Ilyen reakciókkal tudnád támogatni a párod?
Mellékállását akarja főállássá tenni.
Ehhez szüleim üzlete által olcsóbban kapná az anyagokat es reklámja is lenne igy. Kialakítottak egy kis helyiséget is neki amiért semmit sem kérnek.
Viszont sokszor ha tanácsot kér hogy hogy oldjon meg egy egy helyzetet vagy vlmi nem várt helyzet adódik akkor sokszor olyat mond hogy " akkor nem jön vendég " vagy nem érdekel stb.
Vagy mondjuk elmennénk vlhova és abban kér segítséget hogy hogy oldja meg és erre adsz ötletet vagy 5öt, akkor mindegyikkel van baja.
De így hogy várja el hogy támogassam teljes szívvel hogy igen váltson??
Ha jól értem, az a problémád, hogy aláteszel egy csomó erőforrást, ő meg nem fogadja meg a tanácsodat. Igazából azt kell eldöntened, hogy erre most befektetésként, vagy támogatásként tekintesz. Ha befektető vagy, akkor teljes jogod van beleszólni a bizniszbe, hiszen hasznot vársz.
Ugyanakkor, ha a párodat támogatod, akkor el kell fogadni, hogy ez az ő biznisze, az ő felelőssége. A megegyezéses határokon belül szabadon dönt, nem köteles megfogadnia a tanácsodat. Ha azzal jogosítod fel magad a tanácsadásra, hogy te pénzeled, az már nem támogatás.
Példa: amikor lakást vettünk a feleségemmel, akkor anyósomék adtak bele egy csomó pénzt. Hatalmas segítség volt, enélkül nem ment volna, viszont feljogosítva is érezték magukat, hogy beleszóljanak mindenbe. Ez egy fura csapdahelyzet, mert hirtelen elég nehéz döntések elé állított bennünket:
1: elfogadjuk a támogatást, és vállaljuk, hogy állandóan meg kell indokolni mindent a szülőknek, le kell kezelni anyósom akadékoskodását, és a megfelelési kényszert, hogy meg kell nekik felelni.
2: nem fogadjuk el a támogatást, és meg kell indokolnunk feléjük, hogy inkább hitelt veszünk fel, vagy nem veszünk lakást, mint velük egyezkedjünk, és vállaljuk a potenciális sértődést.
Szóval szerintem tisztázd le vele és magaddal is, hogy ha jó szívvel adod neki a segítséget, akkor toleráld a döntéseit is.
Azt kéne megértenie, hogy erkölcsi kötelessége neki is hozzátenni a maga részét a családi költségvetéshez. Ezért olyan opció nincsen, hogy "akkor majd nem jön vendég". A vendégnek jönnie kell, és ahhoz meg kell teremteni a feltételeket.
Aki minden problémánál fel akarja adni, annak egyszerűen nem való a vállalkozói létforma. Én ezt mindenképpen a tudomására hoznám. Egy munkahelyen beosztottként megállhat a munkával, ha a főnök nem biztosítja a megfelelő szerszámot, védőeszközt vagy éppen nem érkezik meg az alapanyag, amivel dolgoznia kéne. És ő megteheti, hogy békésen üldögél, míg a főnök mindezt elintézi. Vállalkozóként viszont neki kell elintéznie, hogy a normális munkavégzéshez minden rendelkezésére álljon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!