Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két egyetemi végzettség, két...

Két egyetemi végzettség, két szakma amit szeretek, egyikben se vagyok komolyan véve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, tudom hogy velem van a baj. A kérdés inkàbb az hogy mit tudok kezdeni magammal.

Röviden leírva a 30-as éveim elején jàrok. Még a huszas éveim elején elvégeztem a jogot, de a szakmàban eltöltött 3 év és szakvizsga utàn ràjöttem vagy legalàbbis azt hittem hogy ennek a gyakorlata nem nekem való. Ami zavart, hogy sok esetben az emberek /leginkàbb laikusok/ nem szerették volna elhinni amit mondok, mert nem rögtön fàjt az igazsàg, hanem késöbb. Majd mikor ott tartottunk akkor meg engem hibàztattak, és letagadtàk hogy ezt mondtam nekik.

Majd jött az a nagy ötlet hogy levelezőn elvégzek egy mérnöki képzést, mert ott ha valami nem megy akkor nem megy és nincs vita. Legalàbbis ez volt az ötlet mikor még nem tudtam hogy is megy ez. Ez két éve kis csúszàssal meg is lett, mert teljes àllàs mellett azért nem volt olyan könnyű. Szerencsére még a képzés alatt talàltam olyan àllàst ahol koràbbi diplomàm miatt vettek fel, de az új diplomàval kapcsolatos területre is bedolgozok.


A probléma ugyan az. Mikor jelzek egy problémàt az emberek nem veszik komolyan. Màr sík ideg vagyok. Màr nem csak szólok hogy baj lesz, hanem van hogy szabadidőmben megcsinàlom azt is, hogy a megoldàs is kulcsra kész legyen, csak jóvà kelljen hagyni. Ennek ellenére a vezetőség tovàbb tagadja azt is hogy van probléma amíg a nyakunkba nem szakad a baj, amikor a kollektív leszúràsban meg én is jelen vagyok.


Most is sík ideg vagyok mert FEBRUÀRBAN jeleztem azt a gondot ami azóta hatalmas, közeli hatàridős problémàvà tornyosult és egészen màig mindenki csak legyintett meg megpróbàltàk megmagyaràzni hogy én vagyok a hülye meg miért zavar engem.


A baj hogy tudat alatti reakcióm megint hogy szakmavàltàs (ebben a szakmàban első munkahelyem a gyakorlati helyet leszàmítva) de nem ez az első munkahelyem, és sokszor tapasztaltam màr ilyet.

Màr azon agyalok hogy valami baj van velem hogy sose vesznek komolyan. 180 magas, vékonyabb de inkàbb àtlagos sràc vagyok, szemüveges. Màr nem tudok mire gondolni, csak hogy olyan kinézetem van hogy engem nem kell komolyan venni, csak akkor minek fizetnek ha úgy se hallgatnak meg vagy figyelnek arra amit mondok? Én nem kapok rossz fizut. Ha hejet tölteni kapnàk minimàlbért akkor oké, de 1m netto felett csak hogy szarjanak a fejemre azért nem erről van szó.


Igazàból kis rant volt. De tanàcsra lennék kivàncsi. Gyúrjak vagy mi hogy komolyan vegyenek? Màr végső kiborulàsomban írok ide.


máj. 28. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Két diploma? Amiből az egyik jogi egyetemen szerzett? Érdekes. Helyesírás, fogalmazás azért ott mondjuk szükséges...
máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Körimélt kell írni az összes vezetőnek a problémáról, hogy nyoma legyen, hogy te jelezted.

Ennyi...

máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz mindent magadra venni? Végezd el, amit kell és kész.


Én nagyon alapos, igényes ember vagyok, de én ismerem azt a fajtát, aki állandóan kéretlenül ajvékol, magára vesz mindent. Rosszabb esetben kifejezetten toxikus hangulatot hoz létre, és utána mégis ő az áldozat.


Az meg végképp balekság, hogy Te szabadidődet áldozod erre.


Ja, 167 cm vagyok, és sosem jelentett gondot a magasságom. Javaslataimat végigvittem, ahol volt realitása, a cég boldogulása nem az én dolgom.

máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Igaza van a 3.-nak. Szerintem is egy dolgod van:jelezni mailban a megfelelo kornek, hogy mi lesz a gond es miert. Amikor hond lett, es lecsesznek teged is, akkor a regi mailt tovabbitassal elkuldeni a lecseszosnek, masolatban az eredeti cimzetteknek, es megkerdezni: mit kellett volna meg tenned eredetileg a mailen kivul azert, hogy most ne csesszenek le? Es ezzel kesz, engedd el a problemat!
máj. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaköri leírásodban benne van, hogy mi a felelősséged. Ha te megtetted, ami rád vonatkozott, vagy másoktól függ a teljesítés, amit nem tudsz befolyásolni, ne legyél sík ideg. Szerintem is írásban értesíts mindenkit.


Közvetlen feletteseddel beszéld meg, hogy ő ezt hogy látja.

máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én levelet szoktam küldeni aztán amikor lehalnak a dolgok van mit mutatni, hogy szóltam időben.
máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!