Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Házi segítségnyújtás(idősgondo...

Házi segítségnyújtás(idősgondozó) munkahelyemen kellene biztosítaniuk védőitalt?

Figyelt kérdés

Napi 8 órába dolgozok, 9 időshez járok házhoz, bevásárlás posta ügyintézés orvos stb a legfőbb feladat, tehát legalább 4 órát kint töltök a szabadban. A munkáltatómat megkérdeztem, azt mondta nem kötelességük még ebben a melegben sem védőitalt biztosítani.

Ez valóban így van? Meg tudom venni a vizet, nem arról van szó, csak hallottam ilyet, hogy kellene.


júl. 13. 20:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Te:"De, kint is dolgozok, 5 családi ház és sokszor az udvaron is van munka még ebben a melegben is el várják."
júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Kinti munka nem tartozik a feladatok közè. Max annyi hogy lesepred a jàrdàt. Sokszor van , hogy " túlgondozunk" de ez nem felróható , ha nem tudsz erre nemet mondani , ès olyat csinàlsz ami nem tartozik bele. Egyèbkènt simàn megtöltheted a gondozottnàl az üveged. Legalàbbis nàlam ez nem problèma. Senki nem sajnàl fèl liter csapvizet.
júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na most akkor valaki, aki TÉNYLEGESEN TUDJA, ismeri a jogszabályokat (nem csak tippelget, mint én) sorolja már fel, hogy mi egy idősgondozó feladata, mik tartoznak a munkaköri leírásaiba HIVATALOSAN!?

Mert szerintem (de mondom, én csak tippelgetek!) van az időskorúak ÁPOLÁSA, ami egészségügyi ellátást, gyógyszeres ellátást, etetést-itatást, pelenkázást stb. jelent.

Az ÁPOLÁS mellett meg van az idősGONDOZÁS, ami sokkal kiterjedtebb feladatkör, rengeteg minden beleférhet akár az egészségügyi ellátáson túl is. Akár a gyógyszerek kiváltása vagy a bolti bevásárlás is, otthoni takarítás, tűzifa behordás, stb. bármi, amivel az időskorúakat segítik.


"Egyèbkènt simàn megtöltheted a gondozottnàl az üveged. Legalàbbis nàlam ez nem problèma."

Lehet, hogy nem probléma, de:

1) Nem várható el minden gondozottól, hogy áldását adja erre,

2) Ezt a munkáltatónak lenne kötelessége biztosítani a munkavállalója számára, nem az ápoltnak vagy gondozottnak. Már csak etikai, morális alapon is, nem csak anyagi szempontból. Oké, hogy Margitka néni meg Béla bácsi megengedi, hogy megtöltsem a butykosomat amíg ott vagyok nála, de a munkáltatóm nem várhatja el, hogy a legszegényebbektől, legelesettebbektől, legrászorultabbaktól kérjek segítséget, "védőitalt", akik maguk is segítségre szorulnak, mert ő (a munkáltató) nem hajlandó ezt finanszírozni. A munkáltatónak kötelessége a munkavégzés megfelelő körülményeit biztosítani (ebbe beletartozik hőség esetén a védőital is), nem a gondozottnak.

Ez már olyan, mint amikor bizonyos munkahelyeken maguknak viszik be a munkavállalók a saját eszközeiket, mert pl. a kis autószerelő műhelyben nincs elég imbuszkulcs vagy az irodában nem működik a laptop és otthonról kell vinni. Vagy amikor a beteg viszi be a gyógyszereit magának a kórházba. Oké, hogy van ilyen és előfordul, de akkor se ez a normális és nem ez a jogszerű. Ahogy az se, hogy a beteg és segítségre szoruló Aranka nénitől kéregessek ivóvizet. A munkáltatónak lenne ez a kötelessége.

júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Feladataink nagyjàból azok amiket felsorolsz, àpolàs mellett , gondozàsi feladatok. Beletartozik a bevàsàrlàs , gyógyszertàr , ügyek intèzèse, takarítàsnàl csak az èletvitel szerűen hasznàlt helysègek. Pl. Ha 5 szobàs hàza van az ellàtottnak , akkor csak az a szoba amit hasznàl, konyha , fürdő. Kerti munkàk nem tartoznak bele, csak ami nagyon szüksèges. Pèldàul a jàrdàn elseperjük a havat, sem kapàlàs, sem fűnyíràs nem tartozik bele. Tüzifa behordàs is csak a kàlyhàhoz, ha rendel 20 màzsa fàt, a kamràba nem pakoljuk be. Hogy ezeket mennyire tartjuk be , az màr màs kèrdès. Nekem van olyan gondozottam akihez visszamegyek füvet nyírni, mert senkije sincs, ès sajnàlom hogy szegèny ember mèg valakinek fizessen èrte. De ezèrt kaptam is màr letolàst rendesen. Mert nem lenne szabad. Nem tudom ki hogy van vele, az èn gondozottaim közel àllnak hozzàm, kialakul egy kapcsolat, ès fontos emberek leszünk egymàs szàmàra. Szàmomra ezèrt is nehèz ez a munka, mert ha meghallnak az rossz nagyon. Kollègàim , nem engedik magukhoz ilyen közel őket mint èn, èn lelkisebb vagyok.
júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Grizesteszta ***** válasza:
10: Te irtad a 4-ben, hogy udvafi munka. Most nem mindegy, hogy udvar vagy kert - ivoviz szempontjabol?
júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!