem lehet."


Nyilván nem, de elkezdhet nézelődni új munkahely után, például, ami nem olyan megerőltető. Így, ha ki is rúgják, esetleg lesz hová mennie.

júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!