Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Raktáras meló milyen?

Raktáras meló milyen?

Figyelt kérdés

Elvileg megyek majd rakodó pozícióba, erdekelne, általában, általánosságban, milyenek a munkanapok, kollégák Stb.


20/f



aug. 10. 05:05
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Én raktáros vagyok de egy számítógép előtt állok a nap nagy részében és a rendszerben dolgozom + pakolgatok. Vannak akik a rendeléseket szedik össze. Mások elcsomagolják azokat. A rakodó meg gondolom a teherautókra pakol fel vagy arról le, bár erre nálunk nincs külön pozíció, valamelyik targoncás csinálja, aki épp ráér.

Dolgoztam már több raktárban, tipikusan olyan munkahely, ami tök jó tud lenni, ha jó csapat jön össze és jó vezetők. (Mondjuk ez nyilván minden munkahelyre igaz.😃)

aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden cégnél változó. Alapvetően az a kérdés mivel foglalkozik a cég, milyen technológiával és milyen emberekkel kell együtt dolgozni.


Az első raktáros melóm egy termék gyártó cégben volt. Nagyon modern felszereltséggel, nagyon rend volt és odafigyeltek borzasztó sok mindenre. Viszont 2 év után már elegem lett abból, hogy hiába a sok technológia. Rohadt bonyolult volt például a termékek szállításhoz való előkészülési folyamatok mint pl. a raklapra való pakolás vagy mint a számítógépes rendszerben dolgozni (nagyon sok esetben a termékek nem voltak a rendszerben megadott pozíción ezért keresni kellet). Továbba a kollégákkal való együt működés már egy idő után nagyon nehézkes volt a folyamatos nagy elvárások s nyomás miatt, és a főnök az egyenest egy bohóc volt némelyik napon. Lényegében sokunk szerint sokkal egyszerűbben is meglehetett volna oldani sok mindent a munkával kapcsolatban, de ez még sem történt meg soha míg ott voltam. Egyszerűen szartak a munkások fejére, mert tudták, hogy nagy része úgy sem fog elmenni a cégtől (különböző előnyök miatt).


A második raktáros melóm az egy logisztikai centrumban volt, ami lényegében csak a raktárról szólt. Sokkal több meló volt viszont azt könyebben is meglehetett csinálni, mivel nagyon jól ki volt alakítva nekik a rendszerük. Ott igazából egésznap csak a raktáros gépekkel, beolvasókkal meg a számítógépekkel dolgoztunk. Nekem személy szerint élvezetesebb volt, mivel a kollégák nagyrésze is úgy jött be munkába, hogy megcsinálják a tőlük telhetőt legtöbbet és nem stresszelnek azon, ha egy kicsit több a munka, mivel úgy is meg lesz csinálva, vagy a mi műszakunkon, vagy a másikon.



Összeségében egy raktáros meló sok esetben arról szól, hogy egyénileg mennyire ügyesen és ez melett pedig pontosan (vagy efektíven) tudod megoldani a feladataidat. Olyanoknak való leginkább akik szeretik a változó szituációkat és gyorsan képesek bennük logikus rendszerszerű megoldásokat kivitelezni. Ez melett pedig részben a csapatjátékról is szól, mikor besegítesz valakinek vagy valakiknek ha nem győzik. Személy szerint azt szerettem benne, hogy sokkal függetlenebbnek éreztem magam ellenben mondjuk egy gyári munkával szemben, ahol egésznap ugyan azt csinálod egy helyen.

aug. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Helyenként változó.


Ahol én voltam ott kaminonok hozták a cuccot, kisteherek vitték.

Targoncás lekapkodta kamionról raklapokat.

Békával behúzgáltam raktárba sor elejére.

Másik targoncás feltette magasraktárba később komissziós csapatnak vetegette le amikor csak 1-1 darab kellett az adott cuccból.

Komissziósok dobozokba gyűjtötték ami éppen ment ki.

Dobozokat összegyűjtöttem, raklapra raktam, lefóliáztam aztán vittem békával kisteherekhez.


Néha raklap nélkül hoztak több tonnás gépeket aztán darus kamionnal lerakták udvar közepére.

Daruval elmentek mi meg találgathattuk hogyan fogjuk bejuttatni raktárba mert se raklap se annyi hely nem volt alatta, hogy bármi emelő alá férjen.

Később már nem hagytuk, hogy csak úgy lebazssák placc közepére, vittünk raklapot, hogy legalább arra tegyék.

aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!