Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erősáramú villanyszerelő...

Erősáramú villanyszerelő szakmával el lehet indulni koncerten fénytechnikusként?

Figyelt kérdés
Most végeztem el az erősáramú villanyszerelő szakmát, és szeretnék továbbhaladni. Lehetséges lenne ilyen állással erre a színapdi fénytechnikus állásra jelentkezni?

2023. febr. 15. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
A fénytechnika spéci ismereteket igényel, ahogy a hang is mondjuk. Nem csak annyi h hova kell bedugni.
2023. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Természetesen kellő szakmai ismeretek után.
2023. febr. 15. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Talán nézd meg ezt:


[link]

2023. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
az erős áramúak csak ezer volt fölötti cuccokkal foglalkozhatnak
2023. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"kellő szakmai ismeretek után"

Szerintem #1 nem arra gondol, hogy tudod-e, hogy szorozni vagy osztani kell a koszinusz fi-vel, hanem arra, hogy a fénytechnikusság is egy külön szakma. Milyen fénnyel milyen hatást lehet elérni, és az előadás pillanatnyi mondanivalója mit jelent, és ehhez milyen fény jó, ésígytovább. Oda vagy műszaki érzékű művész kell, vagy művészi érzékű műszaki.

Én például jártam sokáig egy eseménysorozatra, ahol évekig volt egy profi világosító, aztán meg a művészeti vezető világosított, majd művészek vezérelték a fényeket, majd olyan, aki elhatározta, hogy ő fényes lesz. Ég és föld volt a különbség a profihoz képest.

2023. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

„Lehetséges lenne ilyen állással erre a színapdi fénytechnikus állásra jelentkezni?”

Szerintem ez önmagában nem elég, két eltérő szakmáról van szó, esetleg alapnak jók lehetnek a villanyszerelői ismeretek. Ez viszont valóban egy teljesen más speciális téma, nemcsak az elektronikáról, hanem főleg a fénytechnikáról szól. Ha ez érdekel és elsajátítod a hozzá szükséges ismereteket, akkor fog ez menni.

2023. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Villanyszerelő szakma nem sokat ér ma már.
2023. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, kevés van belőle sajnos.
2023. febr. 20. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol? Felénk boldog boldogtalan ilyen gyorstalpalót tett le, mondjuk mind vállalkozó lett 0 tapasztalattal egyből.
2023. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát pontosan ez a baj, hogy a kutyának se fog kelleni egy 0 tapasztalattal rendelkező vállalkozás. Mininum 4-5 évet dolgozni valaki keze alatt.
2023. febr. 21. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!