Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előny ha egy munnkahelyen...

Előny ha egy munnkahelyen teljesen transzparens a bér, semmiféle bárlakunak helye nincs? Bárki az utcáról is tudhatja itt ki mennyit keres? ez előny?

Figyelt kérdés

Bértábla van, teljesen publikus attól 1 ft-tal el nem térnek, béralkunka helye nincs. Nem lutri a bérezés tehát, előre tudható mennyi, akinek megfelel az belép (már ha felveszik persze...) akinek meg nem jó, az tolja el a biciklit máshova. Itt ez van kész.


Ez előny vagy hátrány?


2023. máj. 18. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha az a bértábla versenyképes és időtálló, akkor nincs vele gond.

De ha olyan mint pl a pedagógus bértábla, azaz a gyakornok pont ugyanannyit keres mint a 15 éve pályán lévő, csak még kevesebbet is kell dolgoznia, akkor akár transzparens, akár nem, egy kalap szar az egész.

2023. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez inkább előny. Én pont mindig olyan helyen dolgoztam ahol a tipikus seggnyalóknak emelték csak a bérét, meg a spicliknek stb..


Legyen egy konkrét bér…nemtől/kortól függetlenül és kész. Jobb ez így szerintem is. 30f

2023. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a garantált bér másfél millió forint per hó akkor előny.


Ha olyan a bér mint a pedagógus bértábla akkor meg hülye aki annyiért dolgozik.

2023. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Semmi értelme nincsen, mert így mindenki a leggyengébb munkaerőhöz igazodik, nem használják ki a potenciáljukat. Kell a teljesítmény alapú motiváció.


Tehát én pl most egy ilyen helyen vagyok. 8 órából kb 3-at töltök munkával, a többit meg el kell lébecolnom valahogy, mert munkaidőben ott kell lenni. Így kicsit többet teljesítek, mint a leggyengébb munkatársam. Pedig a két és félszeresét is tudnám annak, amit most csinálok, csak minek?? Akkor is igyanannyit kapok.

2023. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Pedig a két és félszeresét is tudnám annak, amit most csinálok, csak minek?? Akkor is igyanannyit kapok."


Ezzel én is így vagyok. Ugyanannyit kapok ha keményen odateszem magam és akkor is ha szarok mindenre (mint itt 10ből 10 ember így tesz...)


akkor minek tegyem oda magam ha ez a munkálttaónak 1 ft-ot nem ér meg többletben?

2023. máj. 19. 07:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2023. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!