Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire érdemes kimenni...

Mennyire érdemes kimenni külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

1 éve dolgozom minőségellenőrként egy gyárban. Többször gondolkoztam már a felmondáson, mert sajnos mint a legtöbb munkahelyen 1 embertől várják el, hogy elvégezze több ember munkáját ugyanannyi pénzért. A másik ok az a 3 műszak. Gyűlölöm az éjszakát, szerintem sose tudnám megszokni (tudom, hogy kint is lehet kellene) és a barátommal is alig láttuk egymást pedig együtt élünk. Bruttó 335 ezer a fizetésem ami a gyári fizetések közt az egyik legalacsonyabb. Baràtommal mennénk ki együtt, pontosan nem tudjuk még milyen munkakörbe, de szállodain gondolkoztunk leginkább. Nehézség, hogy csak angolul tudunk mindketten.


Nehéz belevágni, mert hallottunk már nagyon rosszat és nagyon jót is közeli ismerosoktol. Munkás szállóba ahol 8an vagyunk 1 közös konyhára, fürdőre, WC-re semmikepp se mennénk.



22L, 31F



tegnapelőtt 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,régebben ez angliában volt "divat"...lakott 6-7 ember egy fogjuk rá hogy 4 szobás házban,1 fürdő 1 budi..ahol meg alakítottak a házon hogy legyen 6 "szoba",oda beraktak 8-10 embert is..persze a szállásadók is magyarok voltak..ismerek olyat aki szó szerint meggazdagodott abból hogy ügynökségektől bérelt házakat és kiadta a szobákat..ha angolul beszéltek akkor Írország,Hollandia..de ott sem fizetnek túl,minimálbér közeli fizu ha gyári vagy szállodai munkát csinálsz..kifizeted a szállást,kaját stb..és majdhogynem ugyanott vagy mint az itthoni fizuval..bár nem akarok okoskodni,én néhány éve hazaköltöztem végleg..nem tudom manapság hogy mennek a dolgok..annyi biztos hogy ha van szakmád és érted is,jó vagy benne mint pl:én a hegesztésben,akkor el lehetett egész jól boldogulni,2018-ig éltem angliában,3000-3200 fontot kerestem akkoriban,utána hazajöttem,és 2022-ben mentem ki németországba egy 10 hónapos melóra akkor 22euro netto/óra kaptam,ezeket csak azért írom le hogy legyen viszonyítási alapod hogy mennyit számít ha nem olyan munát csinálsz mint amit bárki tud,pl:mosogatás egy szálloda konyháján..még fiatalok vagytok,érdemes megpróbálni,mert sok lehetőség adódhat kint,még ha szar melóval is kezdesz,embereket ismersz meg,ezáltal új kapuk nyílhatnak..sokszor jártam így jómagam is míg európaszerte dolgoztam..sok szerencsét.
tegnapelőtt 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Erdemesnek erdemes, de csak ugy ha van rendes tervetek, es boldogultok magatoktol, akinek fogni kell a kezet idekinn, az nagyobb esellyel fog rossz tapasztalatot szerezni.

Nehézség, hogy csak angolul tudunk mindketten.

Mert? Nyugat nem csak Nemetorszag-Ausztria-Svajc kombo. Mi is angolul tudunk, ezert volt csakis angol nyelvterulet a celorszag.

tegnapelőtt 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Üdv Ausztriából.
tegnap 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Javasolt, Üdvi Írországból
tegnap 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megpróbálni mindenképpen érdemes, de ne égessetek fel minden hidat hazafelé. Fiatalon, család nélkül mindenképpen meg kell próbálni, akkor mozgékony vagy.


Én Angliában dolgoztam 4 évig, ott szedtem össze a házunkra való pénzt.

tegnap 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5, akkoriban pár millió forint volt magyarországon egy ház, most nem tudja már összeszedni az átlag Béla Pista kint sem egy házra valót ( 40-50-60 millió vidéken
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!