Miért nincs a magyarországi munkahelyeken munkakultúra?
Nálunk van munkakultura és úgy érzem, hogy megfojt.
Dresscode, irányelvek, etikai kódex.
Kifejtenéd?
Mit hiányolsz egész pontosan?
1# Nem a dresscode az, amiből a probléma szokott lenni.
2# Igen, ez igaz, de nincs sajnos ráírva a munkahelyekre, hogy "Itt van munkakultúra. #munkakultra" Sőt, volt olyan, ami az álláshirdetésben szét fényezte magát, micsoda munkahely, mi zajlik ott, azt fel is vettek oda, de nem tapasztaltam csak az ellenkezőjét.
3# Kifejteném, de a 2#-es javarészt megtette.
Egy kerdes miatt kellett lepontoznod? Mert pontositani akartam a fogalmat?😂 Ha ezekre gondolsz, akkor tudd, h ezek kulfoldon is leteznek.
Tobb orszagban eltem, ilyet mindenhol tapasztaltam. Ez a human-faktorbol adodik. Aki szar alak, az mindenhol az.
Ahol rossz a munkahelyi legkor es a korulmenyek az mindig a vezetoseg inkompetenciajara irhato. Fejetol buzlik a hal.
#6 Azért maradjunk annyiba hogy sokan akik külföldre mennek szeretik eladni hogy nekik milyen jó életük van és hogy kb a kerítés is kolbászból van. Aztán kiderül hogy közel minimál bérért mosogatnak és nem élnek jobban.
De még az én munkakörömbe se egyszerű a helyzet. Nagyon nagyon jól fizet külföldön(értsd 300 ezer $+ évente) de megvan az ára. 60 órás munkahetek átlagosak, mindenki asztalnál dolgozva eszi meg a kis ebédjét és társai.
Még diákmunkásként egyetemen dolgoztam gyárban és igen az ami ott folyik az minden csak nem kultúra. A kisfőnökök már azt hiszik hogy ők mindent megtehetnek és ez kihat mindenre.
Most hogy van rendes állásom azért teljesen más a helyzet, főnökeim értékelik a munkámat és segítik azt, minthsem hogy dirigálnának. Munkatársakkal jó a hangulat és mindenki segíti a másikat.
Vagy szereti előadni, vagy mivel akkora a különbség, tényleg így látja. A minimálbér azért nem ugyanaz itthon, mint külföldön.
De akkor kifejtem: Pl. hogy nincs visszaélés, következmények nélküli határsértés, sem a munkáltató személyét, sem a munkán kívüli idejét illetően, nincs mobbing, teljesítmény alapú döntés van, nem érzelmi alapú, nem felnagyítani a munka felelősségét, mint amekkora, pláne ha hibázik a munkavállaló, nem bestresszelni, hogy működést veszélyeztető hibát követett el, nem zsarolunk "el lehet menni ha nem tetszik" és "nem kötelező itt dolgozni" dogmákkal, stb...
Persze lehetne beszélni a munkavállalói munkakultúráról is, de jelenleg nem aktuális, mert nem nagyon mernek elszemtelenedni és 98% alá menni teljesítményben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!