Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy vendéglátóipari vagy...

Egy vendéglátóipari vagy szállodai alkalmazottat kirúghatnak azért, mert munka közben autogrammot kér egy ott vendégeskedő sztártól?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk hogy egy sztár betér egy étterembe vagy megszáll egy hotelban. És egy pincér, londiner vagy ilyesvalaki aláírást kér tőle és/vagy lefotózkodik vele. És az alkalmazott főnöke ezt meglátja vagy megtudja. Akkor ezért kirúghatja? Ha igen, milyen indokkal?

jún. 8. 11:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9: Magyar hírességek azért nyilván más teszták. Jobban belegondolva, a kérdésemben inkább a külföldiekre célzok, mert a sztárság Magyarországon a szó legszorosabb értelmében igazából nem létezik. Legalábbis nem hiszem, hogy lenne olyan magyar zenész vagy színész, aki a hétköznapi életben mindenhova csak elsötétített autóval és testőrökkel járna, meg álcázná a külsejét. A legtöbb magyar hírességgel össze lehet futni símán az utcán és más nyilvános helyen is. Ezt Lukács Laci is jól kifejtette egy interjúban.

Azt esetleg el tudod kicsit pontosabban, részletesebben mesélni, hogy hogy történt, amikor elvezették a kollégádat?😯

jún. 8. 12:43
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
11.: Szerintem nem attól függ, hogy ki mekkora sztár. Egy vendéglátóhelyen alap, hacsak nem a sarki krimóról van szó, hogy nem zaklatjuk a vendéget. Akár híres, akár nem. Egy híresség esetén meg a jó vendéglátós tudja, hogy végre nyugalmat akar az illető. A jó szállodás vagy éttermes diplomatikus, nem erőlteti a barátkozást, nem faggatózik. Sajnos sok helyen ezt nem érzik, aztán csodálkoznak, ha vendégeket veszítenek. Nem is értik. Pl. én szeretek kifőzdékben enni gyakran. De nem szeretem, ha faggatnak, vagy erővel akarnak haverkodni az ott dolgozók, van erről rossz tapasztalatom. Pl. az egyik ilyen helyen az egyik törzsvendég állandóan panaszkodott a pultos nőnek, nehéz élete volt. Ahogy kiment, nekem rögtön szidni kezdte a pultos nő a törzsvendéget, hogy milyen lusta, stb. A szemébe meg vigyorgott. A környék egyik pletykaközpontja volt a hely. Emiatt utálom a tolakodó személyzetet. Majd barátkozom azzal, akivel akarok.
jún. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Katona Dius ***** válasza:
100%

Ha a művész áll le barátkozni, nem probléma. De mondom, nálunk a főnökség is lazán kezeli a dolgot, ha nem zavarja a művészt, nem lépnek közbe.

11-es a kedves kollégával el lett alaposan beszélgetve, hogy oké, hogy oda meg vissza van értük, de ezzel nem csak magát, hanem az intézményt is minősítette. Megértette, tudomásul vette, elismerte, hogy túlzásba esett. Nem lett következménye, mármint nem lett kirúgva miatta.

Amúgy azt mondtam, hogy a szabályzat szabályozza, hogy lehet viselkedni az előadókkal, de nem tiltja a kapcsolat teremtést. Tehát ha csak az előadó nem kéri külön, hogy őt ne zavarják, a szabályzat szerint oda lehet menni beszélni vele, amíg "az intézmény hírnevének megfelelően viselkedik az illető". Tehát nem úgy, hogy ÚÚÚÚÚÚÚÚÚrrristen, te vagyaaaaaz!!!! Hanem értelmesen, hogy hello, esetleg nem zavar, ha kérek egy autogramot, vagy képet?

De pl akiket név szerint említettem, azok a koncertek után tartanak egy "rocker simogatót", vagyis bárki a közönségből is odamehet dumálni vagy fotózkodni velük.

Itt tenném hozzá, hogy egy kb 25ezer fős településről van szó, a rendezvényterem is 500 főt bír el, szóval nem egy több ezer nézős koncertekről van szó ilyenkor.

jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13: Azért Paksi Endre az utóbbi időben már nem mindig marad ott a koncertek után aláírni és fotózkodni. Lehet, hogy ráunt már kicsit.
jún. 8. 13:28
 15/25 Katona Dius ***** válasza:
100%
Valószínű. Bár nálunk tavaly, mikor voltak, akkor maradt.
jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam repülőtéri lounge-ban, ott aztán a legnagyobb hollywood-i sztároktól kezdve a magyar politikusokig megfordult mindenki. Szigorúan tilos volt az ilyesmi és ha valakit többedszerre kaptak rajta, bizony, repült (nem repcsivel). Ha pedig valamelyik művész panaszt tett, akkor azonnal.
jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

16.: Teljesen érthető, előbb leírtam (ők is szeretnének nyugalmat).

Valami még eszembe jutott: akkor mi van, ha valaki már eleve rokona, ismerőse a hírességnek, de ezt a főnöke nem tudja? Mert akkor más, ha odamegy és üdvözli.

jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17: Magyarországon egy magyar dolgozó aligha lehet rokona egy külföldi világsztárnak.🙂 Ismerőse esetleg.
jún. 8. 19:12
 19/25 A kérdező kommentje:
Ja még annyit: A kérdésem végülis arról szól, hogy az alkalmazott aláírást és/vagy közös fotót kér az illető hírességtől, és ezt meglátja a főnök. Ha rokona vagy közeli ismerőse, akkor nyilván nem fogja tőle egyiket sem kérni, hanem lejattolnak, aztán beszélgetnek. Akár magyar, akár nemzetközi híresség. 🙂
jún. 8. 19:18
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

19.: Arra már adtam választ. Azt, hogy kérdezd meg a főnököt, hogy szabad-e. Sok helyen nem az, érthető okokból.

Amúgy persze, hogy kicsi az esélye, hogy a világsztárnak egy magyar pincér, stb. a rokona legyen, de nálunk is lehet olyan, hogy az étteremben, vagy művházban, stb. dolgozó embernek van színész rokona, vagy politikus rokona, ismerőse. Nekem pl. több fiatalkori ismerősömből lett polgármester, az egyik unokatestvérem elég sokra vitte az egyik pártban, országosan is ismert politikus, de gyerekkorom óta nem találkoztunk. Nem szoktam dicsekedni a híres rokonokkal, ismerősökkel. Ha én dolgoznék valahol, ahol ügyfél vagy vendég lenne, azért odamennék őket üdvözölni. A főnök meg lehet, hogy nem hinné el és ki akarna rúgni. Ez azért érdekes, mert teljesen más, ha valaki egy ismeretlent zaklat a cég alkalmazottjaként és más, ha régi ismerőse, vagy rokona, még ha sok éve nem is találkoztak.

jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!