Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt bóknak szánta, vagy csak...

Ezt bóknak szánta, vagy csak egy otromba szexista megjegyzés volt?

Figyelt kérdés

Az autóm szervizben van, úgyhogy jobb hijján apám 3.5t platós furgonjával jártam dolgozni a héten. A cég előtt párhuzamos parkolással egy manőverrel beálltam két autó közé, és ezt pont látta a főnököm, majd annyit mondott, hogy "Ez igen! Nőtől ilyen parkolást még nem láttam"


Azért sem tudom eldönteni a szándékát, mert nem nagyon ismerem, már 2 éve itt dolgozom, de a nagyfőnökkel még soha nem beszéltem, nagyon ritkán van a cégnél, és nekem nem ő a közvetlen felettesem.



júl. 10. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem zárja ki egymást, vannak (főleg az idősebb korosztályban) akik nem rosszindulattal szexisták, egyszerűen nekik az a természetes. Nem akarnak bántóak lenni, csak nem értik hogy ma már nem feltétlenül lenne szokás ilyeneket mondani.
júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Milyen hangnemben mondta?
júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
40 fölötti férfitól már el kell engedni ezeket. Sokuk elég korlátolt, de nem föltétlenül rosszindulatú. Szerintem a főnököd sem bántani akart, csak hülye ahhoz, hogy rájöjjön, mennyire sértő, amit mondott.
júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A hangnemet sem nagyon tudom eldönteni Autóban ült a túloldalon, járt a motor és a klíma, és lehúzott abláknál átkiabált. Talán mosolygott is közben, de ebben nem vagyok biztos, aztán azonnal elindult.
júl. 10. 17:09
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen bók volt.
júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Van a szexizmusnak ilyen kedveskedő, atyáskodóan lenéző változata. Nem rosszindulatnak szánta, de akkor is szexista.
júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Lehet, hogy amerikai fogalmak szerint szexista és valószínűleg nem sértegetni akart.

De például nők többsége nem mer tolatni, inkább elkezd megfordulni egy szűk helyen, kínlódva, kormányt összevissza tekergetve.

Más meg lazán kitolat és kész.

Igazából marhaság az egész, ha én például felvarrnék egy gombot (nem dróttal, hanem mondjuk tűvel és cérnával, amit egyébként is tanítottak általánosban) és poénos megjegyzést kapnék rá, azt elvileg én is vehetném szexistának. De ez hülyeség, poénra kell venni.

Amerikában már túlzásba viszik ezeket a degenerált dolgokat, életellenes gender, szexista hisztik és hasonlók.

júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

7

Nos, igen, az is szexista lenne, ha te kapnád a megjegyzést, miután egy teljesen egyszerű feladatot teljesítettél.


Ettől függetlenül tényleg el kell engedni. Nem rosszindulatból mondta, ahhoz meg kstoba, hogy megértse a helyzetet.

júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát szerintem meg se nem bók, se nem szexista, hanem csak egy sima poén volt. Kár ezt túlgondolni.
júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai erőnlétemre szoktam ilyen megjegyzést kapni fiatal férfi munkatársaktól is, mikor valami nehezebbet erőlködés nélkül arrébteszek. Általában egyébként elismerő, de mindig bele kell szőniük, hogy nő vagyok, meg gizda.

Vannak különböző módok, amivel lereagálom. Van, hogy felhúzom a ruhát az egyébként tényleg pusztulat vézna karjaimon, befeszítek, és annyit mondok, hogy ezt (nincs látható izmom, akkor se, ha feszítem) nem a legyek hordták össze, hello, ezen szoktak jót röhögni. Volt, hogy azt mondtam, egy kitesizett kollégának, hogy látod, én a funkcióra mentem rá, nem a formára.

A srácok ugyanígy megkapják ezt amúgy, volt olyan, aki a céges csapatépítőn gyönyörűen aprította a zöldségeket, és ezzel szívatták percekig, hogy ugyan hol lett ilyen "házias". Annyit mondott a fiúknak-lányoknak, akik kóstolgatva igazából elismerték, hogy jól csinálja, hogy "anyád mutatta, hogy így kell".

Igen, tényleg szexista poén, de nem bántásból mondta, csak lazán, humorral lereagálni, te tudod, hogy nálatok mi az, ami belefér ebbe.

júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!