Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon tisztességtelen próbaid...

Nagyon tisztességtelen próbaidő utolsó napján felmondani?

Figyelt kérdés
Egyelőre nincs új hely, de ez nagyon nem nekem való.

szept. 3. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért van a próbaidő, hogy meglásd, hogy neked való- e.
szept. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
szept. 3. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálunk direkt a próbaidő lejárta előtt pár nappal beszélgetnek az újakkal, hogy akkor szeretnének-e maradni. (Meg nyilván a cég is elmondja a véleményét.) Nem volt mostanában próbaidős, aki nemet mondott volna, szerintem akinek nem tetszik egy hely, az általában korábban kitalálja, de egyébként semmi gáz vagy tisztességtelen nincs benne.
szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondasz fel, amikor jól esik. Ha meg a hely nem neked való, akkor el sem tudok képzelni más döntést, ha nem gáz a pénzügyi helyzet / szülőkkel laksz.
szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Cirka 3 hónapra van tartalék plusz az utolsó fizetés.
szept. 3. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltató mond fel, akkor lehet, hogy eredetileg is ez volt a szándéka, az meg nem tisztességes.
szept. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondoltam, hogy csúnya dolog, amíg nem történt meg velem, és egy kolléganőmmel az, hogy a szezonális munkát megcsináltatták velünk, majd konkrétan a próba idő utolsó napján felmondtak mindkettőnknek.

Nem, nem az. A cégek szemrebbenés nélkül megcsinálják, te se érezz bűntudatot, ha nem akarsz tovább ott dolgozni, és nem szorulsz rá a pénzre.

szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Próbaidőhöz nem lehet "tisztességes", vagy "nem tisztességes" fogalmat párosítani.

Hiszen a próbaidőnek pont az a lényege, hogy OKÉ minden vagy sem.


Ha valamelyik részről nem oké, akkor az felmondja a munkaviszonyt és próbaidő alatti felmondás esetén a munkaviszony még aznap megszűnik.


Nyilván ha számít rád a munkáltató, akkor már előtte érdeklődik, hogy neked mi a szándékod. Ha te számítasz rájuk, akkor te is érdeklődhetsz, hogy mire számíts.

De semmi jogtalan nincs abban, ha senki nem reagál semmit, csak a próbaidő utolsó napján, akár úgy, hogy felmondja a munkaviszonyt.

szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!