Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyzet a Morgan Stanley-...

Mi a helyzet a Morgan Stanley-nél?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy hiring freeze van, de ez pontosan mióta van és előreláthatóan meddig fog tartani? Nyáron eleve uborkaszezon van, úgyhogy gondolom ez is rátesz egy lapáttal arra, hogy nem pörgetik a hirdetéseket.

júl. 3. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem gondolod, hogy ilyen sok embert érintő, érzékeny információt itt megosztanak majd...
júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még májusban jelentkeztem, de vissza sem jeleztek, még egy bocsi de nem sablonüzenetet sem kaptam.
júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Azt hittem, mindenki számára egyértelmű, hogy nem az amerikai headquarter top secret aktáinak tartalmát várom.

#2 Sajnálom. Azóta hogy állsz az álláskereséssel?

júl. 3. 14:47
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, van munkahelyem, nincs is vele bajom a fizetésen kívül, kíváncsi voltam, hogy máshol adnak-e annyival többet, hogy megéri miatta váltani, de nem, mindenhol hasonló bért adtak volna mint amennyit jelenleg keresek, szóval úgy néz ki, hogy még kell 1-2 év tapasztalat, hogy szintet léphessek.
júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Azt hittem, mindenki számára egyértelmű, hogy nem az amerikai headquarter top secret aktáinak tartalmát várom."

. Ezek aztán nagyon komoly szavak. Mindegyik jelentését érted?

Az viszont eléggé egyértelmű, hogy nem dolgoztál még sok helyen.


A létszámstop egy eléggé komoly info, amiről az ott dolgozó is főleg pletykaszinten értesül. Ha kitudódik, akkor nem jelentkeznek emberek a meghirdetett pozíciókra, akikből pár hónappal később esetleg lehetne meríteni, másrészt a konkurencia aktívizálhatja magát, felszippantja a jelölteket, sőt, ha feszültség jeletkezik abból, hogy nagyobb terhelés éri a jelenleg cégnél dolgozókat a látszámstop miatt, akkor akár őket is megcélozhatják a fejvadászok.


Most már érted, mire utaltam?

júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig is értettem, mindenesetre köszönöm, hogy kifejtetted. Az azért csak tudható, hogy kb mióta tart ez az állapot, nem? Nem régóta követem a céget, ezidáig nem figyeltem a hirdetéseiket sem, így nincs tapasztalatom, hogy mióta hirdetnek kevesebbet és milyen az, ha fullon pörgetik a pozíciókat.
júl. 3. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Gyakorlatilag több, mint 2 éve van hiring freeze és előre láthatólag a 2025-ös év is hasonló lesz.Ez nem azt jelenti, hogy 0 pozi van Budapestre meghirdetve de nagyon kevés. Ez változhat ha hoznak át újabb funkciókat még Magyarországra és erre azért van esély.

tegnapelőtt 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Szia! Köszi az infót! :)
tegnapelőtt 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!