Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi mobbing áldozata...

Munkahelyi mobbing áldozata lettem!!! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kolléganőm megalazóan es becsmerlően, kisebbsegi erzest keltően beszél velem ha ketten vagyunk. Többieknek érzem, hogy beszél rolam többször hirtelen csend van ha megjelenek, egyik kollegankkal nagyon jo viszonyt apolnak(aki a főnök fia!) es sokszor csak 3an vagyunk bent, ezidő alatt az esetek 70%ban mobilon irasban beszelgetnek előttem( nem csak jatszanak vagy neteznek mert sokszor látszik a reakcioikbol hogy varjak egymas valaszat vagy csak szoban valaszolnak 1 -1 szavakat), bizonyara nem csak rólam de nem esik jól.Sajnos mivel kevesen vagyunk (kb 7en), és viszonylag új vagyok (6 hónapja vagyok a cégnél)mindenki beleértve a vezetőket/főnököt mindenki neki hisz, es még a főnököt is manipulalja annak ellenére, hogy pozícióban természetesen alatta van. A héten 3 nap szabadságon voltam, mire visszajottem egy véletlen folytán megtalaltam a munkaviszonyom megszüntetését a szabimrol visszaterest követő első napos alairasi dátummal. Érdeklődtem, hogy ez micsoda. Mire azt a választ kaptam, hogy ne legyek felhaborodva visszaterunk ra novemberben és oruljek hogy még nem küldtek el.. Úgy gondolom miota itt vagyok semmi rosszat nem tettem, mindenkivel kedvesen viselkedek ezek ellenére hogy gyomorgorccsel ulok ott. Az ő elmondasuk szerint vannak hibáim a munkamban (amit azonnal javitok is, anyagi kára nincs a cégnek es tenyleg apró hibakrol beszélünk pl rossz helyre mentek le valamit a gépen, vagy sztornozok egy kiallitott szamlat es egyuttal a javitott szamlat is elkeszitem mielott a partnernek kiküldesre kerult volna, ez csak a szemét zavarja hogy ott van egy sztorno)

3 honapos probaidom után közölték, hogy innentol kezdve minden munkat en csinalok, hogy teszteljenek es lássák hogyan dolgozom 3 honap után, most a 6.honapomnal behivtak egy beszelgetesre hogy még mindig talaltak hibakat, es még mindig nem megy tökéletesen a munka tehát 1 esélyem van még.. Mikor kb 5 honapja voltam a cégnél, rajtam kívül mindenki kapott egy inflaciokoveto (nem is kevés) fizetesemelest, a kolleganom többet is mint a többiek (és kapott egy vadiuj autót is pedig a munkavegzesehez nem szükséges auto, szomszed keruletbol jar be es penzugyes pozíció) úgy hogy közben a munka nagyrészét ugye utasitast követően en végeztem. Érdeklődtem a főnöknél, hogy tudom, hogy nemreg jottem de egy inflaciokoveto emelés úgy gondolom nem attól függ hogy csak 5 honapja vagyok itt. A válasz : igen de úgy döntöttem te még nem kapsz mert még hibazol(nem magyarazkodom de tényleg ne gondoljatok nagy hibakra) es amíg magabiztosan kérdés nélkül nem megy minden addig nincs miről beszélni.Tehát a hátam mögött is furkalodik, valamiert ő az iroda kedvence es királynője pedig mindenkit elhord mindennek a háta mögött.. Sajnos bizonyítékom/hangfelvetelem nincs.

Az elmult fel évben természetesen rengeteg minden történt még amit nem fejtettem ki. A fonokkel nincs viszonya ezt biztosra veszem, a fiaval osszegabalyodtak bulikban miközben a fiú házas ezért erről senki nem tud rajtam kívül. Elmondhatnam persze az apukanak/fonoknek de ez nem én vagyok, nem alacsonyodnek le az ő szintjukre.

Azon túl, hogy új munka után kell néznem tudok esetleg valamit tenni ezugyben? Interneten nézelődtem, hogy vannak ügyvédek akik foglalkoznak munkahelyi mobbinggal de azon belül mi történik?

Elnézést ha valami zavaros, nagyon köszönöm ha elolvastátok!



#kiközösítés #munkajog #megalázás #Munkahelyimobbing #Méltatlan viselkedés
2022. okt. 15. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is átmentem ezen. Nekem nem volt választásom és igazából nem is akartam maradni. Eleinte én is próbáltam tenni ellene, beszélni azokkal akik furkálódtak, de csak ideig-óráig lett egy kicsit jobb. Mindig próbáltam egyre ügyesebb lenni és mindent jól csinálni, de az igyekezetem mit sem ért. Aztán oda fajult az egész, hogy a főnököm teljesen rühellni kezdett miattuk (a főnök nem látott bele a napi munkánkba, nem is érdekelte, kb minden szimpátia alapon ment ott is), pedig én sem vétettem nagyobb hibákat, mint amiket ők vagy bárki más szokott olykor, de az én hibám felnagyították, sőt volt, hogy a saját hibájukat kenték rám, az én szavam pedig nem ért semmit a főnöknek. Én teljesen beleuntam ebbe, hogy bizonyítani akarok és maradni ott, ahol már utáltam lenni, ezért végül én mondtam fel, de amúgyse lett volna maradásom, nem is érdekelt már a végére.


Ilyen helyzetben nem tudsz mit tenni. Ott is olyanok voltak az emberek, hogy egymással jópofiztak de a hátuk mögött csúnyán kibeszélték egymást, na, én az ilyen emberek közé nem is szerettem volna beilleszkedni. Te is vagy változtatsz és próbálsz beilleszkedni közéjük, megkedveltetni magad, vagy pedig amit én is tettem, hátat fordítasz nekik és keresel olyan munkát, ahol megbecsülnek és nem kell egész nap megfelelési kényszerednek legyen és félelmednek, hogy megint mibe kötnek bele, félni, hogy megint mit pletykálnak rólad.

Gondolom te se tettél ellenük semmi rosszat, mégis utálnak, én is így voltam. Vannak sajnos ilyen emberek.


A mobbinggal kapcsolatban elsősorban a főnöknek kéne intézkednie, de sajnos legtöbbször pont, hogy a főnök is vastagon benne van ebben. Jogilag nem tudom, de szerintem olyan sok mindent nem érhetsz el vele, semmi értelme nem lenne. Felesleges pénz és idő.

2022. okt. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzaszolast. Sajnalom, hogy te is atmentel ezen. :/

Semmiképp nem valasztom az ittmaradast, undorító ami itt folyik. Persze a főnök is benne van, sőt!

Nagyon egyedül vagyok, amit a kolleganom "elsir" a főnök fianak az ugye visszajut a fonokhoz, magat jobb színben fetuntetve de termeszetesen hazudozik ossze vissza. Igazából a kolleganom keresi a hibaimat folyamatosan es amint talál egy aprosagot azonnal mondja a fonoknek és a fiának. Mivel 2en vagyunk nők mi szoktuk a mosogatogepet is elinditani, és kérdőre vonta azt is iszonyat arrogans es flegma stílusban, hogy "te amugy szoktad nézni a sót es az öblítőt h mennyi van benne? Mert fasza ha nem es legyszi azt figyeld"

Hamarosan felmondok de a 30 napos felmondasi időre részben vagy egészben felmentést szeretnék kérni a munkavegzes alól, ha nem adják meg a felmentést es be kéne járnom felmondasi idő alatt es eközben "már csak azert is" alpon mégjobban mobbingolnak ezzel kikeszitve lelkileg egy új munkahely előtt... Mit tudok tenni?

2022. okt. 19. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Én is nagyon sajnálom a helyzeted, nem ezt érdemled. Teljes mértékben átérzem, amin keresztülmész. Én azt csináltam, mivel nálam már a főnök is várta hogy felmondjak, ezért kértem, hogy közös megegyezés alapján szüntessük meg a munkaviszonyomat. Megírtam a közös megegyezéses papírt, 2 példányban kinyomtattam és odavittem a főnököm elé, aki szívesen aláírta és én is boldogan távoztam el tőle, így nem volt se felmondási időm, se semmi. Igaz, én ami dátumot beleírtam a munkaviszonyom megszűnéséhez az 1 hónap volt még attól számítva, hogy odatoltam elé a papírt. De ez azért is volt, mert bennem még mindig ott volt az emberség ezek után is, hogy nem egyik napról a másikra hagyom ott őket, hanem szépen minden rám kitűzött munkát megcsináltam a fennmaradó 1 hónapban, és a többi munkámat is át tudtam adni egy másik kollégának. Igazából ezt nem is miattuk csináltam, hanem magam miatt, hogy én tisztességes vagyok, és ezek után is én megcsinálom a feladataim. Ha más nem, én tudtam, hogy mindent megcsináltam, ahogy kell és tisztességes tudtam maradni. A többi már az ő dolguk, hogy mit hogyan csinálnak.


Neked is ezt tanácsolom neked, hogy első körben ne felmondani akarj, hanem közös megegyezéssel próbáld meg elintézni a munkaviszonyod megszűnését. A munkaviszonyod megszűnési ideje bármi lehet, akár már másnap is, ez csak megegyezésen múlik.

Segítek neked szívesen megírni is akár a közös megegyezésről szóló kérelmet. Azt pedig már te tudod, te érzed, hogy a főnököd is szívesen szabadulna már tőled? Mert akkor neked is könnyű helyzeted van és tuti biztos, hogy aláírja a közös megegyezést és mehetsz minél előbb. Bár sajnos biztos vannak olyan főnökök is, akik csak egyszerűen szívesen piszkálnak, szállnak rá másokra, de nem azért, mert azt szeretnék, hogy elmenjen, hanem egyszerűen ebben lelik örömüket, hogy mást csesztethetnek. Ezt neked kell érezni. Nálam már a főnök is mondogatta, hogy szeretné, ha más munka után néznék. Ezáltal tudtam, hogy mindketten szeretnénk, ha minél előbb eljöhetnék, ezért könnyű dolgom volt ebből a szempontból.


Abban biztos vagyok, hogy amint beadod a felmondásod, táncolni fogsz örömödben, ahogy én is tettem. Megkönnyebbült a lelkem.

2022. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy! Írok neked privátban ha nem haragszol :)
2022. okt. 23. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, ennyi idő távlatában érdeklődnék, hogy történt-e változás? Elég sokat kutattam a témát, így szívügyem ez a probléma.
2023. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező megszokott, vagy megszökött...
2023. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!