Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időbe telik munkát...

Mennyi időbe telik munkát találni átlagosan? Nektek hány hét vagy hónap után sikerült?

Figyelt kérdés

máj. 29. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Az adott területről függ. Nyilván eladónak vagy gyárba már másnap mehetnél. Minden pejoratív utalás nélkül írom.

Viszont végzettséghez kötött, komolyabb munkakörhöz nem ritka, hogy fél évet is kell keresgélni. Sőt.

máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Függ attól, hol keresel, milyen tapasztalatod van, milyen munkakörbe jelentkezel, iskolai végzettség. Szóval változó.
máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem eddig egy váltásom volt életem folyamán.


AZ úgy zajlott, hogy január 31-én befejeztem a régi helyen, február elsején az új helyen kezdtem. De nyilván ez úgy zajlott, hogy felmondtam.. aztán rá pár napra jött ez a lehetőség ahova jelentkeztem és fel is vettek.

máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint az előttem szóló, kiegészítve azzal, hogy emellett attól is függ, melyik régióban keresel. Nyilván Budapesten hamarabb lehet találni szinte bármit, mint Szabolcsban pl. Én Veszprém megyei vagyok, és majdnem 5 hónapomba telt úgy munkát találnom, hogy nem csak a,, közelben'' kerestem, hanem akár Pestig is elmentem, és végül olyat is találtam, smi Bp. - i székhelyű, home office-os munka. - Nyilván ez nem mindenkinek megfeleló, és a legtöbb munkakörben nem kivitelezhető, de pl irodai, vagy pl ügyfélszolgálatos munkakörről, ha beszélünk, ez gyakori. Ezek mellett még sok mindentől függ, sajnos, hogy milyen hamar talál az ember a mai világban, függ a kortól, sajnos nemtől is, ha nő az illető, ha van kisgyereke legtöbbször nem veszik fel stb.
máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetem alatt 6 hónap volt hogy állást kapjak szeptemberben - végzettségnek megfelelőt.
máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Én eddig mindig úgy mondtam fel a munkahelyeimen, hogy még nem volt másik. Mégis, valahogy mindig úgy hozta a sors, hogy max. két hétig kellett keresnem. Volt olyan is, hogy már aznap felvettek egy helyre, amikor elkezdtem állásokat nézegetni. Elküldtem az önéletrajzom, rögtön felhívtak, bementem interjúra, másnap már dolgoztam. És nem eladói vagy gyári munka, talán ezért is sikerült mindig gyorsan elhelyezkednem, mert komoly szaktudást igénylő terepen keresgéltem, jó referenciákkal és több éves tapasztalattal. Ma már, így 43 évesen megtehetem, hogy válogatok is az ajánlatok közt. Nyilván ehhez el kellett érni egy anyagi stabilitást is, de örülök, hogy már itt tartok.
máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Komolyabb végzettséggel már 8 hónapja keresek munkát. Visszamehetnék gyárba, boltba, de amíg nem vagyok teljesen rászorulva, nem teszem. Pont azért tanultam, hogy kikerüljek az ilyen helyekről. A munkakeresésemet nehezíti a nyugat-magyarországi régió, errefelé döglött az élet.
máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Kevés munka van, van hogy 1 évig nem volt.
máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
1-1,5 év, de ez is változó.
máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jogászként olyan 10 hónap- 1 év. Még úgy is, hogy van gyakorlat.

De ez azért összetettebb, mert jogász és jogász között nagyon komoly különbségek lehetnek már végzettségi szempontból is.


Nagyon sok helyre egy szakvizsgás jogász már túlképzett, míg van ahova pont szakvizsgával rendelkező kell, és akkor még nem is beszéltem a szimpátiáról vagy a tanulmányi eredményi elvárásről (igen, van munkahely, aki konkrétan kiköti, hogy milyen tantárgyból milyen vizsgaeredményt vár el a diplomában, illetve diploma minősítést).

jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!