Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illetlenség egy munkatársat a...

Illetlenség egy munkatársat a betegségéről kérdezgetni amikor beszélgetünk?

Figyelt kérdés
Van egy egészségügyi problémája, bunkóság az tőlem ha beszélek vele, akkor néha erről is kérdezgetek tőle?
máj. 31. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Erre ennyiből nem lehet válaszolni.
máj. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
attól függ, mi az, és mi a kérdés
máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Az olyasmi oké, hogy elkapott az illető valami nyavalyát, és megkérdezed hogy jobban van-e már.

Ha csak tudakozódni akarsz hogy pl milyen együtt élni valami krónikus betegséggel, azt inkább hanyagolnám...

De embere válogatja, van akit kellemetlenül érinti a téma, van akit abszolút nem.

jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

"Megkérdezhetem, hogy mi a gond, vagy inkább nem szeretnél róla beszélnélni?"



Én így csináltam. Nekem válaszolt.

jún. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem amikor Anyukam volt beteg, annyit kérdezett valaki, hogy milyen betegsége van (mostanra már volt), ha nem indiszkrét. Nem vettem zokon, elmondtam, hogy rákos (volt). Még annyit kérdezett, hogy hogy van (volt), mondtam nem jól, de részleteket nem mondtam már, csak azert mert nem vagyok annak a híve, hogy másra rá kell pakolnom a gondokat. Volt olyan időszakom, amikor meséltem a dolgaimrol, az esetek többségeben menekültek is az emberek.


Nem vettem zokon a kérdeseit, nem is tartottam indiszkretnek, inkább kedvesnek gondoltam.

jún. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Függ attól, hogy milyen betegség és ő hogyan áll hozzá.


Ha valakinek komolyabb betegsége van akkor én jobb szeretem nem zaklatni ezzel és inkább kerülni a témát. Egyedül akkor beszélgetek szívesen róla, ha ő maga hozza fel a témát.

jún. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, az, ha így rákérdezel direktben.
jún. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha magától nem beszél róla akkor igen, illetlenség. Ha ő hozza szóba rákérdezhetsz részletekre. Ha nem akar válaszolni úgyis elüti a kérdést.
jún. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Órákat tudnak róla beszélni te meg hallgathatod. Én azt se tudom hogy meneküljek, mert nem akarom hallgatni egyiktől se a bajait de mondják megállás nélkül.

Elég csak egyetlen egy árva elejtett mondat és rádzúdítanak mindent

jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Persze ez függhet attól, hogy milyen viszonyoktól van. Ha nagyon közeli már-már baráti, akkor úgyis megossza veled. De sokmindent mástól is függhet, például az életkora és a te életkorod, a neme, és a te nemedtől is.


Mondjuk nem biztos, hogy kellemes lehet ha én 30 éves ferfiként, megkérdezem tőle , hogy amúgy milyen műtéted volt, és ő elmondja 50 éves nőként, hogy hát, csak "kipakoltak"


Ilyenkor már az elején le zárhatja egy olyan válasszal, hogy női problémával. Ha van ilyenkor az embernek esze, akkor nem forszírozza, hogy de mégis mivel?


Ez csak egy példa volt. Szóval tényleg nem jó mindig ennyire kíváncsinak lenni .

jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!