Moziban milyen a jegykezelő diákmunka?
Egyetem mellett szeretnék munkát vállalni, és én most egy vidéki város cinema city mozijába jelentkeztem munkára, remélem sikerül bekerülnöm. Engem elsősorban a jegykezelő munka érdekel. Ugyan a hirdetésben nagyvonalakban le vannak írva a munkakörhöz tartozó feladatok, de én mégis kíváncsi vagyok hogy ez a gyakorlatban pontosan hogy néz ki, kell-e még ezeken felül csinálni valamit, illetve a munkaidő hogy is néz ki pontosan.
Köszönöm a válaszokat! :)
22/L
Megcáfolnám az 1. válaszolót, még ha kicsit megkésve is, de itt vagyok. Jelenleg is jegyekezelő vagyok, bár én az egyik budapesti cinema cityben.
Igazából talán ez a legegyszerűbb pozíció egy moziban, két részre lehet osztani a feladatokat. Van a pultozás/beengedés, ennél igazából mindenkinek ellenőrizned kell a jegyét, eligazítani, hogy merre van a terem, válaszolni esetleg a kérdésekre, és figyelni arra, hogy betartsák a szabályokat (leginkább azt, hogy külsős ételt/italt nem lehet behozni).
A másik része a teremtakarítás, itt a film végére a teremben kell lenned, és legkésőbb a következő film kezdéséig ki kell takarítanod.
Emiatt, hogy két különböző dolgot is kell csinálni, kb. mindig legalább 2-en vagyunk műszakban, és általában egymás között beszéljük meg, hogy kinek mihez van éppen kedve, szóval nem az lesz, hogy egész végig ugyanazt csinalod.
Ezeken kívül még arra kell figyelni, hogy minden teremben elinduljon a reklám, majd utána a film, meg időnként be kell nézni, hogy minden rendben van-e. Ezt mindig az csinálja, aki éppen ráér vagy közelebb van az adott teremhez.
Nagyjából ezeket kell csinálni, de a pontos dolgokat majd úgyis elmondják betanításkor, mert vannak dolgok amik mozinként változnak (pl nálunk záráskor csak ki kell engedni a termeket, meg egy kicsit takarítani, de egy másik moziban a jegykezelők zárják be a büfét is)
A munkaidő elég változó, fixen van egy nyitós (az első film kezdése előtt egy órával kezdődik) és egy záros (az utolsó film végéig tart) műszak, illetve még hosszabb-rövidebb köztes műszakok is szoktak lenni, ezeknek a száma általában nézőszámtól függ és attól, hogy hosszú vagy rövid nyitvatartás van-e.
Remélem tudtam segíteni, de ha esetleg van még kérdésed írj nyugodtan.
Uu hármas, nagyon szépen köszönöm a válaszodat, hasznos volt nagyon :) Sajnos kiderült, hogy az én városomban a büfézést is be kell tanulni, nem lehetsz csak szimplán jegykezelő, úgyhogy most kicsit csalódott is vagyok, mert ahogy így leírtad, tök szuper munka lenne, csak sajnos én kasszás melót nem tudok vállalni a diszkalkuliám miatt
:( Volt már kasszázós munkám, de szegények nagyon sokat szenvedtek velem, és nem akarok megint ilyet. Ha nem titok, te valahol Budapesten dolgozol? Mert én is ott tanulok, akkor lehet hogy megpróbálnám :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!