Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az hogy egyik...

Miért van az hogy egyik helyen alaposabb az üzemorvos vizsgálat másik helyen meg nem, pedig ugyanaz a munkakör?

Figyelt kérdés
Hivatalban dolgozom és volt olyan hivatal, ahol nagyon alaposan mindent megnéztek, EKG, vércukor, meghallgatott, megnyomkodott, komplett belgyógyászati vizsgálat volt és volt amikor semmit nem csináltak egy vérnyomásmérés max. de volt hogy még az sem volt. Mi az oka hogy egyik helyen ilyen alaposan nézik a dolgokat a másik helyen meg nem, pedig ugyanaz a munkakör...
2023. márc. 25. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik orvos lelkiismeretes, a másik nem.
2023. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. De nincs erre valami szabály hogy milyen vizsgálatok kellenek az adott munkakörre?
2023. márc. 25. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Attól is függ, hogy megvolt-e a részletes vizsgálat. Nekem már 2015-ben megvolt, így azóta nem cseszegettek.
2023. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Voltam olyan helyen ahol az üzemorvost nem láttam soha de minden évben küldték a papírt, hogy írjam alá hogy milyen jó is volt ez az üzemorvosi vizsgálat..
2023. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
van ahol nem felelne meg valamiért az ember a vizsgálatoknak, de könyörög az orvosnak hogy engedje át mert munkahelye múlik rajta, családját kell eltartani, stb. és ezért elnézőbbek. nekem is látták simán hogy a fél szemes olvasáskor kinyitogattam a a másik szemen a tenyerem, nem volt érte szólva
2023. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"De nincs erre valami szabály hogy milyen vizsgálatok kellenek az adott munkakörre?"


Magyarországon van rá jogszabály. Lehet több dolgot is vizsgálni, így nem egyértelmű, hogy az egyik nem tartotta be az előírást, vagy a másik vizsgált többet annál. Esetleg mindkettő egyszerre.

2023. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Az egyik a kötelezőt teljesíti, a másik pedig fontoskodik.

Vannak a kettő közötti átmenetek is - természetesen.

2023. márc. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont nemrég nekem is ugyanebben volt részem. Élmény volt. Ismerőseim azzal vígasztalnak, hogy "Milyen jófej már a cég hogy odafigyel az egészségedre" :DD
2023. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Az egyik azt hiszi hogy vitte valamire pedig egy vérnyomásméregető és számtábla olvastató senki akinek a munkáját bárki el tudja végezni a másik esetben pedig tudja az orvos hogy semmi haszna a munkájának és így is áll hozzá. Az utóbbinak respect
2023. ápr. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Ezt én sem értem. Volt olyan, ahol ahogy beléptem, egyből egy szál alsónadrágra kellett vetkőznöm és így, szinte pucéran kérdezett ki, tök hülyén éreztem magam, nagyon alaposan megvizsgált, átnyomkodott tetőtől-talpig, elöl hátul meghallgatott, megkopogtatott, mindenhová betapintott stb. Aztán volt, ahol még vérnyomást sem mértek, csak megkérdezte, hogy jól vagyok-e.
2023. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!