Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kicsikét elveszve érzem magam...

Kicsikét elveszve érzem magam lakóhely, munka, szakmát illetően?

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem Budapesten gazdálkodási és menedzsment alapszakon, az utolsó 1 évben már gyakornokként dolgoztam, majd diploma után átvettek főállásba.


Szegedi vagyok eredetileg, egyetem előtt nagyon tetszett Budapest újdonsága, ami az idő teltével alábbhagyott. Zavaró lett mellette, hogy mennyire drága a lakhatás - itt az albérletre értem az én esetemben. Egyelőre a diplomámat tekintve se teljesedett ki a tudásom, egy folyamat részét végzem a vállalatban, de ez még nem is volna baj.


Azt látom magamon, hogy totál nincs kedvem Budapesten élni, hanem lassacskán visszaköltöznék Szegedre, ott viszont nem nagyon valószínű, hogy találok szakmai munkát, inkább irodai munkára több esélyem lesz a diploma végett.


Szerintetek másnál is előforduló jelenség, hogy a diplomát elvégezve hazamegy abból a városból ahol egyetemre járt? Mert Szegeden pont fordítva szokott lenni, hogy Budapestre mennek az emberek és ott is telepednek le.


Nem tudom, hogy ezt ilyen kudarcként éljem-e meg, hogy egyáltalán nincs már kedvem fent élni. Úgy érzem elég Budapestből évente 1-2 alkalommal pár napos kirándulás, de lehet még azt se igénylem most.


2023. szept. 22. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, úgy tűnik.


"Szerintetek másnál is előforduló jelenség, hogy a diplomát elvégezve hazamegy abból a városból ahol egyetemre járt?"

. Ha nem így lenne, akkor már háromszor ennyien élnének Budapesten. Nem is értem, miért probléma ez, ez lenne a normális, nem az, hogy egyre vízfejűbb az ország.

De persze az ország más részeiben nem lesz nagyon munka, ha már eleve nincs is a közelben elérhető munkaerő, ezért nem éri meg a cégeknek ott letelepedni.

2023. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyere nyugodtan haza, van munka itt is bőven, csak keresni kell. 1 munkahelyre jutó munkanélkúli meg itt sincs több mint Budapesten. Egy munkagelyre jutó képzett munkanélküli meg pláne nem. Nem egy kollégám (magamat is ideértve) tett így, akár külföldi kitérők után is.

Aztán ott vannak a HO lehetőségek is, havi 1-2 bejárás mellett nekem édes mindegy lenne hogy Vecsésen vagy Kecskeméten van-e a központ. (Budapest már neccesebb, de megoldható.) Erre is tudok példákat, rengetegen csinálják így az Alföldön, de lehet hogy másutt is.

Aztán az se mindegy hogy Budapesten belül hol laksz, melyik része tetszik, meg tudod-e oldani a környéken a munkát is akár, fizet-e annyit hogy a szomszédságban vegyél ki egy lakást? Az is egy nagyon más élet mint a tipik másfél órát zötykölődős melós élet a dzsuvában...

Más városok, Debrecen, Dunántúl stb.? Ott nézelődtél már?

És nem bántásként, de Szegedet mennyire ismered? :)

A "fent/lent" szóhasználatodból ítélve nem biztos, hogy eléggé...

Azért nem Mucsajröcsögéről beszélgetünk ahonnan "el kell menni".

Teszem hozzá én is a munka hiánya miatt mentem el. Akkoriban egyáltalán nem volt itt munka, ami azért elég speciális helyzet volt, 2008-as válság alatt.

2023. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!