Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azoktól kérdezem, akik jártak...

Azoktól kérdezem, akik jártak egyetemre, mostmár viszont dolgoznak: Számotokra mentálisan melyik volt megterhelőbb időszak, amikor tanulnotok kellett egyetem alatt, vagy most, amikor dolgoznotok kell a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
2024. máj. 11. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Egyik sem az egyelőre. Az egyetemet viszonylag könnyen vettem, a munkában sincsenek nehézsegeim. De ha mindenképpen választanom kellene akkor a munkát mondanám, mert azon több múlik.
2024. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

A vizsgákhoz képest sehol nincs egy munkahely.

Az egyetemen uv-ztem is mar tehát olyanokat is kértek ami jóformán engem meghalad és vertizzadva mentem át.



Eddig egy munkahely se létezett még ami meghaladna.

Sehol nincs pl a számvitel pénzügy munkakör sem a mondjuk statisztikától analitikatol gazdasági matektól.


A munkahelyek komolyan vicc kategoria.

2024. máj. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyértelműen a munkahely. Ez nem is kérdés.


Itt már az egzisztencia a cél, nem egy végzettség megszerzése. Azt egyszer kell megszerezni 4-7 év alatt. Dolgozni meg 40+ éven keresztül kell.


Amit az egyetemen megtanultam, abból akkor még nem kellett megélnem.

Munkahelyen viszont úgy kell teljesíteni, hogy az tetszen a főnöknek. És egyéb szabályok is vannak, amellett hogy hogy kisebb-nagyobb felelősséget is VÁLLALNI kell.


Ha egyetemen nem teljesítesz, akkor maximum halasztasz, pótvizsgát kérsz. Ha munkahelyen hibázol, figyelmeztetnek, levonnak a béredből, végső esetben kirúgnak, és kereshetsz másik munkát.

Mentálisan nekem azért megterhelobb a meló, mert azóta vezetek saját háztartást is, tehát már nem csak "annyi a dolgom, h tanuljak"

2024. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
*Az egyetemhez képest.
2024. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Változó.


Tanárit végeztem: az egy sz*r volt. Folyamatosan kaptam a kritikát, abban a tudatban vettem át a diplomámat, hogy belőlem sosem lesz jó tanár. Két év után ott is hagytam, de a tanítás maga nehéz volt, bár egy fokkal jobb, mint maga a képzés.

Munka mellett szereztem informatikus diplomát, és azt a képzést végig élveztem. Munkában viszont voltak hullámvölgyek, és volt olyan időszak, ami sokka demoralizálóbb volt, mint bármelyik korábbi. Most jobb, de persze dolgozni más, mint pusztán érdeklődés miatt elvégezni egy szakot. Annyira nem lesz egy munka felemelő, még ha más oldalról más extra kihívást és sikert jelent.

2024. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Munkahely. :) hál istennek komoly helyen dolgozom és fontos munkát végzek. Az egyetem sima ügy volt - az összes szigorlatom ötös lett, allamvizsgam is nagyon jól sikerült (nekünk 3 részre volt osztva). Nyilván stresszeltem rajta, de a munka, hogy jól teljesitsek és jól csináljam, az sokkal nehezebb - legalábbis a kutatás területén...
2024. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Felemás válaszokat fogsz kapni, mert van amelyik egyetem nehéz és van amelyik könnyű, és ugyanígy munkahelyekkel.

Ha [könnyű egyetem] + [nehéz munkahely] = munkahely rosszabb

Ha [nehéz egyetem] + [könnyű munkahely] = egyetem rosszabb


Én szerencsére az utóbbi kategóriába estem, mert sikerült egyetem alatt és után is jó helyekre elhelyezkedni. Egyetem előtt és első két évében raktár/gyár/ügyfélszolgálat/gyorsétterem/építkezés mind kemény volt, viszont pszichológiailag nem annyira megterhelő mint az egyetem.

Másfajta nehéz féktárcsákat pakolni egész nap a kamionba, vagy ügyfelekkel veszekedni ami napközben fizikailag leszív de hazamész és pihensz. És másfajta nehéz vizsgára készülni ahol folyamatos apró leszívásod van éjjel nappal, és folyamatos stresszben vagy.


Én az egyetemet nehezebben éltem meg, mert az agyam a bukást nagyobb veszélyforrásként élte meg mind a szezonális diákmunkák elvesztését. Amikor pedig már nem szezonális munkákat kaptam, akkor minden munkahelyemen kedveltek és egyfelől spóroltam ezerrel így mindig volt félretett pénzem, de attól se kellett rettegnem hogy kirúgnak, vagy ha esetleg mégis akkor mi lesz velem (sose rúgtak ki).


Egyetemen is van olyan szak ahol van vizsga-időszakonként pár teszt alapú tippelős vizsgád amiből a jegyek felét megajánlják ha bejársz órára, de amúgy se csúszósak a tárgyak. És vannak olyan szakok (pl nálunk jogi volt ilyen) ahol a tárgyak nagy részéhez a vizsgára engedés feltétele hogy minden héten írt ZH-k mind eredményesek legyenek, és erre a tárgyak 90%-a úgy csúszós hogy egyszer buksz, egy évvel kitolódik az egyetem neked.

És nekem is volt szerencsém olyan helyen dolgozni ahol bent voltunk 3-an 15 ember munkájára és a főnök verte a nyálát hogy miért nincs kész minden. És volt olyan munkahelyem is (SOKKAL több fizetésért) ahol kétnaponta jött egy 1-2 órás feladat, amúgy neteztél egész nap.

2024. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
Én egyetem alatt is végig dolgoztam de anélkül is az egyetem. Sok szar tanárom volt, abszurd indokokkal buktattak, helyeztek át számonkérést stb. Pedig több szakra is jártam és mind érdekelt, mindet szerettem. A szakmabeli főállású munkahelyeim egyáltalán nem terheltek le mentálisan úgy, ahogy a sok hülye tölteléktárgy az egyetemen.
2024. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Változó.

Az egyetem első fele nagyon durva volt, de nem a tanulás miatt, hanem magánélet. Életem egyik legrosszabb időszaka volt.

A munka teljesen más, vezetőként, egy ilyen világban, ami az elmúlt pár évben történt nyilván baromi stresszes tud lenni, de teljesen más stressz. sokkal inkább kezelhető

2024. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszak > Munkahely > Szorgalmi időszak


A szabad péntekek hiányoznak.

2024. máj. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!