Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor célszerű új munkavállaló...

Mikor célszerű új munkavállalót felvenni egy lombikos helyére?

Figyelt kérdés
Lombikos kismama vagyok, igazából a véleményetekre lennék kíváncsi, mert egy kicsit bűntudatom van, amiért eljöttem táppénzre, pedig úgy gondolom, a főnököm dolga lett volna időben gondolkozni. Ez egy kis cég, ahol ha egy ember kiesik egy hétre már az is kisebb káoszhoz szokott vezetni. Mi dolgozók egységesen úgy láttuk, hogy kevesen vagyunk, kellene még ember, de a főnököm állítása szerint nem fért bele a keretbe, hogy felvegyen még valakit. Tudta jól, hogy lombikra járok, és amikor kérdezte, hogy meddig tervezek dolgozni, ha összejön, mondtam, hogy számoljunk úgy, hogy a 12. hétig, aztán lehet, hogy tovább, lehet, hogy nem. Amíg nem jött össze, többször elmondta nekem, hogy addig nem tud felvenni a helyemre embert, amíg én itt vagyok, fizetni kell nekem is. Megértem, hogy ez egy faramuci helyzet, hisz lehet, hogy az első lombik összejön, lehet hogy csak évek múlva, lehet az is, hogy összejön, de elvetélek... Szóval nehéz helyzet, dehát nekem se volt könnyű, nem jó kedvemből csináltam. Aztán úgy alakult, hogy az első lombik összejött (előtte viszont, volt 4 inszemináció sikertelenül), viszont a 8. héten elkezdtem vérezni, hematóma okozta, így inkább eljöttem veszélyeztetett terhes táppénzre. Így eléggé kicsesztem mindenkivel, de nem kérdés, hogy a terhességem a fontosabb.

júl. 24. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Nem csesztél ki senkivel!

Sokkal fontosabb a te és a babád egészsége!


Így pedig nem lehet céget működtetni: bármikor megbetegedhet valaki, akár hosszabb távra is vagy felmondhat stb. Mindig kell tartalék a rendszerbe. Ha ez nem fér bele, akkor valamit rosszul csinálnak.

júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem te vagy az első, aki elmegy táppénzre, szülni vagy gyereket nevelni és X időre ezzel kiesik a munkából.

Ha a cég nem tud egy határozott időst felvenni a helyedre az semennyire nem a te dolgod és pláne nem a te problémád.

Egy percre ne jusson eszedbe kellemetlenül vagy rosszul érezni magad, mert családot tervezel! Van életed a munkán kívül is.


Fő kérdésre válaszolva: akkor célszerű, ha az illető már biztos nem jön vissza x ideig. Akkor meghirdetni az állást és jöhet valaki határozott időre. Ha az lejárt ő megy, te meg visszamész.

júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem vehet fel senkit (nem akart felvenni) amíg te dolgozol, már kereshetne, hirdethetné, aztán már lehet, hogy talált is volna valakit. Szerintem ez az ő problémája. Te szóltál.
júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján amúgy sem áll biztos lábakon a cég.
júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten a helyedre addig nem vehet fel, amíg csed-re nem mész, mivel táppénzes helyére nem lehet. Ha nincs több üres státusz a cégnél, akkor egyelőre meg kell oldania a kollégáiddal a te pótlásodat. Persze ha vannak üres státuszok, akkor bármikor vehetett volna fel embert.
júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!