Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nem fizető munkahelyen...

Ha egy nem fizető munkahelyen épp a nem fizetés miatt azonnali hatállyal felmondok, akkor vajon fog fizetni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 22. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2022. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű.


A nem fizetést úgy kell érteni, hogy "nem tudunk most fizetést adni"?


Amúgy a munka világában van egy arany szabály. Ahol nem fizetnek időben és nem fizetnek ki rendesen ott azonnal fel kell mondani.

2022. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizetési meghagyás vagy munkaügyi per szükséges, itt részletesen le van írva mindkettő menete:


[link]

2022. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Fizetési meghagyás v"


fizetési meghagyás KIZÁRT...



[link]


Kizárt esetek


Nincs helye az eljárásnak, ha:



b) a követelés munkaviszonyból, közalkalmazotti jogviszonyból, szolgálati jogviszonyból, közfoglalkoztatási jogviszonyból,

2022. okt. 23. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Olvasd végig a bekezdést, amire hivatkozol: felsorolja hosszasan, hogy milyen jogviszonyokról beszél (közte valóban a munkaviszony is szerepel), majd folytatja


"...szerződéses jogviszonyból ered és az ügy tárgya a jogviszony keletkezése, módosulása, megszűnése vagy a munkaviszonyból származó kötelezettségeknek a munkavállaló által történt vétkes megszegése miatt alkalmazott jogkövetkezmény, illetve fegyelmi vétség miatt alkalmazott jogkövetkezmény,"


A te követelésed NEM a jogviszony keletkezésével, módosulásával, megszűnésével vagy a munkaviszonyból származó kötelezettség munkaválló által történő vétkes megszegésével vagy fegyelmi vétséggel kapcsolatban keletkezett. Ezen esetekben valóban nem lehet fizetési meghagyást indítani.


Keress fel egy ügyvédet.

2022. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért a felmondás és pereskedés ELŐTT vannak még köztes lépések, amiket mindenképp érdemes végigjárni.

A kérdésedből egyáltalán nem derül ki, hogy a munkáltató tud-e róla, hogy nem kaptad meg a pénzed, jelezted-e nekik a problémát, csak valami adminisztratív oka van, hogy hozzád nem érkezett meg, vagy nem is akarják kifizetni, adtak-e erre valamilyen indoklást, vagy történt-e bármilyen egyeztetés róla.


Alapvetően a munkáltató és a munkavállaló érdek kapcsolatban állnak és ha vitás helyzet alakul ki, akkor célszerű előbb békésen kommunikálni róla, csak utána fenyegetőzni és pereskedni, hogy a szép szóval próbálkoztál és nem működött.

A kommunikáció során fontos, hogy az üzeneted biztosan el is jusson hozzájuk és erről visszajelzésed is legyen. Az, hogy elküldesz egy emailt és arra nincs válasz nem kommunikáció. Az, hogy egy hangos üzemben elmondod a főnök hátának és ő semmit nem reagál, az nem kommunikáció. Kommunikáció az, ha elmondtad és ők reagáltak rá valamit, amiből kiderül, hogy meghallották és megértették, amit mondtál. Legvégső esetben tértivevényes levél bizonyítja a bíróság felé, hogy megtörtént a közlés, itt már nem számít, hogy elolvasták-e, az már az ő felelősségük.


Első, második és harmadik lépés, hogy kedvesen jelzed, esetleg egyre magasabb szintű vezetőknél, hogy nem kaptad meg a pénzed, legyenek szívesek intézkedni, hogy megkapd.


Ha a többszöri kedves kérés nem oldja meg, akkor elkezded határozott, de nem ellenséges hangnemben követelni, hogy fizessék ki a munkádat.


Ez után jöhet az, hogy fel még nem mondasz, de ha többszöri kérés és követelés után sem fizetnek ki és elfogadhatatlan reakciót kapsz, akkor nem kezdesz újra dolgozni, amíg a tartozásukat ki nem fizetik.

Ezen a ponton már érdemes elkezdeni munkajogásszal egyeztetni, hogy jogilag minél támadhatatlanabb módon tudj eljárni és semmi esetre se tudjon fordítva elsülni a helyzet.


A felmondás, fizetési felszólítás és a pereskedés csak végső megoldások, miután minden más kudarcot vallott.

2022. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os: szinte biztos vagyok benne, hogy nem ezekről van szó (adminisztratív hiba, tulajdonos nem is tud róla stb.). Ez a legsúlyosabb szerződésszegés, amit munkáltató elkövethet. És ezzel az a baj, hogy közben ketyeg az óra, azokon a területeken ahol ilyesmi előfordul tipikusan nincs hónapokra elég tartalék a dolgozónak, ezért inkább dolgozik tovább, reménykedve, hogy fizetnek, aztán fizetnek ha már nagyon pampog/fenyegetőzik, ha nem is mindet, de valamennyit, és ez így húzódik. Nem az a jellemző, hogy egyszer megcsúszik a cég, és aztán soha többet.


Általánosságban egyetértek azzal, amit írsz a kommunikációról stb., de a fizetés nem kifizetése nálam más kategória, és a tötyögés itt nem megengedett. TV ajánlott levelet ha jól emlékszem 10 munkanapja van felvenni a címzettnek (vagy valami hasonló) tehát kapásból eltelhet 2 hét míg hivatalosan is visszajelzést kap, hogy átvette-e a címzett vagy sem; az újabb fél havi fizetése. Ha még nem tette meg a dolgozó akkor egy tv ajánlott levél villámgyorsan a munkáltató székhelyére, a munkaszerződés szerinti munkáltatónak (tehát nem a kisfőnöknek vagy tökmindegy, hanem annak, aki a munkáltatói jogokat gyakorolja név szerint). Ilyen esetben azonban a HR osztálynak írt e-mail is tökéletesen megfelel egyértelmű kommunikációnak, jelzésnek, hogy a munkavállaló jelezze a munkaadó felé, súlyos szerződésszegés történt. Szóbeli egyeztetést felejtsd el, 2 ember szava fog egymással szemben állni.


Másik dolog, hogy ahol egyszer nem fizetnek, csúsznak stb., én onnan menekülnék, mert meg fogják tenni máskor is, ha úgy alakul. Tudom, nem mindenhol van lehetőség könnyen váltani. Dolgoztam zűrös cégnél még karrierem elején, ezzel az eggyel soha nem csúsztak.


Én továbbra is javaslom, hogy keressen fel egy munkajogban járatos ügyvédet, a nagyobb települések önkormányzatánál általában van ingyenes jogsegély szolgálat, vagy: [link] vagy pl. a TASZ is tud általánosságban irányt mutatni.

2022. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!