Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fel lehet mondani...

Szerintetek fel lehet mondani egy cégnél ugy hogy 3 hónapra nyaranként?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem elég a szabadságom soha a gyerek miatt. Az összeset leszedik a szünetek es tanitas nelkuli napok. Nyáron meg a tábor amiert nem tudok 8 órázni mert el kell vinni a gyereket meg hazqhozni es bqromi messze van a tabor es olyankor csak 6 órázok es leveszik hetente 1 nap szabimat. Igy soha nem voltunk még sehol. Teli szunetben 2 ünnep közt is dolgozunk a gyerek a melohelyemen van olyankor.



Tehát soha az életben nem voltunk nyaralni se. télen téli szunetunk sincs. Végogdolgozzuk a nyarakat teleket is. Gyakran tavaszi vagy őszi szunetben is be kell vinnem dolgozni. Mivel a világon sincs annyi szabadság amennyi iskolai szünet van.


A gyerek ötlete volt hogy juliusban simán mondjak fel aztán szeptembertől vissza meloba.

Igazábol nem is hulye ötlet.


Ha állami cégrol van szó es ugyse találnak embert soha(elottem is vetgődtek a munkaerő hiánnyal mert alig van olyan ember aki el tudja látni a munkakörömet kb 3 embernek mondtak fel előttem..)akkor valahogy be tudnám ezt adagolni hogy évente legyen határozott ideju szerződésem mint más sok helyen?)



#szabadság nélkül
márc. 4. 07:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletes általános iskola van nyáron nálatok?
márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%
Távmunka nyáron nem lehetséges? Nálunk az irodában ez teljesen müködőképes dolog a kisgyerekes munkatársak esetében és mindenki elégedett.
márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Iskolai ügyelet nincs. (És tudtommmal egyik iskolában sincs)

Távmunkáról már akkor egyeztettünk amikor idejöttem. Már interjún leszögezték, hogy nincs.(hivatalosan saját gépről fel se mehetnék a rendszerbe, hivatalosan a cég nem biztosít erre eszközt sem, mert hivatalosan nincs home office sem, 1-2 otthoni túlóra felett saját gépről becsukják a szemüket ugyan, de ez sem opció, meg valakinek a céges gépemen állandóan kattkntania kéne arra hogy otthonról belépek a gépembe a cégnél, vagy a váll.ir rendszerbe a saját gépem is bekéne regisztrálni hogy ne tekintsék idegen hálózatnak vagy bármi(saját netemröl IP-ről), amit hivatalosan nem is lehet.


Csak az a gondolatom támadt eddig hogy ha bérelnék kocsit azzal hordani a kicsit, akkor nyaranként tudnék 8 órázni es nem vennék le a szabikat, csak épp az autóbérlés, tankolás (vagy tulajdonlás hitellel ez miatt) anyagiakban se jó. Megint gazdaságtalan lenne az egész. Azért kéne kocsi hogy bejárjak dolgozni. Amit a munkabéremből fizetnék. Tehát nem kicsit csökkenne vele a bérem. Miközben a táborkölcséggel is eleve csökken. Az is csak az miatt van, hogy dolgozni tudjak.

márc. 4. 11:19
 14/18 A kérdező kommentje:

Ha csak napi 5000 el számolnék kocsira bérlést(a tankolás nincs benne), az is 100 ezer/hó lenne kiadás, 2 honapra 200 ezer, és nyernék vele 1 hét egybefüggő szabadon töltött szabadságot ami alatt nem kéne a tábort fizetnem ami 40 ezer/hét alaphangon, de ez elmenne arra is, hogy otthon vagyok a kicsivel 1 hétig.

Tehát 1 hét szabadság minimum 240 ezrembe kerülne.

És akkor nem voltunk sehol nyaralni. És 1 heti tanulás is nulla.

márc. 4. 11:26
 15/18 A kérdező kommentje:

Na ez is alaphangon fizetek havi 160 ezret a táborra. Jul aug 320 ezrembe kerül. És ez a legolcsíbb tábor ami csak gyerekfelügyelet. Tehát a gyerek magatartása csak romlik es teljesen elhanyagolt gyerek lesz belőle.

Ezt is azért fizetem hogy dolgozhassak.

márc. 4. 11:39
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#13: „...1-2 otthoni túlóra felett saját gépről becsukják a szemüket”


Mármint hogy ki huny szemet e fölött, a főnök vagy a rendszergazda? :D

Azért nem ártana eldönteniük hogy mi a prioritás, mert ha a rugalmatlan foglalkoztatási dogmák miatt felmondanak/táppénzre mennek a dolgozók és áll a munka, az kicsit többe kerül majd nekik mint kompromisszumot kötni home office témájában. De hát ők tudják, lehet tényleg az lenne a legjobb ha bedobnád nekik a felmondási ötletedet, talán az gondolkodásra késztetné őket...

márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Lassan arrafelé kéne lépni,hogy a gyerek egyedül maradhasson.

Olyan nincs, hogy nem megoldható, akkor OPNI.

márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyen ezt nem engednék meg. Fizetés nélküli szabadság mint opció van, de a legtöbb Magyarországon működő munkáltató sincs olyan helyzetben, hogy ilyen hosszú ideig tudjon vkit nélkülözni... én a maximumot, amit hallottam, hogy megadtak így, az 1 hónap volt, de akkor a munkavállaló szervezte meg a saját helyettesítését... és ez egy jobban működő multi volt. Ha meg felmondasz, ott volt vége a bulinak.
márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!