Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyek fel szokták hivni...

Munkahelyek fel szokták hivni a dolgozo elozo munkahelyét es erdeklodnek rola hogy dolgozott meg miert lépett ki, stb?

Figyelt kérdés
máj. 24. 12:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egyszer hívták fel előző munkahelyemet.

Ott pedig közölték, hogy nem adhatnak ki információt.

máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Inkább csak ha van ismeretség a 2 cég között és akkor titokban.


De igen lényeg, hogy van ahol megteszik.


Ebben az esetben 2 probléma adódhat...1 az aktuális munkaadód nem akar elengedni és kitalál valamit ellened.

2. köcsög a főnököd nem fontos neki h nála dolgozz de elmondja hogy egy mocskos szemét vagy

máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem jogilag sem áll meg, hogy ilyen információkat a munkavállaló engedélye nélkül kiadjanak. Persze fordítva is igaz, te se mocskolhatod az előző munkahelyedet az interjún.


Egyébként jobb helyeken, ha jól dolgoztál és úgy mentél el, referenciát írnak, azzal bocsátanak utadra, és ezt te magad mutatod be az új helyen, ha releváns.

máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Kérdezték miért léptem ki az elozo helyemrol, mondtam hogy azért mert a fonok egy rohadt kocsog volt

Lehet nem kellett volna :D

Dehát most mit szépitsem, ha az volt, hát az volt

máj. 24. 17:00
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Éppen az őszinteséget is értékelhetik. De az interjúztató meg gondolhat arra, hogy egy év múlva meg épp őt fogod leköcsögözni a következő helyen,
máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tilos információkat kiadni rólad. Súlyos személyiségi jogsértés.

Nem beszélve arról, hogy ha nem barátsággal váltatok el, a személyes bosszú is vezérelheti.

Semmilyen adatot nem adhat ki. Könnyen rágalmazási ügybe keveredhet az illető.

máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"mondtam hogy azért mert a fonok egy rohadt kocsog volt"


Ezt így mondtad interjún?

Meredek. :-)))


Én (ha ugyanezt gondoltam volna a főnökömről) azt mondtam volna, hogy nem találtam meg a közös hangot a főnökömmel. Ebből levehetik a lényeget, de mégsem pocskondiáztam senkit.

Szerintem öngól direktben szidni az előző munkahelyet.

máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Butaságot csináltál. Rossz pont személyében szapulni a vezetőt és a céget.


Pl. Nem volt megfelelő a fizetés, más munkakörbe vágytál, problémás volt a beosztás, stb.


Senkit nem szidunk, nem gyalázunk, nem panaszkodunk!

Ez alap.

máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Sose a ceggel van a baj, a ceget nem szidom
máj. 24. 19:30
 20/22 anonim ***** válasza:
ha nem is maga a cég, de a HR esek egy idő után megismerik azokat, akik túl sokat váltottak munkahelyet és adják át egymásnak ezeket az infókat.
máj. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!