Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyes munkáltatók miért nem...

Egyes munkáltatók miért nem húznak meg felső korhatárt a dolgozóknál?

Figyelt kérdés

Ahol régebben dolgoztam ott betöltött 70 év után már nem alkalmazták a nyugdíjas munkaerőt. Ahol most dolgozom itt 2 kolléga is 70 éves. Egyikük sincs rászorulva. Első: 40 valahány év után osztrák nyugdíjat kap. Másik: Sosem nősült meg. Sokat adományoz.

Amit dolgozunk könnyű munka, sem szellemileg, sem fizikailag nem megterhelő.Tehát ha egy hely megüresedik ha nem protekciós jön, akkor van jelentkező bőven.Azt látom ezeknél a kollégáknál hogy már nehézkesek.Az első kipez-kapoz, ideges és nagyon süket.A másik: morgós lett, kötekedik, semmi sem jó neki. Pedig nem volt mindig ilyen. Nem kellene már egyiknek sem dolgozni, hiszen nincsenek rászorulva. Persze értem én miért teszik. Elsőnek a sok is kevés. Másik meg egyedül lenne. Azt is értem, hogy a munkahelyeknek jobban megéri nyugdíjast foglalkoztatni mint aktív dolgozót. Azért egy határt kellene húzni illetve egy magas életkor felett esetleg azt nézni, hogy mennyire szorul rá anyagilag az az idős ember. Várom vélemenyeiteket.



#Idős dolgozó
aug. 23. 14:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
33%

A legtöbb ember a munkáltatók által munkaerőpiacon tudományos, nyomozati szintre emelt szívatásának, alázásának áldozata.

Speciel, törvénnyel kötelezném a munkáltatókat arra, hogy minden pályázatra válaszoljanak és takarítsák el mindenhonnan a mocskukat, ha betelt egy meghirdetett állás! Tudom, hogy a törvények nem sokat érnek ebben az országban, de ha elkezdenék kivizsgálni is a beérkező panaszokat és szankcionálnák is ezeket, akkor teljesen más világ lenne!

aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem sem a kort, hanem az adott munkára, munkakörre való alkalmasságot kellene nézni, esetenként kicsit komolyabban is venni.

Huszonéves fejjel mondom, hogy nem egyszer voltam már úgy, hogy egy idősebbel szívesebben dolgoztam, mint egy korombelivel, esetleg kicsivel fiatalabbal, mert közülük (tisztelet a kivételnek!) nem mindenki dolgozott valami lelkiismeretesen, precízen. Ilyen téren a kor nem mindig jelent sokat.

aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!