Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A felmondási időmet nem...

A felmondási időmet nem akarom letölteni, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Másfél éve dolgozok egy cégnél irodai munkát végzek. Felmondok mert már nem bírom lelkileg, idegileg a főnök ocsmány, megalázó viselkedését. 30 nap a felmondási idő, de azt én nem fogom már kibírni, plàne hogy tuti méginkàbb alázni fog.
jún. 29. 14:55
1 2
 11/19 Duke81 ***** válasza:
9# Mi tart vissza? Én volt, hogy megtettem és másnap már nem kellet bejönnöm. Plusz jól esett végre beolvasni a f*ejnek, hogy rohadjon meg! Bárcsak előbb tettem volna.
jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mi tart vissza...öszintén szólva azt is kinézem belőle hogy megütne😔 nőgyülölő, csak pénze van mása se...egy igazi pszichopata,,nárcisztikus személyiségzavaros ember...sajnos ezt nem tudtam mielőtt jelentkeztem ...😔
jún. 30. 18:52
 13/19 Duke81 ***** válasza:
Tiszta sor. Ha megüt egyből feljelentés! Nagyon megütheti a bokáját egy ilyen miatt. Rettenetesen rühellem az ilyen faxparasztokat! Volt szerencsém már ilyenhez és még közel 20 év küzdősport múlttal, így komolyabb önkontrollal is nehezemre esett, hogy ne verjem szét a fejével a saját irodáját!
jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"öszintén szólva azt is kinézem belőle hogy megütne"


Bocsi, hogy ezt mondom, de azzal nyert ügyed lenne.

Ugyanis az azonnali hatályú felmondásra okot adna vele. Az azonnali hatályú attól azonnali, hogy a következő pillanatban megszűnik a munkaviszonyod.


Persze az azonnali hatályú felmondást ugyanúgy közölni kell vele, mint bármilyen más felmondást. Írásban. Leírva benne egyértelműen, hogy azonnali hatállyal mondod fel a munkaviszonyodat és leírni azt is benne, hogy mi az okod rá ->

"2024. július 01-jén a X telephely irodájában Kis József művezető veszekedés közben nem csak verbálisan, hanem fizikailag is bántalmazott. Arcon ütött. Ennek az eseménynek tanúi voltak: X. Y. dolgozók.

Mivel a művezető viselkedése miatt a munkaviszony fenntartása, közös munkánk lehetetlenné vált, ezért azt azonnali hatállyal felmondom."

Dátum, aláírásod.


A munkáltatóval (ha nem a művezető az) vetesd át dátummal ellátva, és már mehetsz is tovább. A nálad maradó példányt pedig őrizd meg legalább 1 évig, mert 30 napig a munkáltató még perelhet a felmondásod miatt.

tegnapelőtt 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Duke81...felmondtam ma reggel és hátra se nézve kisétàltam. Persze hallottam ahogy minden vagyok csak úrinő nem. Lesz....M, erőt adtál nekem komolyan mondom🙂

Kedves 14-es...azért azt nem igazán várom ki hogy megüssön egy ilyen senkiházi...max ha Duke 81 ott állna a hátam mögôtt 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

tegnapelőtt 11:02
 16/19 Duke81 ***** válasza:
Na végre egy happy enddel végződő történet! Gratulálok! :)
tegnapelőtt 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"azért azt nem igazán várom ki hogy megüssön egy ilyen senkiházi."


Én nem mondtam, hogy ezt tedd. Én azt mondtam, ha megtörténne ilyesmi, akkor az egy azonnali hatályú felmondásra maximálisan okot ad. Jogilag senki nem tud belekötni.


Az, ahogy te végül felmondtál, és adott esetben nem töltöd ki a felmondási idődet, jogilag támadható.


Azt viszont senki nem tudja, hogy a munkáltatód csinál ebből problémát vagy sem.


Én a törvényes (szabályos) eljárásra fókuszáltam a leírásomban, senkit soha nem fogok szabálytalanságra búzdítani. Az mindenkinek legyen a magánügye...

tegnap 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló köszönöm a kommentjeidet. Tudom hogy csak jót akarsz, kedves tőled🙂
tegnap 09:12
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Máskor is. :)
ma 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!