Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez esetben mi alapján választj...

Ez esetben mi alapján választják ki az új munkatársat?

Figyelt kérdés

Szinte azonnal tudtam jelentkezni egy állásra, ahonnan még aznap felhívtak, majd az elmúlt hetekben összesen három sikeres interjúm volt a vállalatnál. Az utolsó interjún az interjúztató azt mondta, hogy mivel nem az ő döntési körébe tartozik az új munkatárs kiválasztása, ezért nem tud nekem ígérni semmit, mert van több jelentkező is. Ebben az esetben, ha én ezidáig minden feltételnek megfeleltem és jól vettem a számolós, logikai, szaktudást igénylő feladatokat, illetve az alap hr kérdéseket is, akkor mi lehet az, ami miatt esetleg mégsem engem választanak majd?

A bérigényt ne írjátok, mert az esetemben speciálisan alakult a cég oldaláról, úgyhogy az nem tényező.



máj. 30. 23:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Szimpátia.
máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, de ez annyira brutálisan szubjektív.
máj. 30. 23:46
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A kiválasztás mindig szubjektív. Ha van két jelentkező, aki mindenen ugyanúgy megfelelt, ugyanolyan jól vette a kérdéseket, stb., akkor objektíven nem lehet közülük választani. Marad a szimpátia.
máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, az meg egy nagy lutri, hogy éppen kinek melyik jelölt a szimpatikusabb. Jó dolog ez az álláskeresés…
máj. 30. 23:55
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Legyél te a legjobb a kötelező körökön, hogy ne jöhessen szóba szubjektív szempont.
máj. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy minden tőlem telhetőt kihoztam magamból, az utolsó interjún mégis ezt kaptam. Addig mondjuk teljesen tiszta, hogy nem az az interjúztató dönt, akkor valóban nem tud semmi konkrétat mondani, a szubjektív tényező pedig sajnos nem zárható ki maximálisan. Emberek vagyunk, vannak benyomásaink és akaratunkon kívül is kialakul bennünk egy értékítélet a másik emberről.
máj. 31. 01:14
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Legyél akkor vállalkozó és nem kell állást keresni
máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Objektivitást várni egy személyes interjútól fából vaskarika. Lehet áltatni magunkat, hogy jaj, micsoda emberismerők vagyunk, de az interjú arról szól, hogy kiskutyaként körbeszaglásszuk a jelentkezőt, és a végén vagy csóváljuk a farkunkat lihegve, vagy morgunk, esetleg behúzott füllel elsomfordálunk. Nincs ezzel gond, csak helyén kell kezelni mindkét oldalról.


Oké, nem voltam teljesen fair, mert az interjúk praktikus előnye az organikussága, kötetlensége, hogy ott helyben tudunk reagálni egymásra, és oda fókuszálni, ami érdekesebb. Ettől eltekintve olyan az egész, mint egy randi. A sikertelen randi után is le lehet vezetni, hogy én tökéletes jelölt voltam a csajnak, de ha nem mozdult meg neki valami a bugyiban, akkor ennyi volt.


A másik, amit mondani akartam, hogy egy elutasítás mögött olyan okok is lehetnek, amit álmában nem gondolna az ember kívülről. A kedvencem: menet közben a nagyfőnök meggondolta magát, mégsem kell ember. Három lenyűgöző, 110%-os jelölt, már három körön túl voltak, erre mindhármat elutasítottuk.

máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8 Köszi, hogy megosztottad! “Öröm” az ilyen belsős infókat hallani. Ismerőseimtől is hallottam 1-2 hasonlót és ez a bizonytalanság, amiben tartanak kis híján a sírba tesz.
máj. 31. 11:14
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát könnyen beszélek, 14 éve ugyanott dolgozom, így nincs friss élményem erről a kiszolgáltatottságról, de azt mondanám, egyszerűen próbáld elfogadni, nem ennyire komolyan venni. Nem dől össze a világ, ha egy nem jön össze.
máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!