Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy magyar munkahelyen miért...

Egy magyar munkahelyen miért nézik ki azt, akinek nincs se barátnője, gyereke meg emiatt pláne nincs?

Figyelt kérdés
A legnehezebb munkákat osztják rá, kiközösítik, céges rendezvényekre nem hívják meg stb... Ez nem törvénytelen véletlenül amúgy? Elvileg egyik cégnél sem feltétel az a felvételhez, hogy az illetőnek rendezett magánélete legyen, gyakorlatilag pedig több helyre nem vettek fel emiatt, a mostani helyen pedig kiközösítenek...

2023. máj. 27. 12:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem nézik ki. HA kiközösítenek annak más okai vannak.
2023. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Más ott a baj.
2023. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha emiatt kiközösítenek, az teljes mértékben jogsértő. Le van írva, most nem tudom, jogszabály - e, vagy a munka törvénykönyve... De kimondja, hogy családi állapot miatt tilos a dolgozót hátrányosan megkülönböztetni.

Ha veled ezt művelik, akkor szerintem válts.

2023. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Utalásokat is tett rá a főnökség, hogy ráér, nincs családja, senkije stb... Szóval szerintem ez elég bizonyíték rá, hogy tényleg erről van szó...
2023. máj. 27. 12:55
 5/25 anonim ***** válasza:
71%

Életemben nem hallottam még olyat, hogy valakitől egy állasinterjún megkérdezték volna, van-e barátnője Legfeljebb a gyerekre szoktak rákérdezni, ami amúgy szintén törvénytelen, és inkább hátrányt jelent a felvételnél.

Más oka lehet annak, hogy nem bírnak, pl.a negatív kisugárzásod, ami ebből a kérdésből is átjön.

2023. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon vagy lenéznek, vagy irígyek, vagy csak simán gyűlölnek, ez van.
2023. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos pluszmunkákat, hétvégi műszakokat valóban hajlamosak arra osztani, akinek nincs családja, de a kiközösítés nem ezt jelenti.
2023. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Kemény hely ez az alapítványi iskola.
2023. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban én is azt tapasztalom, hogy a családosok, még ha rájuk terelődne is a gondolat, hogy jöjjön be túlórázni, akkor egyszerűen tudnak kifogást mondani, hogy nincs, aki vigyázzon a gyerekre, vagy valami program van vele kapcsolatban, míg az egyedülálló nem tud ilyen hatásos ellenérvet, hogy miért nem tud bejönni. Így egyszerűen rámarad a túlmunka.
2023. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Három gyerek, négy kerék, öt életre szóló adósság.
2023. máj. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!