Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szokták előre jelezni, ha a...

Szokták előre jelezni, ha a határozott idős kollégára már nem lesz igény?

Figyelt kérdés

Június 30-ig vagyok a jelenlegi szerződésem szerint. Már kérdeztem a főnöktől, hogy jön-e vissza a hölgy a szülésiről, akinek a helyén vagyok, de csak terelt, hogy régen beszélt már vele, lehet, hogy kiköltöznek Németországba...


Haverok szerint ilyenkorra azért már lassan kéne körvonalazódnia.


márc. 1. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ.
márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Korábban, még az ősszel azt mondta, hogy szerinte 90%, hogy maradhatok, nem jön vissza még jó fél-1 évig, de azóta semmi konkrétabb.
márc. 1. 21:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. A szülési szabadságról visszajövő felmondási idejétől függ. De ha ő szólhat előtte 1-2 héttel, hogy mégsem jön vissza és ezt mondjuk csak június közepén jelzi, akkor neked addig nem tudják mondani, hogy maradhatsz a helyén. Márpedig a helyében biztosan nem szólnék előbb, mint muszáj, bár nem tudom hogy működik ez. Szerintem még nagyon sok idő van addig, de jó esetben májusban szólnak azért. Addig max akkor, ha találnak neked új pozíciót, ami nem a nő helyettesítése.
márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az ő dolga, hanem a munkaügynek kellene tisztáznia a hölggyel, hogy tervez. Ezért nem tud valószínűleg a főnök biztosat.
márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint minimum 1 hónappal a szerződés lejárta előtt közölniük kell, ha nem maradhatsz. Aztán persze a gyakorlatban tehetnek másként is. Velem közölték már 2 nappal a lejárat előtt. És amikor kérdeztem, hogy miért nem szóltak 1 hónappal előtte, ahogy kell, az volt a válasz, hogy hát ők szóltak, csak biztos nem figyeltem. Kérdeztem, mikor szóltak, erre meg azt felelték, jajj, nem emlékeznek már arra pontosan, de tuti szóltak. Kerekperec szemtől pofába hülyének néztek.
márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pazar. Egyébként az én főnökömből is simán kinézek ilyet.
márc. 2. 10:34
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Majd júni 30.-án mikor munka után elköszöntök, fogja mondani a főnök hogy amúgy másnap már ne gyere be ;)
márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem se reménykedj...

Nekem is úgy volt, hogy lejárat előtt 1 hónappal szótak, hogy bocs nem kellesz.

márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg, ezt nem is írtam még! A legutóbbi kérdésnél, hogy mire számíthatok, mert ha esetleg már biztos a nem, kimennék majd a HVG-s kiállításra áprilisban. A főnököm úgy reagált, hogy "MENJ nyugodtan!":D azt még hozzátette, hogy ha esetleg maradok, legalább rálátok az aktuális helyzetre.
márc. 2. 15:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Update: azóta is semmi. A HR-es legalább annyit megígért, hogy most már azért rátelefonál április első héten, hogy úgy nagyjából hogy érzi, jönne-e vissza a nyáron.
márc. 30. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!