Felmondás próbaidő alatt?
Bármikor felmondhatsz.
Első munkahelyem ruhabolt volt, nap elején mondtam fel. Megkértek, hogy azt a napot még dolgozzam le, hogy ne kelljen behívniuk valakit a szabad napján... Annyit még megtettem, ennyit illik is meg jófejségből is.
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz. Azonnalinak minősül, ami annyit jelent, a felmondás közlése utáni percben a munkavégzési kötelezettséged is megszűnik, aznap pedig a munkaviszonyod is. Az aznapi műszakot csak akkor viheted végig, ha a munkáltató ehhez hozzájárul.
Ha mondjuk 10 órakkor közlöd a felmondásod a munkáltatóddal, és reggel 6-tól dolgozol, akkor 10.01 perckor már megszűnik a munkavégzési kötelezettséged. Ha kérik és úgy gondolod, akkor az adott műszakot még végigdolgozhatod. Ha nem kérik, de Te szeretnéd, akkor csak a munkáltató hozzájárulásával teheted meg. Ha nem járul hozzá, akkor távoznod kell a munkavégzési helyről, hiszen előtte felmondtál, ami azonnali hatályúnak számít.
Ilyen esetben a 6 óra és 10 óra közötti munkavégzésre bérezés jár. Ha végigdolgozod az adott műszakot, akkor nyilván arra is jár bérezés.
A "rögtön" mehetsz a gyakorlatban nem így működik, hiszen el kell számolnod a munkáltató eszközeivel, mielőtt távoznál. De munkát már nem kell végezned a felmondásod után.
Fontos!
Mindig írásban mondunk fel! Az írott felmondás átadásának napja vált ki joghatást, nem pedig a felmondásra írt dátum a lényeg. Az átadás napja. Ha ezt még próbaidőn belül léped meg, akkor az azonnalinak minősül. Ha próbaidő után "közlöd" (adod át írásban) a felmondást, az már nem minősül azonnalinak.
Tanuljuk meg: A szó elszáll...!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!