Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem a rosszindulat...

Hogyan kezeljem a rosszindulatú, irigy, "lehúzó" beszólásokat?28/F

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni a jelenlegi cégemnél, ahol útközben eldöntöttem, hogy vágigviszem/végigcsinálom hibrid oktatásban a mesterképzést a szakterületemen.


Most végeztem két év után munka mellett, félig bejárva-félig online módon, amelyben rengeteget segített támogatott a főnököm és a cég.

Most pedig kérdezgettek, hogy na megvan -e mondtam igen.

Egyik kollégám poénkodott ezzel, hogy na de neki megvan a mestere úha (nem rosszindulatból csak ő ilyen bolond hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozik), majd egy másik kolléganőm végighallgatva mindezt még annyit se mondott, hogy na tényleg akkor gratulálok, hanem annyit na és?

neki kettő mestere van és?.... és ez egy középkorú nő....


Nem tudom ezeket mire vélni, egyáltalán nem vertem/verem nagy dobra, nem ez a lényeg, a munkát ellátom ugyanúgy ahogy eddig is. A rosszindulatú, kicsit irigykedő beszólásokat nem tudom mire vélni.

Olyan nehéz más sikerének örülni és elismerni?

Én azt mondanám, hogy gratulálok. Ha irigy vagyok se mutatnám...

Erre főleg egy nő így áll ehhez hozzá, nem tudom mire vélni. Savanyú banya kb. ezt gondolom róla.


Nem kéne érdekeljen ez az egész alapvetően, de valahogy nehezen tudok ezek mellett a szúrkálódások mellett elmenni. Van valami ötlete valakinek vagy tapasztalata mégis, hogyan kezeljem ezeket a szúrkálódásokat?

Valószínűleg lesznek még ilyenek a jövőben, főleg ha sikeres valaki és jelenleg én boldog vagyok és sikeresnek érzem magam (a saját szintenem). Nem szeretném, hogy mások lehúzzanak, de nyilván a fenébe sem fogom és szeretném elküldeni a delikvenst, ennél úgy gondolom intelligensebben is van mód a helyzetet kezelni:).



2022. júl. 5. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
1 darab MSc elvégzése egyáltalán nem nagy szó fiam. Ha ilyen alacsony szintű végzettségem lenne meg sem említeném de mivel Dr. jelzövel kezdödik a nevem le sem tagadhatom, hogy a tudományok doktora és mestere vagyok hála a hatalmas intelligenciámnak és intellektuális képességeimnek. Engem a cégemnél félistenként tisztelnek és szeretnek, eszükbe sem jutna akármilyen negatív jelzövel illetni engem, mivel egyszerűen nem is lehet, annyira stilusos és elökelö, impozáns Uriember vagyok
2022. júl. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Értem, büszke vagy magadra és azt vártad, hogy ájuldozzanak a csodás teljesítményed előtt. Ők pedig 2 éve ugyanannyi pénzért több képzettséggel keményebben húzták az igát és talán azt várták, hogy megköszönöd legalább, mivel a céged támogatása nélkül azért ez nem ment volna ilyen simán. Szerintem nem ártana, ha picit szerényebb lennél és visszavennél a nagy arcodból.
2022. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A: Nem foglalkozol ezekkel, - de olyan szinten nem, hogy az arcod "póker", meg sem rezzen! A sokadik reakció nélkül hagyott szemétkedés után sok esetben kezdenek elmaradni azok, majd megszűnnek, - mert nem érte el a célját.


B: A következetesen szemétláda ember is előbb-utóbb kezdeményezni fog az irányodba valamilyen kommunikációt, - amit nyilván azért tesz meg, mert számára fontos az, amiről beszél. Ez ekkor általad módszeresen kiválasztott személyes jellegű témakörben neked is "kicsúszhat a szádon" az a vélemény, hogy "És?!"...

2022. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket és véleményeket, jaj lehet kissé félreérthető voltam, nagyképűségnek helye nem volt és nincs is. Nincs erről szó, köszi a két perspektívából a véleményeiteket (nem pontoztam senkit le-fel). :D

Nem vagyok egy haragtartó típus, több mint 4 éve dolgozhatok a csapattal gazdasági területen, szeretem és mindig voltak súrlódások ezután is lesznek, take it easy! Vszeg túlreagáltam ezt. Segített mindkét vélenény, de úgy gondolom el kell engedni az ellentéteket. Semmit sem old meg ha fújunk a másikra.

Szép estét mindenkinek. :)

2022. júl. 5. 00:42
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Sztem mindenképpen rosszul esik az ha dolgozol keményen és csak annyit mondanak h ,,na és?"


És sztem igen is hogy nagy szó egy MSc elvégzése mert már. BScn az elberek fele kibukik, MSc re meg 5 ből 1 nek lesz kb meg.


Legyél büszke magadra. Azt viszont el kell fogadnod hogy másoknak ez nem lesz olyan fontos dolog.

2022. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Én nuniahelyet váltanék, egyrészt a bunkó kollégák miatt, másrészt mert a magasabb végzettség miatt magasabb fizetésre mennék.
2022. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!