Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki, aki ért ehhez, elmagya...

Valaki, aki ért ehhez, elmagyarázná hogy működik? Bővebben lenn?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyok egy nagy cégnél. Sajnos, szinte ráment az egészségem, jelenleg is táppénzen vagyok. Váltani szeretnék, vagyis ha a főnök nem tud könnyebb munkát adni, akkor mindenképp el szeretnék jönni.

Úgy tudom, nálunk (csak) közös megegyezéssel való felmondás van és tudtommal a nagyfőnök, el szokta engedni azt a 30 napot. Na már most, ha ez így van, akkor hogy járnék a legjobban? Sajnos nem bírom fizikailag a munkát. Abban az esetben menjek bele a közös megegyezésbe, ha kifizetik mondjuk azt a 15 napot? Vagy kérjem, hogy ők mondjanak fel? Esetleg mondjam azt, annyit csinálok amennyit bírok?


2018. dec. 12. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincsen jelentősége hogy milyen formában válsz meg a munkáltatótól.

Mostmár a munkaügyi központ minden esetben max 90 napra ad álláskeresési járadékot.

A ledolgozott/munkában töltött napot a munkáltató kifizeti.A táppénzt a a munkáltató a kifizetőhely ugyanúgy köteles kifizetni mint a munkabért.Ha a munkahely nem kifizetőhely akkor egyébként is E.Számla alapból kapod az táppénzt.

Ha otthagyod ezt a munkahelyet ne húzd feleslegesen az időt.Neked mint munkavállalónak semmilyen pluszt nem ad...

2018. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném. Nem voltam még soha ilyen helyzetben, ez a harmadik munkahelyem. Sajnos úgy alakult, hogy szinte ráment az egészségem. Holnap kell visszamennem a háziorvosomhoz. De ugye ha tényleg így van, akkor nálunk közös megegyezés van. De valakinek azt is kezdeményezni kell.
2018. dec. 12. 16:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze hogy kell hiszen te szeretnéd otthagyni ezt a munkáltatót.


Segítség:


Munkavállalói felmondás


Címzett:

……………………………………….. (felettes személy neve)


……………………………………….. (cégnév)

……………………………………….. (cég címe)


Alulírott, ………………………………… (születési hely és idő:………………….....……….., lakcím:…………………………………………...), munkavállaló bejelentem, hogy a munkáltató és köztem ...... év .............. hó ..... napján kötött munkaszerződés alapján fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, ....... év .................. hó …... napján kezdődő, ......... napos felmondási idővel, ....... év ...................... hó ...... napjára,


munkavállalói rendes felmondással megszüntetem.


Kérem, hogy szíveskedjék intézkedni annak érdekében, hogy az utolsó munkában töltött napon munkabéremet, az éves szabadságomból igénybe nem vett, arányos rész pénzbeli megváltását, valamint igazolásomat és a munkaviszony megszüntetése alapján kiállítandó egyéb iratokat átvehessem.


Kérem, hogy szíveskedjék tájékoztatni arról, hogy a munkavégzéssel kapcsolatban birtokomba került iratokat és eszközöket mikor, mely munkavállalónak adjam át.


Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól.


Kelt: ........................., …... év ............. hónap ...... nap


...............................................

munkavállaló aláírása

2018. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!