Ha olyan indokkal írt ki az orvos, ami összepároztatható a kirándulással (pl. idegkimerültség, kiégés), akkor elvben, hivatalosan semmi negatív következménye nem lehet. Gyakorlatilag viszont, ha egy g*ciláda típusú főnököd van, akinek a szemében már az lógásnak, csalásnak minősül, ha a bármilyen indokkal táppénzen levő dolgozó csak kiteszi a lábát a lakásából, és eljut hozzá, hogy kirándulgattál, akkor érhetnek kellemetlenségek, esetleg szélsőséges esetben kirúgás is. Nyilván nem ez lesz az indok, hanem majd kreál valamit. Úgyhogy az a legjobb, ha senki nem lát meg. Azt persze te tudod, hogy milyen ember a főnököd.
2024. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
12/20 anonim válasza:
Ismerek olyat, akit ezért rúgtak ki.
Elég nehéz lesz kimagyaráznod, ha pl. egy baleset ér téged.
2024. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
13/20 anonim válasza:
"Pszichés okokból mennék, feltöltődni"
. Csak azt nem írod, milyen indokkal ír ki az orvosod. Mert ha neki is hazudsz, pl. hogy gyomorfertőzés miatt a lakásból sem tudsz kimozdulni, akkor ez a bizalmat hazavágja vele is.
2024. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
14/20 anonim válasza:
12: És az pontosan hogy történt, ha megkérdezhetem?
2024. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
15/20 anonim válasza:
Gondolom nem a lakhelyeden kirándulnál, tp alatt pedig azt a falut/várost hivatalosan nem hagyhatod el, kivéve ha erre kitér tp-s papír. Ha nem raksz fel képet sehova, akkor valószínűleg nem buksz le. Ritkaság, hogy kimennek házhoz ellenőrizni, valóban betegen fekszel-e.
De azt javaslom, ha máskor feltöltődni akarsz, akkor menj szabira. Arra találták ki.
2024. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
16/20 anonim válasza:
Az orvost nem bírálhatja felül senki. Ha Ő kiír, hogy te táppénzen vagy akkor az úgy van. Pont.
2024. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
17/20 anonim válasza:
16: Ugyanakkor vannak olyan dolgok, amiknek valós mivoltát az orvos sem tudja 100%-osan leellenőrízni. Ha például a páciens azt mondja, hogy szédül vagy hasmenés gyötri. Akárhogy is van, ha olyan indokkal jelent beteget, ami tartós otthoni pihenést igényel, és a főnök megtudja vagy meglátja, hogy olyasmi dolgot csinál, ami egyértelműen kamu betegeskedésre utal, akkor azonnal megszüntetheti a munkaviszonyát.
2024. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
18/20 anonim válasza:
Hiába pontoztok le, akkor is ez az igazság. Kamubetegeskedés esetén joga van a munkahelynek az azonnali elbocsátáshoz.
2024. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
19/20 anonim válasza:
Tápénz alatt mentem vásárolni mert egyeül élek a gyerekekkel és kocsim nem igazán volt jó így motrral mentem persze beöltözve nem robogom vagy hanem egy 1000 res turaendurom összefutottam néhány kollégával visszamentem kirugtak mondvan hogy nem is vagyok beteg mert motorozni tudok dolgozni miért nem. Amugy éppen lázas voltam mikor el kellett mennem boltba.
2024. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
20/20 anonim válasza:
19: Ezért nem perelhetnéd be őket? Szerintem ezt nem törvényes csak így megcsinálni. Persze, az fontos kérdés, hogy mikor vásároltál, mert ha jól tudom, táppénz alatt csak 10 és 12 között hagyhatod el a lakást.
Ha esetleg még próbaidőn voltál, akkor persze tárgytalan, mert akkor indoklás nélkül kirúghatnak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!