Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajós állásról úgy általában...

Hajós állásról úgy általában mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Óceánjárón, folyamin egy takarító/szobalány/pincér/egyéb alacsonyabb beosztású munkavállaló élete milyen? Hogy telik általában egy munkanap/hét?


Munkaidő után van lehetőség lazítani, vagy egyből kidől az ember? Lehet használni a hajókon lévő sportolási lehetőségeket?


Aki belevágott, mik a tapasztalatok, jó-rossz élemények?



2023. márc. 12. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ismerkedtem régen egy sráccal, aki óceánjárón dolgozott. Ha kikötnek, ki lehet menni pár órára, a vendégeknek szànt szolgáltatásokat viszont nem veheted igénybe. Sőt, munkaidőn kívül nem is kóricálhatnak köztük. Elméletileg. Amúgy tényleg sokat dolgoznak, és valószínűleg sokat is keresnek, ő másfél év alatt szedte össze egy nagyon szép, pesti lakás árát.
2023. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük még hozzá, hogy rengeteg román, szerb, török, afgán, stb. ember is veled együtt dolgozik, és ahogy a honfitársak, úgy a többi külföldi kolléga sem hanyagolja el a drogfogyasztást.


Konkrétan: hallottam olyat egy folyamin dolgozótól, hogy a kabintársai nagyon durván be voltak nyomva, őt sem hagyták aludni, mert pörögtek éjjel-nappal.


Személyesen pedig olyan embert ismertem, aki 48 órán keresztül állt, mászkált, dolgozott csak wc-re, meg enni állt le. Annyira benyomta magát valamivel. Az durva volt.


Egy átlagos magyar étterem konyháján nem ritka szakácsok, pincérek között sem a cuccozás.

Engem konkrétan kinéztek és kiközösítettek, hogy nem kábszizok.

Amikor a nyari szezont lenyomtam, és mondtam, hogy köszönöm, nekem ennyi elég volt, konkrétan kiröhögtek, hogy droggal sokkal motiváltabb lennék.


Hát kösz, annyit nem ér az egész...

2023. márc. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jók a sztorik :D Azért jó lenne egy beszámoló valaki olyantól is, aki nem csak hallotta, hanem dolgozott is ilyen helyen.


Kábszizást én is hallottam már, hogy felszolgálók nyomatják bizonyos helyeken.

2023. márc. 13. 17:49
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is a fenti dolgokat hallottam, amikor jópár éve utána jártam. Mivel nem beszéltem akkor nyelvet, ezért elengedtem az ügyet. Azóta meg már öreg lennék ehhez. Ha tényleg első kézből akarnám hallani, h mi van lemennék a Dunához, ahol kikötnek ezek a nagy hajók és szóbaelegyednék ott az 1ik ajtónállóval. Az tuti nem kamuzik, hogy dolgozott hajón. :D
2023. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igaz 1 éves a kérdés de dolgoztam folyami hajón Hollandiában.


A munka folyamin sem egyszerű napi 10-12 óra van, nincs akkora fizetés mint óceánon de cserébe "élhetőbb".


A drogról annyit, hogy a fű okés nálam, viszont amikor mindig buli van a crew kabinban és a társad kokót szív előtted az asztalon annál "jobb" érzés nincs...


Nekem nem volt bajom vele én megmondtam h nem csinálom, nem néztek ki. Viszont sokan drogoznak és ebben az a baj a fizetésed fele el is megy rá, kérdés megéri-e? Szerintem valaki nyomjon 1-2 évet és menjen haza pénzel mint 5-6 évet kint és kb úgy takarítson meg pénzt. Mivel az idő pereg, és gondolom sokan akarnak családot nem biztos hogy megéri az életed ennek beáldozni. De persze nem vagyunk egyformák.

márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

azta, egy éve tettem fel ezt a kérdést :O


Azóta rájöttem, hogy nem nekem való munka, így elvetettem az ötletet.

márc. 16. 16:52
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os vagyok


Nem mindenki bírja. Én most megyek ki jövőhéten majd, mert tetszett kint a fizetés és az élet. 2-3 évet tervezek, de persze majd kiderül milyen lesz. Ha nem lesz rendes körülmény/valami gáz van akkor jövök haza 3-4 hónap után, de ha jó minden "csak" sokat kell dolgozni akkor tovább maradok hogy tudjak venni egy házat itthon.

márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17-es egy félresikerült folyami-hajós interjú után most kezdtem el angolra járni, hogy a kövi sikerüljön, általában milyen szitnen kell tudni beszélni a kollégákkal?
szept. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!