Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg megbízhatatlan az a...

Tényleg megbízhatatlan az a munkavállaló, aki ötévente vált munkahelyet?

Figyelt kérdés
Öt évnél tovább egyik munkahelyemen sem bírtam meglenni, mert mindig túl monotonnak és repetatívnak kezdtem érezni. Most fogom otthagyni a harmadik munkahelyem és serényen pásztázom a lehetőségeket. A múlt héten az egyik állásinterjúmon azzal utasítottak el, hogy túl gyakran váltogatom a munkahelyeimet és ők nem egy ilyen megbízhatatlan embert keresnek. Tényleg megbízhatatlan az, aki egy bizonyos idő után feláll és továbblép egy másik helyre?
2022. szept. 14. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Szektor?
2022. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

"Tényleg megbízhatatlan az, aki egy bizonyos idő után feláll és továbblép egy másik helyre?"

. Egyáltalán nem, 5 év manapság elég hosszú idő.


Én szánalmasnak tartom ezt a hozzáállást. Engem is b*szogatnak, hogy miért hagyok ott két év után egy helyett, holott az önéletrajzomból egyértelműen kiolvasható, hogy jelentős előrelépést tettem szakmailag, nem a fizetés, hanem az összetettebb, nagyobb kihívást jelentő feladatok és felelősség miatt váltottam mindig.

Azt akarja a munkáltató, hogy tovább tartsak ki? Akkor adjatok rendes munkát, nem rajtam múlik. Ja, persze, erre nem képesek, ezért marad az, hogy az embert lelkileg manipulálják, hogy tartson ki...

2022. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem, ez rossz megállapítás.
2022. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Az 5 év szerintem sem kevés ma már. Az a munkáltató, aki meg ilyen monoton munkákra keres embert, legyen tisztában vele, hogy nem mindenki bírja ezeket a végtelenségig. Ne foglalkozz ezzel a beszólással.
2022. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Tudok olyanról a családban, akit azért utasítottak el,mert 24 évet volt egy helyen -mielőtt az megszűnt.

Neki azt rótták fel, hogy nem akar fejlődni és leragad egy ponton..

Na akkor, hol az igazság?

2022. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen tényleg megbízhatatlannak tartották, aki gyakran váltott munkahelyet. Akkoriban még sokan az első munkahelyükről mentek nyugdíjba. Aki többször is váltott, azt vándormadárnak nevezték, hátrányt jelentett az elhelyezkedésnél. Ma már ez másképp van, az öt év elég hosszú időnek számít.

N

2022. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos helyzetekben inkább negatív, úgy gondolják, hogy a dolgozó megelégszik azzal ami van, nincsenek céljai stb. Nekem volt olyan főnököm aki szerint mindenki pocsék, aki több mint 5 éve volt a cégnél. Mondjuk az olyan meló volt ahol karriert nem lehet csinálni.
2022. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma már nem, főleg hogy megvan az indokod.

Ahogy mások is írták, régen az ember akár lehúzott egy életet is egy munkahelyen, ma már teljesen más a helyzet. Aki havonta, évente vált arra mondják, hogy ágról ágra száll, nem találja a helyét.

Én olyat is tapasztaltam már, hogy aki 10+ évet dolgozott egy adott helyen, az utána hiába akart váltani, elutasították azzal, hogy csak egy helyről van tapasztala, nincsenek széleskörű ismeretei hisz csak egy helyen dolgozott.

2022. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

nekem meg azt vetették a szememre, hogy miért vagyok 18 éve egy helyen...


majd szóba került a bér, és oda lyukadtunk ki hogy ha ez az ajánlatuk akkor maradok is ahol vagyok...

2022. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5 év pont elég bármilyen fostos melóból is,no para.
2022. szept. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!