Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szeretnek a főnökök és...

Miért szeretnek a főnökök és felettesek minden apróságon megsértődni?

Figyelt kérdés
Pláne sordöntő sértődést táplálni minden apróságon?
jan. 9. 12:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Sorsdöntőt akartam írni, gyorsan írtam.
jan. 9. 13:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább emberfüggő, nem kéne általánosítani minden főnökre a sértődést. Van, aki ultra sértődékeny, van,aki pedig semmit nem vesz magára.

Tapasztalatom szerint az emberek akkor sértődnek meg általában,ha a gyenge pontjukra tapintasz - ha még igaz és valid is a meglátásod, akkor az érzékenyebbje tüzet is okád.

jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem mind, csak a nagy többség. Nyilván nem arra a pár száz főnökre értem, akire ez nem jellemző. Ha rájuk érteném, a kérdés is felesleges lenne.


A nagy többségnél viszont mi számít érzékeny pontnak ugyebár? Nem csak az alapjárati érzékeny pontra gondolok itt, hanem a "mert megtehetem" alapú öngenerált érzékeny pontnak is.

jan. 9. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg dívik mellé ez a megkérdőjelezhetetlenség is, mert akkor azt egyenesen lázadásnak tudja be, ha te esetleg valamit másképp látsz, neadjisten jobban értesz hozzá, és megkérdezed nem-e esetleg lehetne átgondolni hogy ezt meg azt másképp csinálni.

Szánalmas kicsinyes frusztrált hülyegyerek szinten ragadt sok ember a magyar társadalomban, az a helyzet. És ezek a sérültek tülekednek felfelé vezetőnek, és sokszor nem értenek igazából semmihez csak a helyezkedéshez, vagy a megfelelő ismerősi körbe születtek bele, és érdemtelenül berakják főnöknek. Aztán azért ilyen fenemód arrogáns és aljas, mert dolgozik benne a kisebbrendűségi komplexus, esetleg imposztor szindróma, kognitív disszonancia. És hát azt el kell nyomni, le kell darálni meg kell semmisíteni mindenkit aki erre emlékezteti. Szánalmasak az ilyen emberek, és az ország tragédiája hogy nálunk az ilyen sz*r alakok vannak sokszor legfelül. Lásd politika.

jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg ez a felfelé nyalás lefele taposás, és főleg a bosszúállás is annyira kicsinyes. És itt tényleg valaki minél aljasabb és törtetőbb, sokszor annál könnyebben tud fentre kerülni, akár főnöki pozícióba is végül.

Normális országokban a tudás, kompetencia, hozzáértés és hozzáállás döntene erről is. Dehát üdv itt minálunk, az meg külön szép ahogy megyünk vissza az időben egyre betegebb hozzáállást imádva, néha már vallási áhitattal...

jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a főnök érzékeny pontja és a sértődését jogosan kiváltja ha valaki a szabadságán nem megy be dolgozni, mert pl. nem is tudna, mert mondjuk 125 kilóméterre nyaral a munkahelyétől a befizetett útján?
jan. 9. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nemrég új telefonokat kaptunk és megkérdezték , használom -e munkán kívül? Hát mondom nem, elvégre ez munkatelefon. De nem akarom összekötni az email fiókommal, és szabin is akkor hozzáférnék a levelekhez? Csak pislogtam, de aztán kerek perec megmondtam, hogy ha szabadságon vagyok, akkor munka szempontjából nem vagyok elérhető, és szeretném,ha ez így is maradna. Szemlátomást nem tetszett ez a reakció, ezek után valszeg sosem leszek én az év dolgozója,de talán nem halok bele😅
jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amíg az év dolgozója nem leszel emiatt, addig nincs gond. Akkor van gond, ha már az a kérdés, hogy emiatt leszel e a cégnek a dolgozója.
jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azoknak a munkáját nevezték a karácsonyi vacsorán kiemelkedőnek,akikről tudom, hogy még hétvégén is belogolnak, meg a szabijukon is minden nap bekapcsolják a gépet.

Én szeretem meghúzni a(z egészséges) határokat, és így is simán végzek mindennel az adott nap, sőt,van, hogy előre is dolgozok. Engem nem izgat, hogy mások hogyan szervezik a munkájukat, csak az zavar, hogy itt íratlan szabály a munkaidőn kívüli ingyen meló (mert túlórát nem fizetnek), és csak akkor vagy megdicsérve. Hát köszi,kihagyom.

#7 voltam

jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És még az is a jobb eset. A rosszabb (általános) eset, amikor a hónap dolhozójaxa főnök kedvence, aki kb. egy minimális teljesitményt trsz oda, vagy annál kicsit kedvence, de a főnök kedvence.


Itt nem nagyon lehet munkácal és teljesítménnyel kitűnni, és elerni bármit, csak azt, hogy jobban ugráltatnak, többet várnak, kevesebbet néznek el, jobban ellenőrzés alatt tartanak. De ez úhy látszik hazai sajátossag, hogy érzelmi alapon döntjük el, ki hogy dolgozik, nem pedig teljesítmény alapon. Látszik is.

jan. 9. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!