Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire érdemes beleavatni a...

Mennyire érdemes beleavatni a magánéletbe a kollégákat? Közösségi médián kivel vennéd fel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Persze attól is függ, ki mit oszt meg a közösségi médiáján. Valakinek szinte semmi nincs fent, másnak mindenféle bulis képek, nyaralások is. Valakinek az egész publikus mindenki számára, más csak ismerősöknek teszi láthatóvá.

Valaki csak a munkahelyen beszél a kollégákkal, más azon kívül is chatel, akár találkozik is.

Én személy szerint eddig senkit nem jelöltem be több mint 2 év alatt, mert akik a közvetlen környezetemben dolgoznak, azokat látom éppen eleget minden nap ahhoz, hogy ne legyen szükség azon kívül is tartani a kapcsolatot, akikkel pedig a munkahelyen nem tartom a kapcsolatot azokkal azon kívül sem hiányzik.


Te hol húzod meg a határt, hogy kit avatsz be a magánéletedbe? Akivel minden nap beszélsz? Akivel csak néhány naponta, heti egyszer? Havonta egyszer? Olyannal is bejelölitek egymást facebookon, akivel soha nem állsz szóba csak köszöntök egymásnak?


Kártékony lehet a munkára nézve? Vagy akár segíti is az ottani hangulatot, a kollégákkal való kapcsolatépítést?



2022. jún. 29. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, ha nem akarod, hogy bárki is rajtad csámcsogjon, meg kibeszéljenek. Persze függ attól, hogy milyen jellegű munkahely és munkakör. Más egy gyár és más egy iroda.
2022. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nem használok közösségi médiát, csak messengeren tartom a kapcsolatot pár régi ismerőssel. Nem teszek fel semmit, kinek, minek? Mostanra már csak azok számítanak, akikkel ténylegesen tartom is a kapcsolatot, nekik küldök is képeket, videókat, de volt kollégákat és 20-30 éve nem látott "ismerősöket" megkímélnék ezektől. :) Kollégákkal csak Linkedin-en jelölgettük be egymást (pontosabban én jelölgettem vissza őket), magánélet az tabu, kicsit talán távolságtartóbb is vagyok a többieknél. De nem túl privát témákról azért lehet jókat dumcsizni. Jól van ez így.
2022. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kollégámmal csak munkakapcsolatban vagyok, van akivel alig kommunikálok, mert nincs közös ügyünk. A személyesebb beszélgetés is pár emberrel kimerül, ott is kb.a hírek megbeszélése, ki mit főz, stb. szint. Chatelni is csak munkaügyben. A Facebookon sokan ismerőseim, de én nem igazán szoktam oda személyes dolgokat kirakni, megosztani ezt-azt. Ha épp teszek fel képet, megosztok valamit, akkor meg nyilván látják. Nem zavar, kb. évente egyszer van ilyen, még profilképem sincs.

Magánéletemről nagyjából semmit nem tudnak meg a Facebookom alapján.Általánosságokat meg úgyis tudnak(merre lakom-ez egy kisváros, nem nagy dolog kitalálni, van párom, stb)

2022. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

SEMENNYIRE!!


Ha jót akarsz magadnak, akkor nem adsz a kollégáknak táptalajt...!

2022. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Iroda. Nem zavar ha kibeszélnek, már eddig is így történt miután bepróbálkoztam az egyik csajnál. Még jó is, ha téma vagyok. Éppen a kapcsolatokat szeretném bővíteni.
2022. jún. 29. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi tapasztalataim azok, hogy senkiben se lehet bízni. Szemtől szemben lehet cuki-muki mosolygós, beszélgetős az illető, de a hátam mögött kitárgyal. Mindegyik pletykál.

Semmi fontosat nem osztok meg, és nem vagyok mindig őszinte.

Facebookon még a nevem is oroszul van, hogy meg se találjanak. Ne jelölgessenek.


A legapróbb dolgot is képesek kitárgyalni. Pl régebben az előző munkahelyemen rendes néven facebookoztam, visszajelöltem mindenkit. Tettem ki egy képet a macskámról, na ez olyan nagy port kavart hogy voltak akik szóba se álltak velem. Mi volt a "gond"? Íjjjjáá némmmá mekkora macskabútoron fetreng, hjyaaaa bent van a házba, de büdös lehet nála. Ja hogy ezért fizetett? Minek ad ki valaki százezreket macskára, én a kukából húztam elő a moslék evő Micikémet.. 🤔

Stb stb

Na ezért nem jelölök vissza, és nem is osztok meg munkatársakkal semmit.

2022. jún. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Isti22 ***** válasza:

Érdekes, mindenkinek más a megközelítése, ami a közösségi oldalakat illeti. Vannak, akik csak a közelebbi barátokat veszik fel, van, aki eltávolít egyeseket, ha már túl sok ismerőse van. Azt is megértem, aki szigorúan különválasztja a szakmai és a magánéletét.


Én mindenkit válogatás nélkül felveszek, akivel valaha kapcsolatban álltam, és épp a kollégákkal használom a legintenzívebben a chatet, hogy meg tudjuk beszélni a dolgokat akár munkaidőben, akár azon kívül. Nyilván nem mindegy, milyen a társaság.

2022. jún. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!