Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért fele arányban azzal a...

Miért fele arányban azzal a postással fizetteti meg az elveszett levél árát a Magyar Posta, akinek lényegében köze nem volt hozzá, hogy elveszett?

Figyelt kérdés

Elveszett a küldemény, nem tudnak róla tértivevényes ajánlott, ezek után az a postás is fizet (felét) amelyik a feladónál visszadobja a kézbesítési igazolást a ládájába. De mit tehet arról hogy kézbesítési helyen elvesztették?


Tudom, hogy ez csak annak a postásnak számít aki fizet, és nem mozgat meg tömegeket, de valahol az igazságtalanság itt is kijön. Valakinek róla tapasztalata?



2022. jún. 27. 11:14
1 2
 11/20 Shaddark ***** válasza:

" akinek lényegében köze nem volt hozzá, hogy elveszett?"

Ezt sajnos nem lehet bizonyítani. Vagy van valami átadás - átvételi cucc ott? Mert ha igen, akkor mindegy mit ír a szabályzat, nem kell kifizetni mert onnantól már nem az ő felelőssége. Mehet munkaügyi bíróságra a munkáltató ha megpróbálja.

Én ha postás lennék, és nincs ilyen akkor spec. lefényképezném átadáskor az összeset és nem fizetnék. Mert onnantól nem az én felelősségem.

- De gondolom, ha nem lenne ez a szabály, akkor a postások 90%-a a kukába dobná ami maradt műszak végére és menne haza. Mert megtehetné.

2022. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én 20ezret kaptam érte 1 hete, ebben benne volt a feladási díj. A postásunk pedig panaszkodott, hogy rajta verték le a felét, mert ő hozza ide a leveleket. Csak az a baj, hogy ott vesztették el a küldeményt ahol a címzett volt. Ehhez semmi köze a mi postásunknak.
2022. jún. 27. 14:32
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Vicc, az a levél nem is ment át az ő kezén. Nem a kézbesítő postásnál adjuk fel, hanem a postahivatalban. Ott rögzítik és nyomon tudják követni. Tényleg érthetetlen, hogy miért ezt a szerencsétlent büntetik.
2022. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

"Tudod te, mit fizetnek egy elveszett tértivevényes levél után?


Én sajnos tudom, mert jártam már így!


A feladási díjat, semmi többet!"



EMBER!! A feladási díj 15 x fizeti a posta!!


MIt pofázol baromságokat???

2022. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Shaddark ***** válasza:

De nincs ott nyomkövetés?

Még egy autó alkartrész gyárnál is egy terméket végig kísér egy un. "kísérő lap" amin rajta van ki mit csinált rajta, ki hová tolta arrébb a konténert....

Gondolom így mehet:

Feladó feladja, átveszi valaki. Rögzíti a számítógép az átvételt.

Átadja valaki a futárnak aki elviszi az elosztó központba, ott átveszik.

Rögzítik az átadás átvételt induló és cél állomáson.

Az elosztó központból kiadja valaki a futárnak aki a címhez tartozó posta hivatalba viszi. Rögzítik a kiadást és az átvételt.

A postán kiadják a postásnak. Ezt szintén rögzítik.

Aki átadja a címzettnek vagy ha nem találja otthon az átvevőt akkor vissza viszi a postára és ezt is rögzítik.

Nem értem hol vész el...

Ha ez így megy és a postásnak kell fizetnie, akkor valószínűleg tényleg ő a hibás.

Ha nem, akkor meg így kellene.

2022. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nagyon is van nyomonkövetés, sőt talán olyan szolgáltatás is van, hogy az ügyfél is meg tudja nézni hol tart a levél.

Ebben az esetben az adott körzet postááig meg is volt az útvonal, kiadták a kézbesítőhöz, onnan nem volt.

De mi köze ehhez a mi helyi kézbesítőnknek? Azt nem értem. Nála is utánakérdeztek az elveszés után, hogy mit tud róla, mondta semmit mert még nem is került hozzá a tértivevény vagy a visszaküldés. Erre levonják a fizujából. 220-at keres plusz jatt- mondta kilép mert így nem éri meg neki.

2022. jún. 27. 15:47
 17/20 anonim ***** válasza:
45%
Remélem visszaadtad neki amit elvettek tőle, ha már olyan sokat kaptál, tőle meg jogtalanul vonták.
2022. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
céges, közöm nincs hozzá, csak jóba vagyok vele.
2022. jún. 27. 17:29
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi?
2022. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Shaddark ***** válasza:

"csak jóba vagyok vele."

Ezt többféleképpen is lehet értelmezni :)))

2022. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!