Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Túl álomszerű az elképzelésem...

Túl álomszerű az elképzelésem vagy azért meg lehet valósítani? (Nem érdekel olyanok válasza aki szerint túl hosszú regény...az inkább ne reagáljon!)

Figyelt kérdés

10 évet szeretnék dolgozni egy munkahelyen ha felvesznek valahova és jónak találom.

Tudom idő közben bármi történhet de ha semmi nem történik és végig tudok egy munkahelyen dolgozni 10 évet is akár, az hozzám képest túlteljesítés is lenne.

Legtöbb tapasztalat nekem még 1 év se volt szinte, épphogy 1 év de kevesebb mert nem jót fogtam ki első munkának és munkanélküliséget se akarom újra megtapasztalni, meg a korábbi szerencsétlenkedéseimet sem munkaügyben.

Ha valaki 10 évet lenyom egy cégnél, az mennyire számít jónak? pl.utána máshova menne és látnák hogy kereken 10 évet dolgozott xy-ként xy helyen azzal már bárki látná hogy megbízható és új helynen nem lépne le túl hamar(amiket szoktak általában mondani ha kevés tapasztalata volt) vagy ha nem menne el akkor több év is lehetne akár belőle.

Egyszerűbb betanított, gyári munkákra gondolok nem valami tök komolyra. Láttam egy cég vélemény rovatában hogy valaki 10-15 éve ott dolgozik és ez inspirációt adott, mert én csak azt szeretném ha több éves munka tapasztalatom lenne mindegy milyen munkában (legalább is olyan körben amire általában jelentkezek).

De persze ahogy elkezdem, már nem fogom ennyire görcsösen ezt várni de tervezni lehet nem?

Sajnos elszúrtam 7 évet hogy halogattam a munkát, mindig kitaláltam valamit ami miatt nem kellett dolgoznom még (suli, egyebek..)ha azt a 7 évet számoljuk és most hozzá tennék még 10-et amit most terveznék bőven 17 év lenne ha ott azon a munkahelyen maradtam volna ahol először kezdtem suli után egyből és ha úgy lett volna senki nem szekált volna engem a munkanélküliség miatt, végig 1 helyen dolgoztam volna és nem fordult volna meg a személyiségem a munkautálat miatt..

Persze idő közben kirúghattak volna, elbocsájtottak volna, meggondoltam volna magam, bámrmi lehetett volna de mégis lehet hogy nem és ilyen lenne a munka idővonalam.

Sajnos a múltat nem tudom helyrehozni, nehéz eltemetnem de a jövőt talán még helyrehozhatom több éves munkatapasztalattalm ert azóta elég kusza lett az életem...úgy hogy nem akarok tanulni már semmit.

Válogatni sem akarok mert sajnos rossz tulajdonságom hogy válogatok munkák között pedig sok helyre azonnal felvennének de lusta vagyok néha meg ilyenek...viszont szeretnék egy jobbik énem lenni, mint aki több évet lehúz egy munkahelyen még ha az nem is a legjobb, nem panaszkodik a munka miatt, nem késik stb..

25 vagyok, 35 lennék ha végeznék a 10 évvel és még ha sikerül 10 év utána is maradnék.

35 évesen 10 év munkatapasztalat hogy hangzana ha előtte 2-3 évig munkakerülő volt az illető?

Túl álomszerű az elképzelésem vagy azért meg lehet valósítani?

Persze ez mind rajtam múlik de ha van elég akaratom és elkezdek egy helyen több évig lehet belőle 10 is akár nem?

Amióta az egyik munkahelyet elveszítettem azóta nehezen tudok hosszútávon megmaradni bárhol, mert nem tudtam eltemetni és kudarcként élem meg valamiért, nagyon kötődik hozzám sajnos..nem tudok úgy tekinteni rá mint csak egy munkahely. Suli is oda kötött.



2022. jún. 29. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az elképzelésed túl álomszerű, nem lehet megvalósítani.
2022. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nálam maximum 3 hónap, amit kibírok egy munkahelyen. Egyszerűen megunom a sok hülyeséget, a fejetlenségről nem is beszélve. Most is van egy munkahelyem, ahol egyre rosszabb a helyzet, le akarok lépni onnan.
2022. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.Kicsit azért bővebben kifejthetted volna hogy miért...kb mintha csak a címet olvastad volna...

2.Hát kezdésnek én is valahogy pár hónapra gondoltam de így álomtervben 10 év lenne :D..

2022. jún. 29. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Te valami debil vagy?
2022. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a maximum 4 év volt, és ez szerintem teljesen jó így. 10 évnél már benne van a pakliban, hogy bepunnyadsz, és nem is fogsz váltani. Önmagában amúgy nem egy érdem, hogy 10 évet dolgoztál valahol, akár még középszerűség és kényelemszeretet is lehet mögötte.
2022. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4.Miért? csak mert vannak ilyen elképzelésem?...ha az is lennék téged miért zavar?
2022. jún. 29. 16:00
 7/12 A kérdező kommentje:

5.4 év tényleg jó lenne mert 10 év csak fejben jó, valóságban lehet nem érné meg. Amúgy nem gondoltam hogy ha ennyit letolnék váltanék utána.

Kényelemszeretet lehetséges de nem hiszem hogy ez gond lenne, de amúgy inkább azért mert nem akarnék ismét munkanélküli lenni, meg minden.

4 év még így megvalósítható nem? Ha neked ment nekem is és 4-5 év szerintem is telejsen jó. de ha tényleg jó a munka utána még lehet hozzá adni 5 évet még és akkor valahogy meg lesz de kezdésnek elég 4 is akár :D

2022. jún. 29. 16:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul látod a dolgokat szerintem. Az, hogy lehúzol egy szalag mellett 10 évet és utána azt gondolod, hogy könnyebben találnál munkát emiatt, vagy jobban megbecsülnének hülyeség, nem ettől függ. Nyílván a másik véglet sem jó, hogy 1 év alatt bezsebelt valaki 13 munkahelyet, de általában sosem eszerint választanak ki embereket, hanem szaktudás alapján pl a gyárakban. Kezeltél a 10 év alatt ilyen-olyan gépeket, voltál műszakvezető, van targoncásjogsid, gyakorlott vagy benne...stb. az hogy te ledolgoztál 10 évet egy helyen a kutyát nem fogja érdekelni.
2022. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
atyaég
2022. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8.hát igen, csak így fejbem valahogy tökéletes az elképzelés mert így eltörlhetem ezt a multamat hogy ne legyek munkanélküli, ne legyek olyan aki hamar több helyet váltott stb...de tényleg amúgy jól látod. Meg nem is a megbecsülés vonz hanem hogy egyszerűen legyen ennyi munkatapasztalatom meg ezzel magamnak is bizonyítok valamit, de 10 év túlzás lehet, meg hogy nem kérdezzenek miért jött el erről a helyről, magyarázkodás.

mert most nincs nagyon és lehet emiatt is túl nagyokat akarok látni magamba.

2022. jún. 29. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!