Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatárs bűncselekménnyel...

Munkatárs bűncselekménnyel vádol meg, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 1-1,5 éve dolgozok az új munkahelyemen, irodában. Korábban egy pénzintézetnél voltam, ahonnan én jöttem el kb. 10 év után, mert váltani szerettem volna ... Eddig semmi probléma nem volt, de a múlt héten volt egy nézeteltérésem az egyik munkatársammal (csak nők dolgozunk együtt,kb. húszan a részlegen) gondoltam mindketten lenyugszunk, megbeszéljük, de nem így történt. Behívott a HR,hogy "névtelen" bejelentés volt ellenem,hogy a munkatársaim rokonairól banktitokat adok ki... Megnyugtatott ő is és a főnököm is,hogy tudja,hogy nem tenném, de hivatalból ilyenkor el kell velem beszélgetni....viszont ez konkrétan bűncselekmény lenne és nyilván nem vagyok olyan bolond,hogy pár pletykáért kockáztassam a pénzügyektől való eltiltást, vagy akár a börtönt... Mivel névtelen a bejelentés ezért nem kérhetem rajta számon, viszont ez egy kisváros... Ha csak a pletyka szárnyra kell, kb. esélyem sincs újra pénzügyi szektorba visszamenni a környéken.... Mit csinálnátok a helyemben?

jún. 26. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Bárkit le lehetne így nullázni egy pletykával, és nem foglalkoztatnák sehol, ha adnának ilyesmire. Ha van is egy vizsgálat ellened, annak negatív eredménye téged akkor is véd, ha mást beszélnek az emberek.

Másrészt a rágalmazás és jó hírnév megsértése is büntethető, a te kezedben is ott a lehetőség.

jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez súlyos vád. A hamis vád is bűncselekmény (bár itt nem bírósági eljárásról beszélünk, ezért itt inkább hitelrontás vagy becsületsértés lehetne a jogalapod).

Én keresnék egy ügyvédet, ha van ilyen ismerősöd, az mégjobb, főleg munkajogban jártasat, hogy mit tudsz kezdeni a helyzettel.

Szerintem ez durva becsületsértés, én nem mennék el mellette. Igazad van, hogy ha ez kitudódik, akkor is, ha hamis a vád, problémád lehet belőle, és egy későbbi álláslehetőségről lemaradhatsz miatta, így joggal akarnál jogorvoslatot.

Ne hagyd magad, menj utána a dolognak. Ez sokkal hosszabb távú következményekkel járhat, mint egy kamaszos pletyka, akár a karriered is bánhatja, ha nem teszel semmit.

Kíváncsi vagyok, hogy mit gondolt az illető egyébként. Arra apellált, hogy majd úgysem teszel semmit, vagy csak annyira buta, hogy nem gondolt bele, hogy ezzel nagy bajba kerülhet?

(Az ügyvéd azért is kéne, mert itt a HR meg a munkahelyed névtelenségre hivatkozik, de ha névtelenül bárki bármit megtehet, akkor innentől mindenki ellen lehetne ilyen ármányos pletykákat szőni meg a HR-hez küldözgetni, nem? Szerintem csak le akarják rázni magukról ezt a problémát)

jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 az a baj,hogyha csak pletyka szinten is van jelen a dolog a bank hivatalból eljárást indíthat és se kedvem se erőm bíróságra rohangálni... Kb. annyi volt a sztori,hogy egy másik teljesen semleges kolléganővel beszélgettünk és mutatta a fiát és annyit mondtam,hogy szerintem már láttam őt...(Igen, a bankba, kolleganővel, mint törvényes képviselője és képről beugrott) De azért ez bőven nem a banktitok kategória... De sose kerültem ilyen helyzetbe és nem tudom,hogy működik.. az én szavam az övé ellen? És akiknek még elmondta? Vagy akik elhiszik, hogy "ja, én is voltam nála anno, lehet,hogy engem is kibeszélt?" És ilyenkor szokott az lenni,hogy mindenki emlékszik, hogy valakitől hallott valamit


#3, szerintem csak meg akarta mutatni,hogy hiába vagyok idősebb nála, azért ő a kisfőnök ölebe .... De én is úgy érzem,hogy ez rágalmazás és nyilván vele már nem szeretnék beszélni.... A HRes titkárnőjével beszéltem utána ő azt mondta,hogy ez valószínűleg valami nagyon friss dolog mert ő sem tudott róla (ezzel alátámasztva,hogy a fent említett kolléga volt..)

jún. 26. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint a bank hivatalból eljárást indít azon nyomban hivatalos feljelentést teszel rágalmazásért. A bank belső vizsgálatot fog indítani ahol megnézik hogy milyen adatbázist nyitottál meg az elmúlt évben. Ez tisztázni fog.
tegnapelőtt 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Rakott karfiol ***** válasza:
32%

Már megbocsáss, de azért tart itt az ország, azért teheti ezt meg mindenki, mert senkinek sincs se kedve, se ereje kiállni magáért.

G*ci ideges tudok ilyenkor lenni.

Kifogás kifogás hátán.

tegnapelőtt 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel te is névtelenül a kolléganőd.
tegnapelőtt 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
névtelenül betörném az autója ablakait
tegnapelőtt 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a bejelentés névtelenül történt a munkaadó helyében el sem járnék.

Hasonlóképpen ha valaki a NAV-nál tesz feljelentését, oda is kérik nevét/címet/ adószám etc. máskülönben hozzá sem nyúlnak a feljelentéshez.


Sajnálom, hogy ezt kell átélned. Milyen gonosz emberek vannak.

tegnapelőtt 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nők és a nagy sisterhood...


Amúgy ez nevetséges, ilyen bejelentéseket kötelezően csak névvel engednék megtenni, mert ez nettó rágalmazás!!!

tegnapelőtt 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!