Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adnátok kölcsön kollégának ha...

Adnátok kölcsön kollégának ha nem lenne mit ennie?

Figyelt kérdés
Én nem adtam neki, emiatt be van sértődve, vissza sem köszön. De két kollégát már megkérdezett ők adtak neki kölcsön. Nem keres rosszul viszont albérlő, dohányzik, energiaitalokat iszik munka után pedig kocsmában van estig. Eddig valahogy mindig kibekkelte a hónapot, de az infláció miatt már a vége felé elfogy a pénze. Mondta reggel hogy tegnap óta nem evett falatot sem, cigizni sem tud, legalább kajára adjak neki pénzt. Tényleg adni kell ilyenkor?
2023. szept. 20. 12:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell adni, ha nem akarsz.

Én sem adnék abban az esetben, hogyha látnám, hogy energiaitalra meg cigire meg kocsmázásra van pénz.

Ha viszont tudnám, hogy semmi ilyen szenvedélye nincs, akkor adnék, de nem pénzt, hanem egy-két adaggal többet főznék, és kaját adnék neki.

2023. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cég rendesen utalja a fizetéseket, akkor semmiképp se adnék neki.

Amit kap, azt ossza be.

Kölcsön? Soha senkinek nem tudja megadni, mert akkor köv. hónap végén már többet kéne kölcsön kérnie. Ez tarhálás, nem kölcsönkérés.

Én csak örülnék, ha megsértődne rám, és többet nem is kérne tőlem. A jólelkű kollégáidat majd rendszeresen pumpolni fogja, és kb. fél év múlva azon fogják törni a fejüket, hogyan szálljanak ki ebből a helyzetből.

Hidd el, sokkal nehezebb akkor kiszállni, ha már többször is adtál neki. Te csináltad jól!

2023. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
45%
Nincsenek rokonai?
2023. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, ha ennyire hónapról hónapra él rendszeresen, akkor úgysem fogja tudni visszafizetni a kölcsönt, mindig lesz valami kifogása.

Csökkentse a cigizést, az energiaitalok és alkoholok mennyiségét és lesz pénze ételre is.

Amúgy ha annyira segíteni akarsz, akkor ne pénzt adj neki, hanem vegyél egy szendvicset amikor nehéz helyzetben van hó végén és majd meglátod hogy reagál rá, mert ha a pénznek jobban örülne vagy arra akarna rávenni hogy azt adj neki, akkor valószínűleg nem ételt venne belőle.

2023. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Adna a kotera az ilyen koldusnak.

Főleg ha kb annyit keres mint én.


Ezek szokták suttyomba kizabálni mások kajáját a munkahelyi hűtőből.

2023. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
Fel sem merül, hogy adjak... Fel lehet tenni a kérdést neki, hogy mennyi is egy doboz cigi?
2023. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

Birom amikor a "fizető fèl" egyből beleáll a másikba.

A segitség nem az hogy felmérjuk a másikban azt hogy megérdemli/nem èrdemli meg elszamoltatjuk az életével hanem segitesz vagy nem, fuggetlenul barmitol elvegre nem neked él érted hogy neked kéne megfeleljen az életmódja.

2023. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Volt hasonló esetem.

Abból tanulva nem adnék. Mikor kértek hasonló ok miatt, hogy kajàra kell mondtam pénzt sajnos nemtudok adni de szívesen hozok egy egy adag ètelt abból amit a családnak főzök.

Érdekes, az már nem tetszett …. Ennyire valós lehetett az, hogy kajàra kell neki….

2023. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

7

Jelen helyzetet azért nem árt mérlegelni. A bére nem fog nőni. Az árak maradnak. Ha most adsz neki, jövő hónapban is adhatsz - mert jönni fog hozzád. Sőt! Még egy kis infláció és havi kétszer jön majd. Szóval de! Mérlegelni kell, hogy ez egy végleges állapot vagy hajlandó tenni ellene. És a leírás alapján nem hajlandó, különben már most sem kellene neki kölcsön, mert ez a probléma azonnal orvosolható a kevesebbcigi-kevesebbpia algoritmussal. Mégsem tette meg.

2023. szept. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk van ilyen ingyenélő, kiszolgálja az magát, a főnök meg még el is nézi neki.
2023. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!