Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai munkahelyeken miért...

Irodai munkahelyeken miért probléma nyáron a légkondicionáló használata?

Figyelt kérdés

Tető alatt van az irodánk, így ha kint csak 24 fok van, jobban felmelegszik mint az épület földszintje. Ablakot sem lehet kitárni csak bukóra nyitni mert egy hosszú keskeny ablak van beépítve. Pl. ma nem volt a klíma bekapcsolva csak az ablak volt bukóra nyitva és az ajtó a lépcsőház felé kinyitva. A kolléganőm becsukta az ablakot, ajtót, mondván ő fázik. Kint napsütés, 24 fok. Erre én bekapcsoltam a légkondit.Szólt valamit, hogy ne hülyéskedek kapcsoljam ki. Átment a másik irodába és egy másik távirányítóval kikapcsolta. Én újra felnyomtam, mire ő ki akarta venni a kezemből a távirányítót.

Reggel ha jön, amikor még 17 fok van, ujjatlan felső van rajta. Kardigánt nem hajlandó felvenni.

Attól tartok, hogy mivel fizikai fölényben van velem szemben bántalmazni fog. A vezetőség tudhat róla, hogy nálunk klíma-háború folyik. Nekem még nem szóltak, mert elküldtem a kolléganőnek emailben az ide vonatkozó, hatályos törvényt.Gondolom a cégvezetőségnek is megmutatta és tanulmanyzhatták. Értelmes ember belátja, hogy a törvény az törvény. Van olyan törvény ami nekem sem tetszik, mégis betartom. A törvényeket a parlamentben hozzák és el kell fogadni, tiszteletben kell tartani a nép akaratát.

Hogyan kezeljem a fentieket?


júl. 2. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Válts munkahelyet!


Nálunk nincs ebből probléma, én fázós vagyok, a kolléganőm meg a mínusz 10-ben is képes izzadni. Ha fázom, felöltözöm. Ha nincs kompromisszum, akkor valaki szenved vagy új munkahelyet keres.

júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy pont ez a cél vele (?)
júl. 2. 17:17
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Klímaháború minden irodában van, ahol van klíma is. Szerintem a kézi beallítás lehetőségét el kéne venni az emberektől, és központilag szabályozni, azon nem vesznének össze.


De milyen törvényre hivatkoztál az emailben? Hogy nem verhet meg a kolleganőd?

júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk is klímaháború megy🤣


Egy ember képes leuralni az egész folyosót(folyosókra nyílnak az irodák és a folyosókon vannak a klímák.)


3 cég dolgozik fent.

Mi, az országos kirendeltség meg a belügyi kirendeltség. Csapatmunka van.

Nálunk van egy idősebb nő aki leuralja az egészet.(az infosok a széleken megoldják maguknak a klímázást, a 3 cég meg középen van a középső klímához.)

És nem egyszer izzadtunk 32 fokban is.

Egyszer mert azért nem engedi mert nincs kitisztitva. Tisztítás után meg, mert mások nem csukják be az ablakot.

Kifogás mindig van.

Egyik nap bekapcsolta halleluja de mikor hazament delben meg ki, és bezárta a távirányitot.(en meg még túlórátam is estig) Aki nekiálltam szétszerelni a klímát mivel elvileg távirányito

Én már tüntetőleg átültem az infósakhoz dolgozni is. Kicsit frusztráltak lettek mert mellettem nem mernek netezni a gépen🤣de jofejek amugy.


Máskor meg már nem bírtam. Tőlem zengett a folyosó hogy nem vagyok hajlandó 30 fokban dolgozni. Az összes felettesnek bepaanszoltam aki nem enged klímát bekapcsolni. Nagy kupaktanács is lett az egészből mert az országos szerint a belügynél van az aki nem akar klímát nem a mi dolgozónk ül a távirányítóra.(de igen..)

Aztán megígérték ha átköltözünk a másik épuletbe visszük magunkkal a klímát is🤣


Azóta meg esik és jöttek hozzám a bepanaszolt kollegák hogy most nincs melegem jolvagyok? Meg milyen jo a hajam ma.


Hát ezeket az irodai háborúkat a semnin is néha fel kéne venni🤣

júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
*jav akkor nekiálltám szétszerelni a klímát mivel a goigle szerint távirányító nélkül is bekapcsolhatók a fedlap alatt
júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
És olyat is csináltam hogy a monitoromra akasztottam hőmérőt és le akartam fotózni, és betebni a céges profilba, csopiba🤣
júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Ez a klímaháború mindenhol jelen van. Én jól viselem a klímát, a kolléganőm meg meg tud fagyni. Jobban felöltözik, ennyi.
júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Amikor ilyen munkahelyen dolgoztam, nagy örömöm volt, hogy egymagam csücsültem az irodámban. Nálam az volt, amit én akartam: reggel alapos szellőztetés, aztán ahogy melegedett az idő, egyszer csak becsuktam az ablakot, és a klímát hidegre (15-17 fokra), de kis fordulatszámú légkeverésre állítottam. Így nálam hideg volt, de nem volt huzat. Nekem így volt jó.

A kolléganőknél meg ment a klíma magas fordulatszámmal, majd elvitte a hajukat, de közben nyitva voltak az ablakok, mert "kell a friss levegő". Hátukra jött a hideg szél, elölről jött a meleg kintről. Amikor egy percre beszaladtam hozzájuk, mindig hálát adtam jó sorsomnak, hogy én magamnak olyanra állíthatom, amilyenre én akarom. :-)

Különben tök rendes, aranyos kollégák voltak, de ilyenen állítom, megromlott volna velük a viszonyom.

júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem iroda, hanem raktár, de nálunk szerencsére EGY embert zavar a klíma, így nagyon háború nincs, mert 15 másik ember meg klímát akar. :D De ő akkor is meg akar fagyni, amikor mi azt se tudjuk eldönteni, hogy megy-e a klíma vagy sem, mert talán érzünk valamit, de amúgy meleg van. (Általában jól működik, néha van, hogy csak ilyen gyengén hűt valamicskét.)
júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Az nem elfogadható hozzáállás, hogy a másik majd felöltözik. Pont erre nem jogosítható fel senki, hogy neki fel kelljen öltözni. Gondolom, hogy 22 alá volna úgy tekerve a légkondi. Ami már konkrétan egészségtelen is. Most engedjük el a téli törvényes max 18 fokot, mert most nyárról van szó.
júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!