Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőn vagyok a jelenlegi...

Próbaidőn vagyok a jelenlegi munkahelyemen és közben kaptam egy emailt hogy egy másik helyre is mehetek interjúra másnap ezért a jelenlegi munkahelyemen szólok hogy nem leszek holnap ,de ahová megyek interjúra mégse vesznek fel?

Figyelt kérdés
Ezért másnap visszamehetek oda ahol eddig voltam vagy hogy működik ez? Válaszokat előre is köszönöm szépen
júl. 21. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Próbaidőn nem illik ilyet mondani, hogy holnap nem leszel! Illetve tudod a szabadságkérés szabályait a munkahelyednél? Mondtak erről valamit, hogy hány nappal előre kérik, hogy jelezd? Ahhoz kellene tartanod magad, ha nem akarsz kellemetlen következményeket.

Azt semmiképp se tudják meg, hogy másik helyre mész interjúra, mert azzal elvágod magad.

Úgy működik ez, hogy ha megengedik, hogy elmenj szabira egy nap, nem tudják, hogy interjún vagy, akkor utána folytathatod a munkát náluk másnap. Ha linknek tűnsz, nem tetszik nekik, hogy próbaidőn szabira mész, amit 1 nappal előtte jelentesz be nekik, akkor meg persze elküldhetnek indoklás nélkül próbaidő alatt.

júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nem próbaidőn is necces, hogy aznap szólj, másnap nem mész. Meg most egynapos az interjú?

Annyira jó a másik, illetve annyira rossz a jelenlegi? Én egyszer vállaltam be ilyet, de megbántam.

júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendes munkaviszonyod van a jelenlegi helyen, nem járkálhatsz ki-be kedvedre, és közben odaveted, hogy "bocs, holnap nem jövök, de majd holnapután igen". A próbaidő annyiban egyszerűsíti le a dolgokat, hogy ha te azt mondod, hogy ennyi elég volt, másnapra meg is szüntetik a jogviszonyt és mehetsz amerre látsz.


Ha elengednek és szabadságot veszel ki, akkor el tudsz menni interjúra. Ha nem, akkor úgy kell megszervezned, hogy a jelenlegi munkaidővel ne ütközzön.

júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a segítséget
júl. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!