Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van egy transznemű kollégám,...

Van egy transznemű kollégám, aki mindenkit az őrületbe kerget lassan. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Jött hozzánk egy srác 2 éve, aki később közölte, hogy transznemű. A világon semmi bajunk nem volt vele. Elkezdte a hormonkezelést, elkezdett női ruhában járni dolgozni, ezzel sem volt semmi baja. Mindaddig senkit nem érdekelt, míg egyszer csak elkezdte erőszakosan tolni ezt felénk. Női néven kell szólítanunk, ez volt, akinek ment, volt, akinek nem. Na ő rohant a HR-re, hogy mi őt nem fogadjuk el, kirekesztjük. A HR-en elmagyarázták neki, hogy ameddig hivatalosan férfi neve van, addig el kell fogadnia, hogy van, aki úgy szólítja, az a neve. Legyen ő is türelmes, mert mi is azok vagyunk vele. Hát, nem lett türelmes. Egyre erőszakosabban tolja a dolgait, kérdezi, hogy szebb e már a cicije, frizurája, atb. Amikor valaki nem kezd el neki nyalni, hogy ó igen, hú de jó nő lett belőle, akkor megint rohan a HR-re, maileket írogat a managerünknek, hogy nem fogadjuk el, sőt zaklatjuk. De nem érti, hogy épp ő zaklat lassan már minket. Senkit nem érdekelne ez, csinálja ahogy szeretné, de kötelességünk körberajongani, mert különben ő ki van rekesztve? Már annyira agresszíven tolja, hogy az már kellemetlen. Pl én meleg vagyok, mondtam is neki, hogy nekem aztán elhiheti, hogy semmi bajom vele, hiszen meleg vagyok én is. Na erre nekem esett és kikérte magának a dolgot, mert hogy ne hasonlítsam már magunkat egymáshoz, ő ugyanis NEM B_ZI!!! ő nő! Pedig semmi rosszat nem mondtam és ha már itt tartunk, ezzel pont ő volt az, aki sértegetett. De elment panaszkodni, hogy én őt LEB_ZIZTAM. A b_zi szót csak ő használta (rám), én rá nem. Szóval nem tudjuk, mit kezdjünk vele, mert naponta csak kelti a feszültséget. Már nem tudjuk, hogy szóljunk hozzá. Nyilván azt szeretné, hogy mindenki mondogassa neki, hogy de jó nő vagy, igazi nő, stb. De nyilván ezt nem lehet mindenkitől elvárni. Én se várom, hogy mindenki körbe rajongjon, mert meleg vagyok. Nem kell, nem kell senkinek ezt tennie. Sőt ez az én magánügyem. De azért tudják rólam is és mindenki elfogadta, soha nincs konfliktus, de nem is tolom senki arcába. HA kérdezik, válaszolok, amire kíváncsiak. Velem jól elvannak, de a transznemű kollégától lassan mindenki kirohan a világból.

2023. okt. 12. 22:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
#10 Szerintem félreértetted. A kérdező nem arra utalt a transznemű kollégájának, hogy meleg, hanem úgy értette, hogy mindketten LMBTQ emberek, ezért nincsen vele baja. Ezt forgatta ki a kolléga úgy, mintha a kérdező melegnek titulálta volna őt.
2023. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérjétek meg a főnökötöket, hogy többen (!!!) szeretnétek vele beszélni, az egyik kollégáról van szó, mikor lenne alkalmas neki?

Mond egy időt, bementek hozza és elmondjatok a problémát, ez már munkahátráltatás, ami senkinek sem egeszseges. Kértek h legyen türelmes nem lett az, ki kell rúgni ennyi.


Üdv :

Területi Vezető

2023. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek én is transz embereket, de amiket a fent említett emberke csinál, az már nem normális. Nem így kellene viselkednie... Sajnos, ha kirúgnák, biztos rohanna a munkaügyi bíróságra, hogy őt most hátrányosan megkülönböztették... Ne általánosítsunk, nem minden transz ember ilyen... De az ilyenek miatt is van a transz embereknek rossz hírük...
2023. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
Hívjatok oda más transzneműeket, akik normálisabbak és beszelgessenek el vele. Velük szemben tuti nem fog fogást találni, hiszen ugyanazon mennek/mentek keresztül, amin ő. Hátha felnyilik végre a szeme, hogy amit csinál, az messze nem normális.
2023. okt. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, ahogy a 11-es is írta. Nem rá mondtam, hogy meleg, hanem azt akartam vele éreztetni, hogy van közöm a témához, így igazán nem gondolhatja, hogy nekem bármi bajom lenne vele. Erre elmagyarázta, hogy ő egy heteroszexuális nő, nem b*zi...

Mindegy, ma tudtam meg, hogy a felmondási idejét tölti, talált egy jobb helyet. Remélem átgondolja majd a dolgokat, tiszta lappal kezdhet és majd nem szúrja el.

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.

2023. okt. 13. 15:47
 16/20 anonim ***** válasza:
29%
#1 Te az vagy, aki mindenkinek megírja, hogy "nem hallottad, álmodtad" "nem láttad"?
2023. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
16, ja, ő egy igazi gázlángozó lehet. Az nem is úgy volt...
2023. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
Vigyétek hátra azt baxxxátok meg 🤣
2023. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne legyetek fasiszták, fogagyjátok el
2023. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
54%

"Női néven kell szólítanunk, ez volt, akinek ment, volt, akinek nem." EZ EGY NAGYON ZAVARÓ ÉRZÉS tud lenni. Most az nem releváns, hogy te meleg vagy, mert itt nemi identitás elismerésének hiánya probléma. Nem is tudja megváltoztatni a nevét jogi úton. A hossz hivatalos úton esélye sincs már. Konkrétan a cég kultúráján múlik.


Ezt bármelyik transznemű eltudná mondani, emiatt értelmetlen oda hívni. Van olyan transz, aki post-gender, de a TÖBBSÉG nem az.


Magatartás szerintem szimplán abból jön, hogy a környezete hogyan bánt vele ideáig mielőtt a cég jött. Jó szarúl érezte magát.

Más magában szenved tovább, mert egyszerűen ilyenek vagytok, ha

"erőszakosan tolni ezt felénk" lerázátok a szerencsétlent.


Ez nem egy lehetetlen feladat megoldani egy cégen belül, de a HR igazából nem ért hozzá, emiatt megfog felelni a cég a cisz-heteronormativitásnak. Kigondolta, hogy le fog lépni.

2023. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!