Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki, ha 18 évesen sosem...

Ciki, ha 18 évesen sosem dolgozott még valaki? Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
Nyáron sem.

jún. 12. 21:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Itt volt olyan kérdező is,hogy 28 évesen 3 hónapot dolgozott egész életében.

Na az inkább ciki szerintem.

jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem
jún. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Apám ekézett, hogy miért nem dolgozok nyáron... Nem kértem tőle soha zsebpénzt, ha suliba kellett valamit befizetni, osztálypénz, vagy ilyesmi, azt úgyis a szülő rendezi. (Ha már gyereket vállaltak, akkor ez is beletartozik, én se fizettetem a gyerekel ezeket) Se nyaralásra nem kértem, nem dohányoztam, nem f@sziztam, nem bulikáztam, még fodrászhoz se jártam... Mire ment volna el a keresetem??? A szünet pihenésre való. Mostani eszemmel már tudom, hogy le akarta nyúlni a pénzemet. Gondolom a rezsimet akarta kifizettetni, ha már az "élősködő" gyereke otthon lakik 18 éves kor alatt. (Micsoda dolog ez)


Szóval nem ciki, ha nem mész el. Főleg, ha terveid sincsenek. Lesz még elég éved dolgozni, annyi, hogy meg is unod.

jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem ciki, 18 évesen a legtöbb ember még középiskolás. Ha nem szorul rá meg nem a királyi igényeire követelőzik a szüleitől, én is azt gondolom, hogy ráér majd suli után vagy az egyetemi szakmai gyakorlaton.
jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindenkivel egyetértek, aki azt írta előttem, hogy nem ciki. Itthon, nálunk, Magyarországon. Viszont tök érdekes, hogy ez más országokban lehet, hogy teljesen máshogy van. Amerikában teljesen máshogy állnak a dologhoz. Erről a Király Viktor is mesélt egyszer a tv-ben, hogy Amerikában teljesen természetes része az életnek, hogy a tanulók, diákok már iskolás korukban diákmunkát vállalnak (anyagi helyzettől függetlenül, a jómódú szülők gyerekei is) és a megkeresett pénzükkel saját maguk gazdálkodnak. Az USA-ban ciki odamenni a szülőhöz, hogy "apa, anya, kéne egy kis költőpénz a hétvégi házibuliba, nem tudnátok adni esetleg egy kis zsebpénzt?" Ott úgy tekintenek a diákmunkára, mint a szülőktől való függetlenedés első kezdeti lépéseire. Teljesen természetes náluk, hogy suli előtt újságot hordanak ki reggelente vagy suli után boltban dolgoznak eladóként pl. és saját bevételre, önálló keresetre tesznek szert diákként. Sőt, náluk ez a normális, ez az "elvárt" dolog, ez a követendő példa. Mesélte a K. Viktor, hogy ott a tengerentúlon inkább az a ciki, ha a gyerek vagy tini nem dolgozik, suli után csak "heverészik, nem csinál semmit", majd a szülőktől kér pénzt, hogy bulizhasson, szórakozhasson vagy ruhára, új telefonra, magára költhesse. Kinézik még egymás között is azokat a diáktársaikat, haverjaikat, aki "lusta" és nem dolgozik suli mellett. Náluk teljesen más szemszögből nézik a dolgokat, mint nálunk. Mesélte, hogy amikor hazaköltöztek Magyarországra és mondta az új haverjainak, hogy szeretne dolgozni menni, hogy legyen egy kis költőpénze erre-arra, amire éppen kell, akkor a haverjai teljesen ki voltak akadva, hogy az milyen ciki már, hogy dolgozni akar. És hogy ezt ő (a Viktor) nem értette, hogy de hát miért lenne ciki? Akkor magyarázták el neki, hogy Magyarországon itthon ez cikinek számít (tehetősebb körökben, gazdag szülők gyerekeként meg pláne). Szóval nem minden országban egyforma a diákmunka megítélése. Van ahol pont ellenkezője, mint nálunk.

Ezt csak így érdekességnek írtam. Egyébként én sem dolgoztam diákként nyaranta sosem.

jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!