Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van egy transznemű kollégám,...

Van egy transznemű kollégám, aki mindenkit az őrületbe kerget lassan. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Jött hozzánk egy srác 2 éve, aki később közölte, hogy transznemű. A világon semmi bajunk nem volt vele. Elkezdte a hormonkezelést, elkezdett női ruhában járni dolgozni, ezzel sem volt semmi baja. Mindaddig senkit nem érdekelt, míg egyszer csak elkezdte erőszakosan tolni ezt felénk. Női néven kell szólítanunk, ez volt, akinek ment, volt, akinek nem. Na ő rohant a HR-re, hogy mi őt nem fogadjuk el, kirekesztjük. A HR-en elmagyarázták neki, hogy ameddig hivatalosan férfi neve van, addig el kell fogadnia, hogy van, aki úgy szólítja, az a neve. Legyen ő is türelmes, mert mi is azok vagyunk vele. Hát, nem lett türelmes. Egyre erőszakosabban tolja a dolgait, kérdezi, hogy szebb e már a cicije, frizurája, atb. Amikor valaki nem kezd el neki nyalni, hogy ó igen, hú de jó nő lett belőle, akkor megint rohan a HR-re, maileket írogat a managerünknek, hogy nem fogadjuk el, sőt zaklatjuk. De nem érti, hogy épp ő zaklat lassan már minket. Senkit nem érdekelne ez, csinálja ahogy szeretné, de kötelességünk körberajongani, mert különben ő ki van rekesztve? Már annyira agresszíven tolja, hogy az már kellemetlen. Pl én meleg vagyok, mondtam is neki, hogy nekem aztán elhiheti, hogy semmi bajom vele, hiszen meleg vagyok én is. Na erre nekem esett és kikérte magának a dolgot, mert hogy ne hasonlítsam már magunkat egymáshoz, ő ugyanis NEM B_ZI!!! ő nő! Pedig semmi rosszat nem mondtam és ha már itt tartunk, ezzel pont ő volt az, aki sértegetett. De elment panaszkodni, hogy én őt LEB_ZIZTAM. A b_zi szót csak ő használta (rám), én rá nem. Szóval nem tudjuk, mit kezdjünk vele, mert naponta csak kelti a feszültséget. Már nem tudjuk, hogy szóljunk hozzá. Nyilván azt szeretné, hogy mindenki mondogassa neki, hogy de jó nő vagy, igazi nő, stb. De nyilván ezt nem lehet mindenkitől elvárni. Én se várom, hogy mindenki körbe rajongjon, mert meleg vagyok. Nem kell, nem kell senkinek ezt tennie. Sőt ez az én magánügyem. De azért tudják rólam is és mindenki elfogadta, soha nincs konfliktus, de nem is tolom senki arcába. HA kérdezik, válaszolok, amire kíváncsiak. Velem jól elvannak, de a transznemű kollégától lassan mindenki kirohan a világból.

2023. okt. 12. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Kamu.
2023. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem kamu
2023. okt. 12. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Beszéljetek össze a kollégákkal, és rúgassátok ki.
2023. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Ignoráljátok az ilyen jellegű kérdéseit,mintha süketek lennétek, és akkor nem tud belőle kihozni provokációt,ha nem mondtok semmit, nem tud mit ellenetek fordítani, nincs mivel provokáljon benneteket/szítsa a feszkót. dolgozni vagytok ott,nem egymás f3nekét körbeny..ldosni.


Remélem amúgy, hogy nemigazi sztori.

ha valódi amúgy,

ti viszont tehát,ha nem_bántottátok se szóval, sem sehogy, , akkor nem tettetek rosszat

2023. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Beteg ember, beteg lélekkel. Nem csoda, hogy azt sem tudja, hogy... fiú-e vagy lány...
2023. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es, a sztori sajnos igazi
2023. okt. 12. 23:01
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Miért ne lenne igaz a sztori?? Kapásból három ilyet tudnék mesélni, a saját környezetemből is. Tudom, nagyon pc-nek kell lenni, és semmi rosszat nem szabad mondani a transzneműekről, de ha levennétek néha a rózsaszín pc szemüveget, akkor rájönnétek, hogy ők nem valami szentek, hanem ugyanolyan emberek, mint mi, és ugyanúgy vannak hülyeségeik, meg rossz tulajdonságaik. Lehet, hogy pl. falvakban nem is nagyon láttok transzneműeket, ezért az egész jelenségből csak annyit láttok, amennyit a tiktok mutat nektek, hogy fú, mennyire csodálatos, jóságos, kedves emberek mind. De pl. Pesten vagy nagyvárosokban, ahol élőben is gyakrabban találkozhatsz velük, itt nagyobb a rálátás, hogy ők nem a megtestesült ártatlanság, csak simán emberek, mint mindenki. És elég tipikus jelenség ez, amit a kérdező leírt. Az én munkahelyemen csak egy ilyen volt, a másik két hasonló történet ismerőseim munkahelyén történt. De ott is állandóan rohangáltak panaszkodni, mert mindenkinek minden egyes szavát kiforgatták. Bármit mondtál, azt addig csűrték-csavarták, míg kihoztak belőle valami olyat, hogy te megsértetted, és akkor kezdődött a hiszti, meg hogy biztosan transzfób vagy, meg mindjárt kirúgat, stb.
2023. okt. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

Te nem a volt munkatársammal dolgozol véletelnül? Dettó uganez a sztori, csak ő elkezdte az átváltozást, mielőtt belépett. Vagy egy vée dolgoztunk együtt, mikor megmondtam neki, hogy olyan ótvar, hisztis pi*sa személyisége van, hogy sosem leszünk barátnők, a közelemből is takarodjon. Ez furcsa mód tetszett neki, mármint, hogy picsának hívtam.

Egyébként téged mi tart vissza, hogy bemenj a HR-re sírni egy sort, hogy le lettél bu*izva a munkahelyen, és ez mennyire brühühü? Értem én, hogy normális ember vagy, aki leszarja de én azért megkóstoltatnám ezzel a fa*kalappal a saját gyógyszerét.

2023. okt. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Tipikusan az a helyzet, ami a mai Magyarországon nem ilyen egyoldalú, ahogy leírod.

Te lehet, hogy elfogadod, mert tudsz azonosulni a "problémájával", de nyilván nem mindenki. Onnantól meg elindul az a tipikus p/csáskodás, hogy ha egyszer valakit ér egy vélt, vagy valós sérelem, akkor a másik onnantól kezdve bármit is tesz, az csak olaj a tűzre. Szóval ezt ott helyben, az érintetteknek kell látni mennyire reálisak a vádak egyik és másik oldalon is. Itt előadva kivonatosan az egyik oldalt, nyilván könnyű állást foglalni és ítélkezni.

2023. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Talán nem a szóval volt a baj, hanem azzal, melegnek tartod, amikor lehet például biszexuális vagy heteroszexuális is.
2023. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!