Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám elmagyarázni a...

Hogyan tudnám elmagyarázni a páromnak, hogy munkahelyet kell váltanom?

Figyelt kérdés

Tömören összefoglalva a történet, három évvel ezelőtt kezdtem el dolgozni juniorként irodai munkában (a szektort szándékosan nem írom le).


- Az első munkahelyemen a próbaidő alatt felmondtam, mivel azt éreztem, hogy nem volt megfelelő a mentorálásom.


- A második munkahelyemet nagyon szerettem, közel két évig voltam ott, a mentorom nagyon sokat segített és tanított, a szakma alapjait átfogóan sikerült megtanulni. Ennél a két cégnél közel két évig nagyon intenzíven dolgoztam és nagyon sokat tanultam, mígnem beütött a krach. A cég egy nagy vállalatcsoportnak és néhány középvállalkozásnak dolgozott. A vállalatcsoportnál, aki a fő ügyfél volt, vezetőváltásra került sor, az új vezető felmondta a munkahelyemmel a szerződést, hozott egy új szolgáltatót. A cég, ahol dolgoztam kb. 2 hónap leforgása alatt elveszítette a bevételének 80%-át. A vezetőség nem küldött el senkit, próbálták egyben tartani a vállalkozást és új ügyfeleket szerezni, a középvállalkozások projektjein tudtam dolgozni, viszont nem tudtak fizetésemelést adni, az infláció magas volt, így arra gondoltam, hogy váltok.


- Amikor a váltáson gondolkodtam, egyetlen cég hirdetett állást a szakterületemen. Gyorsan fel is vettek, több mint 1,5 éve vagyok itt. A cég jól működik, magas a profit, viszont a szakterületemen egy kisebb csoport működik, 3 fős. A problémát az jelenti, hogy csupán 2 főre elég munka van, ezt osztjuk három felé. A fizetés nagyon jó, viszont feszültség van a csoporton belül, mert mindenki azt érzi, hogy csak 70%-ban van kihasználva, a tudásunkat csak szinten tudjuk tartani, de fejlődni nem tudunk. Emiatt nő a feszültség a csoporton belül, már eléggé elfajult.


Váltani szeretnék, mivel azt érzem, hogy csak szinten tartom a tudásomat, viszont nem fejlődök. A barátnőm azzal érvel, hogy egy csomó pénzt keresek és inkább viseljem el, hogy 70%-os kiasználtságon dolgozom. Szerintem nem jó a megközelítés, mert ahhoz, hogy szenior lehessek több tapasztalatra van szükségem. Ha most a magasabb fizetést választom, akkor az olyan lenne, mintha a jövőt feláldoznám a jelenért.


A barátnőm másrészt engem hibáztat, azt mondja, hogy nem lehet 1,5-2 évente munkahelyet váltani, valószínűleg bennem van a hiba. Szerintem én nem tehetek arról semmit, hogy pl. a cégcsoportot felvásárolták és a céget kirúgták, vagy hogy a jelenlegi munkahelyemen a szeniorok új ügyfelek szerzésével nem foglalkoznak, csak a beeső feladatokat csinálják meg. Juniorként még nem tudok önállóan feladatokat vállalni, illetve 27 évesen nem vezethetem a csoportot...


jún. 30. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szoktam beszámolni a terveimről. Elküldöm a jelentkezéseket, ha minden összejött, akkor utólag elmesélem. Volt, aki problémázott ezen. Szeretek a saját fejem után menni, nem kellenek a kéretlen tanácsok. Utólag azt beismerte, h jó döntést hoztam.
jún. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
-azt
jún. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem tartozol magyarázattal a barátnődnek.

Teljesen jogos, hogy nem várod meg míg kirúgnak, vagy tönkremegy az idegrendszered egy nem neked való munkahelyen.

Nyilván fejlődni akarsz, keresed az utadat, amit fiatalon meg is tehetsz.

jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem megérteni nem tudja, hanem nem ért veled egyet. Ahogy leírtad, hogy szerinted rossz a megközelítése, na ő pont ugyanezt gondolja a tiédről.

Eltérő nézeteket vallotok e téren. Nyilván ez teljesen a te döntésed, hiszen te érzed napi 8 órában frusztráltnak magad. Viszont felmondás előtt lehetne futni egy kört a vezetőségnél, és akkor elmondható, hogy minden lehetőséget kimerítettél a cégnél, nyugodtan mehetsz tovább.

jún. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Sajat projecten nem dolgozol?

Vagy pl befektetesben is elmelyulhetsz hogy beforgasd a kereseted vagy tovabb is kepezheted magad a jelenlegi mellett.

jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szakterület lehet az, ahol kvázi leépül az ember, ha "csak" 70%-nyi munkát végez (ez kb. 6 órányi 100%-os munkavégzésnek felel meg, és nem egy tanulmány született arról, hogy még hatékonyabb is, mint a napi 8 óra), ez a része tényleg sántít.

De ettől függetlenül: a te döntésed, és hacsak az ember nem csinál valami orbitális nagy baromságot, akkor azért illik egymást támogatni. Nyilván ettől még véleményt lehet mondani, sőt, szerintem jó is, ha az ember elmondja a véleményét a párjának, de valamilyen szinten illene megérteni a másiknak a terveit, elképzeléseit.

Az meg egyébként bizonyos területeken nem ritka, hogy az ember párévente vált.

júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#1 "Én nem szoktam beszámolni a terveimről."

Gyönyörű, bizalmas kapcsolat lehet...

júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!