Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért stresszelek/szorongok...

Rehab2 kérdése:

Miért stresszelek/szorongok ennyire a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Nemrég sima bolti eladó voltam és ott kissé sokat aggódtam a teljesítményem miatt még akkor is ha tudtam, hogy csak átmenetileg vagyok ott. Most Médiaértékesítőként dolgozom alig 1 hónapja és nagyon stresszelek/szorongok azon, hogy nincs sikerélményem csak hívok és hívok de semmi eredménye pedig a módszeremmel nincs probléma de minden nappal egyre nagyobb a stressz és a szorongásom a teljesítményem miatt miközben a főnököm nem célzott semmi negatívra még de már azon gondolkozok, hogy ha kirúgnak hova tovább... hogyan küzdjem le ezt a fajta streszt mert ez kihat a közérzetemre is :c

jún. 25. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert ez egy sz*r munkakör, ahogy írod, a legtöbben udvariasabban vagy durvábban, de elhajtanak. Nincs sikerélmény, pedig nem te tehetsz róla.
jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit érzel tipikus jelenség a kezdő munkavállalóknál. Az a probléma, hogy nem vagy tisztában az elvárásokkal, és nem tudod belőni, hogy jól, vagy szarul csinálod. Ezt feloldani a vezető tudja a megfelelő intenzitású és tartalmú visszajelzéssel.


Amit én szoktam csinálni a kezdőkkel, hogy elég tisztán megpróbálom elmagyarázni, mi a vágyott cél, azt kb mikor szeretném elérni, és mi az, amitől most csalódott lennék. Pl most lehet, hogy 50 hideghívásból 0 sikered volt, de ez lehet normális is. A vezető meg mondhatja, hogy a jó értékesítők kb 100 hívásból csinálnak egy sikert, és ha valaki tartósan nem éri el az 200/1-et, azt kirúgjuk, DE tőled kb fél-egy évig nem várjuk el ezt a szintet, mert annyi a betanulás. Már jobban is vagy, mert tudod, hol tartasz és mikor kell aggódnod.


A másik klasszikus hiba, hogy dicsérgetjük a kezdő munkavállalót, hogy biztassuk, pedig erre van a legkevésbé szüksége. A dicsérettel csak azt sugalljuk felé, hogy mindent jól csinál, mégsem jó a végeredmény, és emiatt tehetetlenséget, kilátástalanságot érez. Azt kell neki megmondani, hogy mit b.sz el, és mit csinál jól, mert ezzel tisztul előtte a bozót, tudja, merre kell mennie, és visszakapja az irányítás érzését.

jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!