Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire tolerálják nagy...

Mennyire tolerálják nagy multi cégeknél, ha egy operátor/gépkezelő nyugtatót szed rendszeresen? Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban? Mindent meghallgatok.

Figyelt kérdés
1 hónapja dolgozok egy bizonyos multi cégnél és szerintem látják rajtam, sőt biztos vagyok benne. De senkinek nem mondtam el persze, nem is akarom. Szerintetek ezt így meddig lehet csinalni? Orvosi vizsgálaton nem mertem elmondani, de nem telhet el anélkül egy nap sem. 10 éve szedem akkor vagyok inkább beszamíthatatlan ha nem vettem be a napi adagom(néha sajnos többet) mert különben végem... Muszáj leszedalva lennem, ráadásul a legerősebbet szedem (2mg Rivotril) Szerintetek toljak az egészre? Vagy mondjam el inkább? Veszélyes nem vagyok sem magamra sem másokra, targoncát meg nyilván észre veszem messziről, meg mindenhol csak így tudtam dolgozni es sose volt egy apró baleset sem, csak ennél a cégnél mintha szúrna mások szemét.
júl. 31. 18:27
1 2
 1/16 retektorta ***** válasza:
47%
Ne mondd el. Ha rákérdeznek, tagadd le.
júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Antiszociális lény ***** válasza:

Szerintem beképzeled.


Lehet csak fura vagy, de honnan tudnák már, hogy azért vagy fura, mert ilyen erős nyugtatót szedsz. Senki sem gondolatolvasó.

júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem árt az óvatosság:


"Beszéljen kezelőorvosával, ha a Rivotril-kezelés alatt gépjárművet szeretne vezetni vagy gépekkel dolgozni. A Rivotril – még akkor is, ha az orvosi előírásnak megfelelően szedik –, oly mértékben lassíthatja a reakcióidőt, hogy az károsan befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket."


[link]

júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként ugye alkalmasságin el kell mondani miket szedsz.
júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

#1:

Miért kell hazudozásra buzdítani a kérdezőt? Inkább maradjál csendben.

júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Az ittas vezetők is hasonlóan gondolkodnak. Még nem történt baj és alkalmasnak találja magát a vezetéshez, úgyhogy beül. Ami legyen a saját problémája mindenkinek, csak ne öljön vagy nyomorítson meg ártatlan embereket miatta.

Az analógia ugyanaz. Váltig lehet tagadni bármilyen állapotot akár még az orvos előtt is, de ha bármi bajt csinálsz, azt ennek figyelembevételével a büntetőjogi felelősséged is nagyobb, és a büntetés is súlyosabb kell, hogy legyen.


A munkáltató megteheti, hogy bármilyen kétség esetén alkalmassági vizsgálatra küldjön akár többször is. Előbb-utóbb ki fog bukni, hogy gyógyszerfüggő mentális beteg vagy, és ez egész biztos kizárja a gépkezelői alkalmasságot.

júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Dolgozzál tovább és tartsd a szád, meg kerüld a gyors, hirtelen mozdulatokat.
júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk sok gépkezelő/műszakvezető bekokainozva dolgozik, hogy bírják a stresszt. Ott vannak már évek óta.
júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem szóval ne dolgozzak, de akkor miből éljek?
júl. 31. 19:48
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Nem ezt írták. Olyan munkát ne végezz, amivel magadra és másokra is veszélyes helyzetet csinálsz, ha nem vagy beszámítható (akár bódult a nyugtatóktól, akár fokozottan stresszelt az elvonási tünetektől).
júl. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!